Ciało Zdrowie

Przetestowane domowe sposoby na anginę ropną

jak poprawić odporność, domowe sposoby na anginę ropną
Napisane przez Ania

Jeśli chodzi o domowe sposoby na anginę ropną, to radzę zachować ostrożność. Jeśli nie zauważysz poprawy po 2 – 3 dniach idź do lekarza i bierz antybiotyki. Ale są szanse na to, że poprawa nastąpi.

Ja boję się antybiotyków, zawsze mam po nich ataki drożdżyc i różne jelitowe sensacje, ale czasem są potrzebne.

W anginie ropnej nawet bardziej, bo TO WAŻNE bakterie powodujące anginę najłatwiej i najszybciej można wybić antybiotykami, a ponieważ choroba może zaatakować nawet serce – naprawdę radzę uważać z domowymi eksperymentami.

Oprócz antybiotyków polecam kilka własnych sprawdzonych sposobów.

Przy ostatnim ataku anginy (dziwnym trafem dopada mnie średnio raz do roku lub raz na dwa lata) w ciągu trzech dni pozbyłam się nalotu z migdałów, a w ciągu tygodnia wyleczyłam gardło przy pomocy niżej wymienionych specyfików.

Domowe sposoby na anginę ropną

Czosnek

Czosnek należy żuć. Nie połykaj go od razu po pogryzieniu bo rozpali Ci żołądek i nie zadziała. Przygotuj sobie kilka / kilkanaście ząbków i co dwie godziny mniej więcej sięgaj po jeden, rozgryzaj delikatnie i przeżuwaj jak najdłużej tak, by jak najwięcej substancji aktywnych (antybiotyku i substancji przeciwzapalnych) utrzymało się w gardle.

Z osobą, która postępuje w ten sposób trudno co prawda wytrzymać, ale że anginy lepiej nie przeziębiać, powinieneś / powinnaś zostać w domu ograniczając kontakty ze światem zewnętrznym do minimum.

Cebula

Też działa przeciwzapalnie. Nie musisz jej żuć, ale warto raz dziennie zjeść ją jako dodatek do np. kanapek. Staraj się jedynie gryźć i przeżuwać poszczególne kęsy w miarę dokładnie, trochę dłużej niż zwykle.

Woda z z olejkiem herbacianym – płukanki

Ja używałam olejku herbacianego. Do szklanki wody należy wkropić ok. 5 kropli (ewentualnie rozpuścić w niej z 1/3 łyżeczki soli – ale to już w wersji bez olejku), dokładnie wymieszać i płukać gardło – ze trzy razy dziennie powinno wystarczyć. Sól działa na stany zapalne, natomiast olejek herbaciany ma działanie przeciwgrzybicze, przeciwzapalne i przeciwbakteryjne – jest idealny do leczenia angin, tyle tylko że (pamiętaj o tym) po połknięciu jest toksyczny, przepłukując gardło pod żadnym pozorem nie połykaj wody z olejkiem!

Woda z cytryną i miodem – do picia

Pij jak najwięcej, najlepiej wodę z cytryną i miodem. Miód działa przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie, cytryna to witaminy. Taki napój doskonale łagodzi ból gardła.

O autorze

Ania

Leave a Comment

WordPress Cookie Plugin od Real Cookie Banner