Postanowiłam opisać wszystkie, co do jednego, doświadczenia z olejkiem z drzewa herbacianego. Nie uwierzycie ile zastosowań ma ten olejek i jak rewelacyjnie działa! Poznaj olejek herbaciany zastosowania.
Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której zabrakłoby mi go pod ręką. Nie ruszam się bez niego z domu, no może nie do sklepu, ale zabieram go na wszystkie wyjazdy, bo nigdy nie wiadomo, kiedy może się przydać. Olejek z drzewa herbacianego jest genialny i pomaga na bardzo wiele problemów.
Olejek herbaciany zastosowania antyseptyczne
Olejek z drzewa herbacianego działa bakteriobójczo i przeciwgrzybiczo, może też pomagać w zwalczaniu wirusów. Przyda się przy każdej ranie i zadrapaniu. Ja używam go na przykład wtedy, gdy przez przypadek, w trakcie jakiejś zabawy, drapnie mnie jeden z kotów – sama woda utleniona może wtedy nie wystarczyć, bo wiecie… koty przenoszą bardzo różne drobnoustroje, a już w pazurkach mają ich od groma. Jeszcze nie zdarzyło mi się, by jakiekolwiek zadrapanie po kocie się paskudziło i trudno goiło. Jestem pewna, że pomaga ten właśnie olejek.
Stosowanie: kropla bezpośrednio na ranę, po wcześniejszym umyciu i dezynfekcji wodą utlenioną.
Olejek herbaciany na gojenie się ran
Tego, że olejek przyspiesza gojenie się ran, też jestem pewna. Mały eksperyment: dwa zadrapania po buszowaniu w malinach. Jedno goiło się naturalnie, drugie dwukrotnie posmarowałam olejkiem. Szybciej goiło się to smarowane.
Stosowanie: kropla / dwie bezpośrednio na ranę tyle razy, ile uważasz, ale bez przesady.
Chore dziąsła
Olejku z drzewa herbacianego nie należy pić, ale można nim przepłukiwać gardło i używać go do smarowania dziąseł. Już kilkukrotnie, gdy miałam zapalenie przy zębach mądrości (skutek przewiania – tak w każdym razie wynikało z moich obserwacji) olejek herbaciany bardzo szybko mi pomógł.
Stosowanie: kropla olejku na palec i dokładnie rozsmarować w miejscu, w którym pojawił się stan zapalny, potem przepłukać jamę ustną, żeby pozbyć się choć trochę paskudnego smaku.
Zapalenie dziąseł u kota
Olejek herbaciany jest dodawany do bodaj paru kocich past, ale kto ma w domu kota z chorymi dziąsłami i skłonnością do tworzenia się kamienia wie, że problem bardzo trudno opanować. Olejek herbaciany pomaga i kotu.
Stosowanie: kropla na patyczek higieniczny (lub kropla do małego kieliszka z wodą, żeby rozcieńczyć i dopiero w tym maczać patyczek) i delikatnie wmasować w kocie dziąsła. Kot może się lekko spienić, ale jeśli zrobisz to umiejętnie nie powinien.
Angina ropna
Jako, że olejek z drzewa herbacianego ma bardzo silne właściwości bakteriobójcze, można używać go do zwalczania bakteryjnych infekcji, a angina ropna jest skutkiem inwazji bakterii. W tym przypadku sam olejek raczej na pewno nie zadziała, ale wyraźnie przyspiesza proces wychodzenia z choroby.
Stosowanie: 2-3 krople olejku do szklanki ciepłej wody, taką miksturą kilka razy dziennie przepłukuj usta. Po przepłukaniu może zostać nieco nieprzyjemny posmak, dlatego ostatnie płukanie ja osobiście zawsze robiłam zwykłą wodą. Olejek i tak pomagał.
Inhalacje z olejku herbacianego na zatoki
Zapalenia zatok też biorą się z infekcji bakteryjnych. Jeśli masz wrażliwe zatoki, to każda choroba wirusowa może skończyć się zapaleniem, bo wskutek osłabienia odporności przez wirusy, bakterie natychmiast przystępują do ataku. W ostatnim sezonie grypowo – przeziębieniowym testowałam inhalacje z olejku i pomogło.
Stosowanie: 2-5 kropli olejku do wrzącej wody, inhaluj się metodą parowania tzn: głowa nad naczyniem z wodą, przykryj się ręcznikiem i delikatnie wdychaj. Żaden posmak po tym nie zostaje, choć w trakcie inhalacji olejek bardzo intensywnie pachnie.
Łojotokowe zapalenie skóry
Od lat używam na nie tylko olejku z drzewa herbacianego, żaden inny specyfik, nawet sterydy, nie działa na łzs tak dobrze, jak olejek. Zaczerwienienie, świąd, a nawet drobne wypryski, znikają po olejku po dwóch / trzech dniach smarowania, a okresy remisji są bardzo długie. U mnie praktycznie kolejne uaktywnienie łzs następuje jedynie po wypiciu czerwonego wytrawnego wina (trudno mi go całkowicie unikać) i po piwie – ale piwa już od paru lat nie pijam.
Stosowanie: kropla, dwie krople na palec i rozsmarować na zaczerwienionej skórze, może trochę piec.
Olejek herbaciany zastosowania na łuszczycę
Choroba mojej mamy. Bardzo ładnie znika po olejku z drzewa herbacianego. NIestety olejek działa na krótką metę, tzn u mamy, bo ona ma gdzieś tzw. zdrowy styl życia. Po kilku dniach łuska powinna zniknąć, ale może się ponownie pojawić, jeśli się pojawi kontynuację odradzam, a to z tego względu, że w nadmiarze, szczególnie stosowany na duże partie skóry, olejek może bardzo podrażniać.
Stosowanie: możliwie jak najmniej olejku delikatnie wmasować w skórę.
Grzybica paznokci
Przetestowane przez mojego tatę, który smarował olejkiem jeden z paznokci u stóp. Grzybica zniknęła w ciągu 3 miesięcy. Smarowanie było codzienne, bardzo regularne.
Stosowanie: kroplę olejku wmasować w paznokieć.
Drożdżyca pochwy
Przetestowane przeze mnie, paskudztwo przyplątało się po jakiejś chorobie i odwiedzinach na basenie. Z racji tego, że na wizytę u ginekologa akurat wtedy, od razu nie miałam co liczyć, użyłam olejku i pomogło. Ginekolog, jak już do niego dotarłam, się zdziwił.
Stosowanie: 1- 3 krople na tampon, tampon należy umieścić w pochwie. Na zewnątrz można po prostu przecierać wacikiem zanurzonym w wodzie z kilkoma kroplami olejku.
Opryszczka wargowa
Znika po olejku w ciągu kilku dni. Olejek ją ładnie zasusza.
Stosowanie: kropla olejku na patyczek higieniczny, przyłożyć na moment do “zimna”, stosować kilka razy dziennie.
Olejek herbaciany na wściekłe pryszcze
I mam na myśli naprawdę wściekłe, dość bolesne grudki, które mogą pojawić się u każdego, nie tylko u osób z trądzikiem. Mnie dopada zawsze tuż przed miesiączką. Gdy tylko czuję, że coś ma się pojawić, smaruję to miejsce olejkiem. Bardzo ładnie znika. Można stosować na pryszcze, które już istnieją.
Stosowanie: kropla olejku na palec, wacik, patyczek kosmetyczny, wmasować w skórę.
Na razie to wszystko, gdy odkryję jeszcze jakieś zastosowania – dam znać 🙂