Twarz i Ciało Uroda

Wyjątkowo tanie sposoby na trądzik

sposoby na trądzik, drożdże na włosy
Napisane przez Ania

Każdy kto ma problemy z krostami i wągrami i zaskórnikami poszukuje skutecznych metod, które uwolnią skórę od tych nieestetycznych oznak trądziku. Jak się okazuje są to sposoby na trądzik bardzo różnorodne, jedne opierają się na naturalnych składnikach, a inne na nowoczesnych technologiach.

Warto jednak wiedzieć, ze leczenie trądziku wcale nie musi być kosztownym posunięciem. Nie zawsze musimy koniecznie stosować najnowsze i drogie specyfiki do cery trądzikowej. Okazuje się, że problemy z krostami i zaskórnikami miewały i nasze babcie i prababcie. I oczywiście stosowały nie żadne kremy, czy maści, ale tanie sposoby na trądzik. Okazywały się one nie mniej skuteczne, aniżeli inne metody. Są one również skuteczne i w dzisiejszych czasach. Jeśli zatem mym problem z ciągle wyskakującymi krostami, to warto wypróbować te „babcine” sposoby.

Kilka słów o trądziku

Trądzik młodzieńczy to dosyć popularna” dolegliwość” zwykle spotykana u osób będących w okresie dojrzewania. Jest to odmiana trądziku pospolitego. Zazwyczaj jest tak, że pryszcze i zaskórniki znikają wraz z końcem dojrzewania, jednakże zdarza się i tak, że liczni dorośli narzekają na problemy z trądzikiem. Wielu dermatologów podaje, że nawet siedem procent populacji europejskiej posiada cerę trądzikową. Oznacza to, że ci udzie przez całe swe życie będą zmagali się z wypryskami i zaskórnikami. Wielu będzie zastanawiało się, jakich sposobów użyć, by faktycznie pozbyć się trądziku. Odpowiednim wyjściem wydają się tanie sposoby na trądzik. Chodzi głównie o domowe metody, z których korzystały nasze prababki. Z tych sposobów mogą z powodzeniem korzystać młode osoby, jak i dorośli. Są to bowiem tak proste i to w dodatku naturalne przepisy, które z łatwością każdy zastosuje.

Na trądzik – ziołowe napary

Leczenie trądziku może opierać się na naturalnych naparach ziołowych. Bardzo popularnym sposobem jest zastosowanie fiołka trójbarwnego zwanego także bratkiem. Co więcej – w tanich kuracjach antytrądzikowych sprawdza się rumianek. Okazuje się bowiem, że te dwie rośliny – jako napar nadają się do użytku wewnętrznego oraz zewnętrznego. Jeśli zatem mamy na skórze liczne krosty i zaskórniki, to warto wypijać dwa razy dziennie jedną filiżankę naparu z fiołka. Jak ona działa? Otóż , jak się okazuje, ta roślinka posiada właściwości antybakteryjne; pomaga również w likwidowaniu szkodliwych toksyn z organizmu. Jest to działanie jak najbardziej sprzyjające zwalczaniu trądziku, bowiem zanieczyszczenia nagromadzone w organizmie powodują tworzenie się wyprysków i innych niedoskonałości skórnych.

Warto wiedzieć, iż decydując się na zastosowanie antytrądzikowej kuracji z bratka bardzo często pojawiają się niekorzystne objawy – szczególnie na samym początku. Trzeba wiedzieć, że jest to związane z oczyszczaniem się organizmu ze szkodliwych związków.

Takich niepożądanych rezultatów nie przedstawia natomiast napar z rumianku. Stosując napary rumiankowe można liczyć na poprawę – krost wydaje się być nieco mniej, jednak takiej skuteczności jak bratek, rumianek nie posiada.

Napary – z rumianku, czy z fiołka trójbarwnego można wykorzystać jako tani i naturalny płyn do oczyszczania cery trądzikowej. Śmiało można z nich korzystać w zastępstwie tradycyjnego toniku. Taki napar równie dobrze oczyści skórę , zmyje bakterie (będące przyczyną trądziku), a ponadto załagodzi wszelkie podrażnienie.

Zwalcz trądzik specjalnym koktajlem

Trudno pozbyć się trądziku, jeśli tylko likwidujemy jego widoczne objawy – pryszcze. Koniecznością jest także działanie wewnętrzne. Bardzo dobrze sprawdzi się kolejny tani sposób na trądzik. Jest nim picie napoju sporządzonego ze szklanki przegotowanego mleka oraz dwóch łyżeczek drożdży. Jak się okazuje drożdże to dobre źródło witaminy B, która jest konieczna przy normalizowaniu pracy gruczołów łojowych ( a tym samym przy niwelowaniu problemów z tłustą skórą i pryszczami).

Drożdżowe maseczki na trądzik

Drożdże z mlekiem w postaci lepkiej papki, to doskonała domowa maseczka przeznaczona do cery trądzikowej. By przyniosła efekty powinno się ją stosować dwa razy na tydzień. Tak samo można przygotować okłady z płatków owsianych nasączonych gorącym mlekiem z odrobinką miodu i cytrynowego soku. Taka maseczka jest dobra na oczyszczenie skóry; działa też ściągająco na pory.

Jeżeli zatem problemem są zaskórniki i wągry, to wówczas można zastosować jedną z maseczek z aspiryny. Maseczka tak usuwa wspomniane zaskórniki, a ponadto wyrównuje koloryt cery i rozjaśnia skórę.

Dokładne i tanie oczyszczanie cery trądzikowej

W tym przypadku dobrze sprawdzą się specjalne olejki przeznaczone do przemywania twarzy. Jak się okazuje taki olej do mycia twarzy z trądzikiem łączy się z cząsteczkami sebum, a zatem można dokładnie zmyć zanieczyszczenia, tak że skóra jest idealnie czysta, a pory pozbawione są wszelkich zanieczyszczeń. Co więcej – cera nie jest podrażniona ani wysuszona. Korzystanie z olejku do skóry trądzikowej to pewnego rodzaju „rytuał”, który bardzo dobrze służy pielęgnacji takiego rodzaju cery.

Podsumowanie

Kto ma problem z trądzikiem powinien jak najszybciej zacząć działać. Na trądzik bardzo dobrze wpływają tanie sposoby, które może nie przedstawiają zbyt szybkich rezultatów, aczkolwiek są skuteczne. Jeśli jednak kogoś takie leczenie nie zadowala, to powinien skonsultować się ze specjalistą.

O autorze

Ania

Leave a Comment

WordPress Cookie Plugin od Real Cookie Banner