Twarz i Ciało Uroda

Sprawdzone sposoby na trądzik różowaty: 3 x P

magnez na sen, sposoby na zmarszczki mimiczne
Napisane przez Ania

Na trądzik różowaty Pomaga Profilaktyka Przede wszystkim. Do niej mam zamiar Cię dziś zachęcić. Najważniejsze w tym przypadku jest to, że przy naprawdę minimum starań i nakładów można osiągnąć bardzo dobre efekty.

Pewne osoby po prostu mają skłonności do tego rodzaju trądziku, zasada jest właściwie taka sama jak w przypadku trądziku młodzieńczego: u jednych wcale się nie pojawia, u innych pojawiają się rozległe krostowate i ropowicze zmiany.

Trądzik różowaty jest więc w pewnym sensie przypadłością genetyczną, pocieszający jest fakt, że występuje znacznie rzadziej niż trądzik młodzieńczy.

Kto powinien obawiać się trądziku różowatego i czy istnieją jakieś konkretne sposoby na trądzik różowaty?

Wszyscy ci, którzy obserwują u siebie nadmierną podatność na występowanie rumienia w związku z emocjami bądź zmiennymi (niekoniecznie bardzo ekstremalnymi) warunkami zewnętrznymi.

Trądzik różowaty jest dosyć ściśle związany z zaburzeniami ruchowymi i naczyniowymi, ale znaczenie mają też hormony, skłonność do łojotoku, stan ogólny organizmu i wiele innych czynników. Jakie to czynniki?

Zagrożenia wewnętrzne

To zaburzenia w funkcjonowaniu organizmu, które można uznać za objawy towarzyszące, za pośrednich bądź bezpośrednich sprawców zmian na skórze. Dlaczego? Dlatego, że nie w każdym przypadku się pojawiają (te same objawy) i nie u każdej osoby nasilają bądź wywołują trądzik różowaty.

Zaburzenia naczyniowo – ruchowe objawiają się rumieniem, czyli skłonnością do czerwienienia twarzy pod wpływem temperatury albo emocji. To ważny symptom, bo osoby, które mają do tego skłonności często borykają się z trądzikiem różowatym.

Jeśli istnieje zagrożenie trądzikiem to do jego wystąpienia bądź nasilenia się objawów przyczyniają się hormony i to nie tylko męskie czy żeńskie hormony płciowe tak jak w trądziku młodzieńczym (przypomnijmy, że jego głównym sprawcą jest testosteron), ale też hormony wytwarzane przez tarczycę. Trądzik różowaty może pojawić się na przykład przy niedoczynności gruczołu leczonej zbyt dużą dawką substytutów hormonalnych.

Mimo iż trądzik różowaty jest problemem skórnym jego pojawienie się i nawroty często łączone są z zaburzeniami pracy przewodu pokarmowego. Jak pamiętamy jednym z objawów towarzyszących jest niedokwaśność soku żołądkowego, ale równie dobrze może pojawić się objaw biegunowo przeciwny tj. nadkwasota.

Chorym na trądzik zagrażają też nieżyty żołądka, zaparcia, bakterie z gatunku Helicobacter pyroli i generalnie większość dysfunkcji układu trawiennego.

Zagrożenie trądzikiem wzrasta też u alergików i to zarówno u osób z alergiami wziewnymi jak i pokarmowymi. W wyniku reakcji alergicznych na skórze często pojawiają się wykwity i zmiany zapalne, stąd do trądziku prowadzi bardzo krótka i bardzo prosta droga.

Czynniki wewnętrzne to jedno – nad wieloma z nich nie jesteśmy w stanie zapanować, choć pomożemy sobie diagnozując i lecząc zagrażające nam, i intensyfikujące trądzik, choroby. Ale zaszkodzić nam może przede wszystkim otoczenie i to w jakim środowisku przebywamy. Dosłownie.

Czynniki zewnętrzne

Pomieszczenia duszne i klimatyzowane nie sprzyjają ani naszym organizmom, ani naszej skórze, ani trądzikowi. Choć w tym ostatnim przypadku jeśli uznamy, że trądzik różowaty rozwija się dzięki nim doskonale należałoby uznać je za takie, w których dla trądziku panują warunki idealne.

Podobnie szkodliwie działa słońce, a właściwie promieniowanie UV – to naturalne i to sztuczne emitowane w solariach. Osoby ze skłonnościami do trądziku różowatego i takie, u których trądzik się pojawił (nawrócił, zaostrzył) powinny unikać słońca i jakiegokolwiek opalania. Mitem jest przekonanie, że słońce dobrze robi na trądzik. Nie pomaga na żaden rodzaj trądziku, nie pomoże też na trądzik różowaty.

Zmiany temperatury na dworze, silny wiatr też mogą na cerę zaszkodzić. W trądziku różowatym niewskazane są też gorące kąpiele, sauny i tym podobnych przybytków też lepiej jest unikać. Takie miejsca i takie warunki wilgotnościowe i temperaturowe sprawiają, że krew zaczyna żywiej krążyć, wzrasta produkcja łoju i nasilenie trądziku jest niemal gwarantowane.

Pielęgnacja cery z trądzikiem różowatym

Zwracam uwagę na fakt, iż cera trądzikowa, zwłaszcza w trądziku różowatym, wymaga delikatnej acz skutecznej pielęgnacji. Oczyszczanie twarzy jak najbardziej ale jedynie delikatnymi środkami. Zabronione są wszystkie składniki podrażniające (niektóre olejki i zioła), a całkowicie wykluczone stosowanie alkoholu.

Alkohol do pielęgnacji jakiejkolwiek cery jest zresztą bardzo złym pomysłem, a przekonanie jakoby wysuszał trądzik i poprawiał wygląd skóry jest mitem, z którym należy bezwzględnie walczyć.

Polecane kosmetyki?

Znam jeden stosowany przez dwie moje znajome. Jest nim serum SKINCEPTION ROSACEA >>>> SPRAWDŹ. Dość drogie, ale bardzo wydajne i bardzo skuteczne!

O autorze

Ania

Leave a Comment

WordPress Cookie Plugin od Real Cookie Banner