Zdrowie

Typowy Elektroniczny Papieros – Jak Działa i Czy Warto?

elektroniczny papieros
Napisane przez Ania

Typowy elektroniczny papieros jest jednocześnie nietypowym papierosem, bo ma niektóre cechy papierosów tradycyjnych, ale w rzeczywistości jest urządzeniem typowo elektronicznym, które działa na zasadzie przypominającej nieco pracę elektronicznych inhalatorów – przynajmniej tak mówią o tym fachowcy.

W rzeczywistości elektroniczny papieros ma wygląd typowego papierosa, można się nim zaciągnąć, choć do płuc nie wciągamy dymu a jedynie parę wodną z nikotyną, papieros ten się nie pali, nie żarzy, nie emituje zapachu – jest więc znacznie zdrowszy i znacznie przyjemniejszy dla otoczenia, a palaczowi pozwala ograniczyć szkodliwość nałogu.

Jak działa elektroniczny papieros?

Elektroniczny papieros zawiera ustnik, który wypełniono specjalnym wpływem, mikroprocesor i przełącznik podciśnieniowy, atomizer i parę innych elementów, dzięki czemu całość po złożeniu i użyciu do złudzenia przypomina zwykłe papierosy. Substancja, którą się zaciągamy, czyli para wodna z nikotyną znajduje się w kartridżu, który trzeba od czasu do czasu wymienić. Elektroniczny papieros uważany jest za lepszą alternatywę dla zwykłych papierosów, bo nie jest tak jak one szkodliwy, ale czy pomaga zerwać z nałogiem? Trudno powiedzieć, bo nie odzwyczaja przecież od czynności zaciągania się, a to jeden z elementów naszego uzależnienia od papierosów.

Czy elektroniczne papierosy są zdrowe?

Reklamy przekonują nas, że elektroniczne papierosy są znacznie zdrowsze od tradycyjnych. Zastanówmy się przez chwilę czy to prawda próbując odpowiedzieć na pytanie czym różni się elektroniczny papieros od papierosa zwykłego.

Czynność palenia

Palenie papierosa to cały rytuał, w którym jedną z ważniejszych czynności jest zaciąganie się dymem. Zwykłe papierosy palą się, emitują nieprzyjemny zapach a w trakcie wciągania dymu do naszego organizmu dostaje się nikotyna i ogromne ilości szkodliwych związków powstających w trakcie spalania tytoniu. To te związki są najgroźniejsze dla naszego organizmu. Elektroniczny papieros nie pali się, ani nie żarzy, a emituje coś w rodzaju dymu. Tym czymś jest para wodna z pewną ilością nikotyny. Krótko mówiąc elektronicznym papierosem możemy się zaciągnąć niemal bezkarnie i nieszkodliwie.

Palenie a otoczenie

Elektroniczne papierosy są też obojętne dla otoczenia. Ponieważ nie palą się szkodliwe substancje nie trafiają do powietrza, nie ma też charakterystycznego, nieprzyjemnego zapachu. Elektroniczny papieros to czysta para wodna i czysta nikotyna, którą wciągamy bezpośrednio do organizmu. Nic nie trafia do otoczenia.

Czy to przemawia na korzyść elektronicznych papierosów? Moim zdaniem tak, a Wy jak sądzicie?

O autorze

Ania

Leave a Comment

WordPress Cookie Plugin od Real Cookie Banner