Musisz_To_Mieć Suplementy

Soki i tabletki z Acai berry – które są lepsze?

tabletki z acai, jagoda acai, jagody acai, o jagodach acai
Napisane przez Ania

Mieszkańcy Amazonii, którzy zgodnie z obserwacjami poczynionymi przez Alexandra Schaussa, cieszą się doskonałym zdrowiem, jedzą jagody Acai w świeżej postaci. Przygotowują z nich musy, soki i inne dania, które stanowią podstawę ich diety. Należałoby więc założyć, że najlepszym remedium na nasze dolegliwości jest świeża jagoda. Niestety do świeżych jagód Acai dostępu nie mamy, bo są na tyle nietrwałe, że ich przechowywanie, a tym bardziej transportowanie na duże odległości mija się z celem. Jagody tego nie przetrwają. „Odkrywca” jagody Acai dr Alexander Schauss stwierdził jednak, ze w procesie liofilizacji (specjalnego suszenia) jagody nie tracą swoich właściwości. Dzięki temu możemy i my skorzystać z ich zalet zdrowotnych. Pod jednym wszakże warunkiem: sięgniemy po soki z liofilizowanych owoców, po susz czy tabletki z Acai. I tu pojawia się podstawowe pytanie: które z nich są lepsze i efektywniejsze?

Tabletki z Acai i soki – skuteczność i ceny

Każdy producent zachwala swój produkt i przypisuje mu największą skuteczność. Problem jedynie w tym, że akurat ten czynnik bardzo trudno ocenić. Producenci soków dostępnych w niektórych aptekach zalecają spożywanie kilkudziesięciu mililitrów soku dziennie. Całe opakowanie, np. litrowa butelka, wystarcza więc na mniej więcej tydzień do dwóch tygodni stosowania.

Podobnie jeśli chodzi o Acai berry tabletki – z reguły zaleca się przyjmowanie jednej / dwóch tabletek dziennie. Przy czym dostępne na rynku opakowania wystarczają zazwyczaj na miesiąc kuracji.

Ceny soków i tabletek

Ceny soków i tabletek są zbliżone, ale miesięczna kuracja tabletkami, szczególnie Acai Berry kosztuje znacznie mniej niż miesięczna kuracja dowolnym sokiem. Teoretycznie wydając mniej więcej podobną kwotę można sprawdzić działanie poszczególnych specyfików na sobie i tym sposobem przekonać się, czy Acai berry działa czy też nie. Z jednym małym zastrzeżeniem: tabletki z Acai berry są znacznie bardziej skoncentrowane od soków, a obydwa produkty są suplementami. Co z tego wynika?

Działanie

Działanie suplementów z Acai zauważalne jest dopiero po pewnym czasie. Tydzień lub dwa tygodnie systematycznego przyjmowania nie zawsze umożliwia miarodajną ocenę ich wpływu na organizm. Osoby testujące produkty wymienione w naszym rankingu stosowały je przez miesiąc, a większość pierwsze efekty zauważała dopiero po tygodniu a nawet kilkunastu dniach. W przypadku soków czas ten może ulec znacznemu wydłużeniu. A to dlatego, że soki zawierają mniej Acai w Acai, tabletki natomiast są bardziej skondensowane.

Tabletki Acai Berry 

Tabletki Acai Berry  lub susz z Acai są produktami, które najlepiej oddają całe bogactwo jagody. Wbrew twierdzeniu pewnej firmy, która zastrzega, że jako jedyna ma patent na liofilizację Acai. Wszyscy poważni producenci liofilizują je zachowując większość ich właściwości odżywczych i zdrowotnych. Kupując produkty sprawdzonych i renomowanych firm można więc liczyć na to, że otrzymamy wartościowe Acai a nie susz czy tabletki o bliżej nie sprecyzowanym składzie.

Susz i tabletki Acai Berry  idealnie nadają się do przetestowania wpływu samej jagody na organizm. Stosując je otrzymujemy wszystko to, co najlepsze w jagodzie i to w bardzo skoncentrowanej postaci. Trzeba jednocześnie pamiętać, iż sięgając po jakikolwiek produkt, nawet ten bardzo skondensowany, należy uzbroić się w cierpliwość. Bo jego efekty będą zauważalne dopiero po pewnym czasie, choć zdarza się i tak, że już po kilku dniach (dwa / trzy dni) niektóre osoby zauważają ich wyraźny wpływ na organizm.

Susz z jagód Acai można kupić w sklepach ze zdrową żywnością, w tym w sklepach internetowych. Suszu nie testowaliśmy skupiając się na produktach w formie kapsułek. Tabletki Acai Berry  (susz z Acai zamknięty w kapsułkach) można kupić w sklepach internetowych.

O autorze

Ania

1 Komentarz

  • tak na chłopski a raczej babski rozum, to skoro nie mieszkamy w Brazylii, a jagody się kiepsko przechowują to chyba jednak lepsze są te w tabletkach tzn. w postaci suszu, bo pewnie mają więcej wartości odżywczych

Leave a Comment

WordPress Cookie Plugin od Real Cookie Banner