Twarz i Ciało Uroda

Włosy na brzuchu – jak się ich szybko pozbyć?

włosy na brzuchu
Napisane przez Ania

Natura jest bardzo kapryśna – jednych z nas sowicie obdarza owłosieniem, innych – wprost przeciwnie. Z włosami na brzuchu bywa podobnie. To, czy nam przeszkadzają czy nie zależy od nas samych,. Choć i nasi partnerzy (partnerki) zapewne mają w tym względzie coś do powiedzenia. Włosy na brzuchu są czymś całkiem normalnym, ale z jednym zastrzeżeniem. Normą są wtedy gdy rosną na męskim ciele, w przypadku kobiet sprawa nieco się komplikuje.

Włosy na brzuchu u kobiety

Jeśli występują pojedynczo można się z nimi pogodzić (prawdopodobnie i tak są praktycznie niezauważalne) bądź depilować je regularnie albo jednorazowo usunąć z pomocą lasera lub elektrolizy. Jeśli jest ich więcej i na dodatek pojawiają się na piersiach problem staje się bardziej złożony – de facto stając się problemem zdrowotnym.

W normalnych warunkach u zdrowych kobiet włoski na brzuchu rosnąć nie powinny, a jeśli się pojawiają w nadmiernej ilości (jak wspomniałam obecność pojedynczych włosków jest czymś normalnym) świadczą o zaburzeniach w gospodarce hormonalnej. W tej sytuacji depilacja zdecydowanie nie wystarczy. Należy koniecznie udać się do lekarza i zdiagnozować problem, bowiem wszelkie hormonalne dysfunkcje odbijają się nie tylko na wyglądzie, ale i na zdrowiu.
Zaburzenia hormonalne skutkujące wzmożonym porostem włosów w miejscach, w których rosnąć one nie powinny mogą z czasem doprowadzić do zmian w innych drugorzędnych cechach płciowych, a w większości przypadków również do poważnych problemów z metabolizmem, krążeniem czy generalnie funkcjonowaniem całego organizmu. To problem, którego nie można rozpatrywać w kategoriach estetycznych.

Włosy na brzuchu u mężczyzn

Pozostają kwestią estetyczną. Jedni panowie mają ich mniej, inni więcej. Porostowi włosów sprzyjają męskie hormony płciowe i ich obecność na męskim ciele jest całkowicie naturalna. Czy warto usuwać to owłosienie? Zależnie od preferencji – można ale nie ma takiej konieczności. Coraz częściej jednak również mężczyźni decydują się na depilację – w tym momencie pojawia się problem wyboru najodpowiedniejszej metody.

Co jest niedopuszczalne? Stosowanie golarek i maszynek używanych do depilacji twarzy. Depilator mechaniczny wyrywający włoski też nie jest najlepszym rozwiązaniem. Metody te mogą być bolesne i powodować multum podrażnień.

Najlepszym rozwiązaniem wydaje się być depilacja dobrym kremem do depilacji – z jej pomocą możliwe jest nawet opóźnienie wzrostu włosów w okolicach, które w ten sposób regularnie depilujemy lub LASER – bo on usuwa włosy trwale!

Osobom, które chcą się pozbyć tych włosów na stałe polecam zdecydowanie lasery >>> najlepiej domowe!

O autorze

Ania

Leave a Comment

WordPress Cookie Plugin od Real Cookie Banner