Diety i odchudzanie Kondycja i kształtowanie sylwetki

Sztuczki i triki na odchudzanie

spalacze tłuszczu
Napisane przez Ania

Proces odchudzania jest trudny i pełen wyrzeczeń oraz wysiłków. Często nasza motywacja szybko wygasa po kilku dniach diety, stosowaniu tabletek odchudzających i ciężkich treningach. Nie ma co wierzyć w cudowne sposoby na odchudzanie bez wysiłku i wyrzeczeń żywieniowych. Nasz organizm jest skomplikowanym systemem i można go wspomóc w gubieniu zbędnych kilogramów z pomocą kilku sztuczek.

 Triki na odchudzanie

Przede wszystkim przez cały proces odchudzania (a nawet później aby zapobiec efektowi jo jo) należy pić dużo wody. Na pewno już o tym słyszałaś. Ale o co tak na prawdę chodzi, i po co mi ta woda? Przede wszystkim jest ona niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Dodatkowo hamuje łaknienie i co najważniejsze nie jest kaloryczna. Powinnyśmy wypijać ok. 2 litrów wody dziennie. Nie chodzi tutaj jednak o wlanie z rana w siebie butelki wody… Te dwa litry wody mineralnej powinniśmy wypijać stopniowo, w małych ilościach w ciągu całego dnia tak aby organizm był dobrze nawodniony przez cały czas.

Kolejnym sposobem, często uważanym po prostu za idiotyczny jest tak zwana „wizualizacja”. Metoda ta jest potwierdzona naukowo. Polega na ćwiczeniu swojego umysłu tak, aby był nastawiony na chudnięcie. Będziecie bardzo zdziwione jak potężna jest siła naszego umysłu. Codziennie wieczorem, przed snem wyobrażaj sobie swoje ciało w samych superlatywach, jako smukłe, w gorącym bikini albo seksownej bieliźnie. Stosując tę auto sugestywną metodę nasz mózg przestaje stawiać opory i sam „chce” schudnąć nastawiając w ten sam sposób cały nasz organizm!

Dodawanie do potraw ostrych przypraw sprawia, że łatwiej spalamy kalorie w nich zawarte. W ten sposób smażone mięso z ostrym sosem może być dla nas lepsze przy zrzucaniu wagi niż kostka czekolady.

W odchudzaniu niezbędna jest witamina C której działanie wspomaga produkcję kartyniny – białka odpowiedzialnego za spalanie tłuszczów. Najlepszym naturalnym źródłem tej substancji nie jest wbrew pozorom cytryna ale czarna porzeczka lub kiwi. Powinniśmy dostarczać ją do organizmu bezpośrednie przed treningiem aby ten był wydajniejszy przy spalaniu tkanki tłuszczowej.

Wdychanie mięty. Kolejne sposób który brzmi niedorzecznie… Jego działanie jest jednak potwierdzone naukowo i mówi, że codzienne wdychanie tej substancji może zmniejszyć wchłanianie kalorii aż o 20%!

Stosując się do powyższych wskazówek w połączeniu z ćwiczeniami, odpowiednio dobranymi tabletkami odchudzającymi i dietą możemy szybko osiągnąć niesamowite efekty.

O autorze

Ania

Leave a Comment

WordPress Cookie Plugin od Real Cookie Banner