Uroda

Sposoby na zmarszczki mimiczne wokół ust

zmarszczki mimiczne wokół ust
Napisane przez Ania

Zmarszczki mimiczne pojawiają się niespodziewanie i mają przeróżny charakter. Zazwyczaj wiele kobiet narzeka na zmarszczki mimiczne wokół ust, a także na te pojawiające się na czole i w okolicy oczu. Ale  takie „niewielkie” bruzdy na twarzy mogą być ogromnym problemem nawet bardzo młodych osób – takich, którzy mają ponad dwadzieścia lat. Pojawienie się ich  związane jest z procesem starzenia się skóry, które rozpoczyna się właśnie w tym o wieku.  Mimo tego, że proces taki jest nieunikniony, to obecnie istnieją właściwe sposoby,  które pozwolą na opóźnienie tych zmian.

Zmarszczki mimiczne wokół ust – czy można im zapobiec?

W profilaktyce  zmarszczek mimicznych na pierwszym miejscu stawiana jest właściwa pielęgnacja. Trzeba bowiem wiedzieć, że skóra wokół  ust i oczu ( czyli w okolicach, w których zmarszczki występują najwcześniej)  jest  nadmiernie wrażliwa i niezwykle delikatna.  Bardzo ważny jest sposób dbania o skórę tych okolic; trzeba unikać  podrażnień  okolic ust i oczu, by nie narazić je na uszkodzenia.

Okolice ust oraz czoła powinny być bardzo wyjątkowo traktowane. Te okolice wymagają troskliwej pielęgnacji. Doskonałym rozwiązaniem jest zastosowanie kremu przeciwzmarszczkowego , albo też  serum o działaniu silnie napinającym. Można kupić również takie kosmetyki, które mają zastosowanie nawet od dwudziestego roku życia. Ponadto robiąc codziennie  demakijaż , nie powinnyśmy trzeć bardzo mocno trzeć skóry w tych miejscach.  Kosmetyki do pielęgnacji skóry wokół delikatnych miejsc – ust i oczu powinniśmy  używać rano i wieczorem.  Obecnie rynek obfituje w preparaty przyczyniające się do likwidacji zmarszczek mimicznych. Jeżeli obawiamy się używania któregokolwiek preparatu, to warto  skorzystać z usług specjalisty, by skonsultować swój wybór.

Dieta ma ogromny wpływ na zmarszczki mimiczne wokół ust i nie tylko

Odpowiedni sposób odżywiania ma znaczenie nie tylko w  sytuacji, kiedy chcemy zrzucić niechciane kilogramy. Zdrowy jadłospis powinien towarzyszyć nam  przez  cały czas – wówczas  będziemy mogli cieszyć się zdrowiem całego ciała, w tym także doskonałą kondycją skóry wokół ust.

Warto wiedzieć, że  kondycja cery jest zwierciadłem naszego sposobu odżywiania. Bowiem nie bez kozery mówi  się, że jest się tym co się je.  Ale co wspólnego z tym mają zmarszczki mimiczne? Otóż okazuje się, że  składniki pokarmowe, dostarczane organizmowi  w dużej mierze przyczyniają się do odżywienia skóry, a to z kolei wiąże się z  nawodnieniem, regeneracją, a także  spoistością i elastycznością  naskórka. A to wszystko ma oczywiście wpływ na szybkość starzenia się  organizmu, jak również na  szybkość wystąpienia pierwszych zmarszczek.  Warto zatem zapamiętać , by w codziennej diecie nie zabrakło  organizmowi odpowiednich składników pokarmowych, we właściwych porcjach. Istotne jest także regularne uzupełnianie diety w dobroczynne   witaminy i minerały, szczególnie witaminy C (najsilniejszy antyoksydant) , a także witaminy E, nazywanej przez ekspertów witaminą młodości.

Nie warto robić grymasów

Oczywiście  wszelkie grymasy nie powinny mieć miejsca, zwłaszcza przy jedzeniu. Bowiem zmarszczki mimiczne są bardzo często wynikiem  ciągle powtarzających się ruchów mimicznych, czyli robienia „dziubków” ustami,  mrużenia oczu, czy marszczenia czoła. Niestety bardzo  trudno przezwyciężyć nasze przyzwyczajenia mimiczne, ale warto spróbować. Ale nie trzeba się poddawać, mimo, że czasem  zmarszczki mimiczne wokół ust są wynikiem uwarunkowań genetycznych.   Jeżeli  dokładnie popracujemy nad określonym „złym” nawykiem i sukcesywnie go wyeliminujemy, to będzie to znacznym krokiem zmierzającym do usunięcia przedwczesnych zmarszczek,  szczególnie tych mimicznych.

Trochę gimnastyki nie zaszkodzi

Niektórzy będą  się z pewnością zastanawiać co wspólnego ma gimnastyka ze starzeniem się skóry twarzy?  Gimnastyka skóry twarzy jest istotna i ma duży wpływ na pojawienie się zmarszczek.  Gimnastyka dla twarzy, nazywana również  fitnessem twarzy, jest specjalnym zestawem bardzo prostych ćwiczeń wzmacniających pracę mięśni właśnie tych partii ciała. Bardzo dobrze sprawdzają się ćwiczenia, które wpłyną na wzmocnienie i ujędrnienie okolic ust, oczu czy czoła. Gimnastyka twarzy powinna być wykonywana  regularnie i wytrwale, bowiem wówczas możemy liczyć na okazałe efekty.  Fitness twarzy jest obecnie bardzo popularny w Ameryce, w Polsce nieliczni jeszcze decydują się na korzystanie  z tego typu formy zapobiegania zmarszczkom mimicznym wokół ust.

Warto wiedzieć, że takie specjalne ćwiczenia i wskazówki dotyczące masażu twarzy, można znaleźć w licznych książkach tematycznych.  Można sięgnąć po kilka propozycji, które znajdują się obecnie na polskim rynku wydawniczym.

Zmarszczki nie są już żadnym problemem

Warto zastosować powyżej wymienione wskazówki na zmniejszenie widoczności zmarszczek mimicznych wokół ust. One z pewnością pomogą na uporać się z tym trudnym problemem.

O autorze

Ania

1 Komentarz

  • Joga twarzy dobry krem i gotowe:D Ja jestem wielką zwolenniczką jogi jak i kremów La Milu a efekty są bardzo zadowalające:)

Leave a Comment

WordPress Cookie Plugin od Real Cookie Banner