Diety i odchudzanie Suplementy

Tabletki odchudzające z zieloną kawą i zieloną herbatą: czy warto?

polifenole
Napisane przez Ania

Kawa i herbata uchodzą za napoje kontrowersyjne. Wiele osób nie wyobraża sobie dnia bez kilku filiżanek aromatycznego napoju, jednak nie zawsze uważają swoje nawyki za zdrowe. Dietetycy też nie zawsze są zgodni co do kwestii picia kawy i herbaty w czasie odchudzania. Tymczasem pojawiły się nawet tabletki odchudzające z wyciągami z tych substancji. Czy warto sięgnąć po tabletki odchudzające z zieloną kawą lub herbatą? Na jakiej zasadzie działają?

Kawa i herbata uchodzą za używki, ze względu na substancje stymulujące, jakie zawierają. Zarówno kofeina w kawie, jak i teina w herbacie mają działanie pobudzające. W większych dawkach mogą być szkodliwe, potrafią także uzależniać. Jak to jednak ma się do odchudzania? Czy kawa i herbata są zakazane w czasie diety odchudzającej? Oto dwa stanowiska w tej sprawie

Dlaczego w czasie odchudzania nie należy sięgać po kawę i herbatę?

Zacznijmy omawianie tego problemu od kawy. Wiele osób będących na diecie stara się kawą zastępować normalne posiłki, przede wszystkim śniadanie. Dlaczego to błąd? Kawa zamiast śniadania sprawia, że organizm nie dostaje rano odpowiedniej dawki energii, więc metabolizm nie przyspiesza po nocnym odpoczynku. Efekt? Wolniejsza przemiana materii i dodatkowe kilogramy. Poza tym kawa ma działanie odwadniające, przez co osłabia skórę i pogarsza jej wygląd. Warto pamiętać, że zmiana kształtów ciała towarzysząca odchudzaniu i tak jest dla skóry sporym wyzwaniem. Odwodnienie skóry dodatkowo grozi utratą jej jędrności i młodego wyglądu. W dodatku nadużywanie kawy może zaburzyć gospodarkę elektrolitową organizmu. Warto też wziąć pod uwagę, że kawa wypłukuje z organizmu wapń i magnez, a wiele diet odchudzających jest i tak ubogich w składniki odżywcze szczególnie, jeśli stosujemy jedną z modnych diet cud. Nieco inaczej wygląda to w przypadku herbaty. Także jej nadużywanie odwadnia. W dodatku teina może działać drażniąco na przewód pokarmowy, co pogłębia niekiedy problemy towarzyszące odchudzaniu. Nie ma jednak żadnego dowodu na to, że picie kawy i herbaty utrudnia gubienie zbędnych kilogramów.

Dlaczego warto pić kawę i herbatę w czasie odchudzania

Warto wiedzieć, że zarówno kawa jak i herbata zmniejszają uczucie głodu, co jest bezcenne w czasie kuracji odchudzającej. Wypicie kubka herbaty pomaga znacznie zredukować liczbę kalorii, jakie zjemy podczas następującego po tym posiłku. Kawa i herbata wpływają także stymulująco na metabolizm oraz poprawiają spalanie tłuszczu. Nieprzypadkowo niemal wszystkie FAT burgery zawierają sporą dawkę kofeiny. Kofeina znajduje się także w wielu preparatach wspomagających treningi dla sportowców. Działa pobudzająco na termogenezę organizmu, podnosząc ciśnienie i powodując szybsze krążenie krwi. Warto jednak pamiętać, że odchudzające działanie ma wyłącznie czarna kawa bez cukru, może być z dodatkiem chudego mleka. Kawa słodzona powinna być liczona w dziennym bilansie kalorycznym jak kolejny posiłek. Z herbat najsilniejsze działanie odchudzające wykazuje nie popularna u nas czarna herbata, ale herbata zielona i czerwona. Dodatkowo są one bogatym źródłem antyoksydantów i działają łagodniej niż czarna herbata.

Tabletki odchudzające z kawą i herbatą

Kawa i herbata pite w nadmiarze szkodzą, ale pomagają w odchudzaniu. Aby pomóc nam w tym problemie, naukowcy opracowali tabletki odchudzające z wyciągiem z tych substancji.

Jest ich na rynku sporo. By wyszukać te najpopularniejsze skorzystaj z wyszukiwarki Ceneo – tuż obok po prawej stronie.

O autorze

Ania

Leave a Comment

WordPress Cookie Plugin od Real Cookie Banner