Suplementy

Witamina C500 – przeceniana czy niedoceniana?

witamina c500
Napisane przez Ania

Jako ludzkość mamy tendencję do popadania w różnego rodzaju skrajności, albo coś nas zachwyca, albo tego nie zauważamy. Tak właśnie należałoby spojrzeć na antyoksydanty, czyli substancje, których głównym zadaniem jest walka z wolnymi rodnikami. Antyoksydantem jest między innymi witamina C zawarta w preparacie Witamina C500 Calivity.

Jak to jest z antyoksydantami? Zazwyczaj nie przejmujemy się nimi do momentu, w którym nie zaczynamy chorować, lub nagle nasza skóra (bądź inne tkanki) traci sprawność, jędrność, wytrzymałość bądź inne, ważne właściwości. Dzieje się tak pod wpływem wolnych rodników uszkadzających nasze tkanki (na poziomie komórkowym). Z czasem wolne rodniki doprowadzają do sytuacji, w której organizm traci naturalne zdolności regeneracyjne i coraz intensywniej zaczyna się starzeć. Antyoksydanty, czyli między innymi Witamina C500, są głównym orężem do walki z wolnymi rodnikami. A chcąc powstrzymać procesy starzenia musimy zadbać o dostarczenie sobie przeciwutleniaczy.

Suplementacja witaminą C500

Jest wskazana w sytuacjach, w których nasz organizm narażony jest na nadmiar szkodliwych bodźców zewnętrznych, przy czym tzw. stres oksydacyjny (nadmiar wolnych rodników) jest zaledwie jednym z nich. Witamina C500 wzmacnia odporność i reguluje przebieg wielu procesów życiowych. Przyjmowanie jej jest wskazane z jeszcze jednego względu, mianowicie w naturze witamina C jest bardzo podatna na procesy utleniania. W trakcie przygotowywania pokarmów tracimy ogromne jej ilości stąd też nawet jeśli jemy sporo owoców i warzyw jesteśmy narażeni na niedobory tego składnika.

O autorze

Ania

Leave a Comment

WordPress Cookie Plugin od Real Cookie Banner