Uroda Włosy

Procerin – prawdopodobnie najlepszy naturalny preparat na łysienie

procerin na łysienie
Napisane przez Robert Ciszewski

Problem łysienia dotknąć może każdego z nas i można powiedzieć, że jest w pewnym sensie nam przeznaczony. Rzadko któremu z mężczyzn udaje się zachować fryzurę w jako takiej formie przez całe życie. Najczęściej niestety w pewnym wieku zaczynają nam się włosy przerzedzać ( zazwyczaj zaczyna się to od skroni), potem stają się słabe i zaczynamy łysieć. Niestety jest to spowodowane pewnymi uwarunkowaniami genetycznymi a i działaniami hormonów (dokładniej testosteronu).

Co ciekawe my – mieszkający w tej części świata jesteśmy bardziej narażeni na łysienie androgenowe, niż na przykład mężczyźni żyjący w Afryce, czy w Azji są mniej narażeni na problem tego typu łysienia ( co oczywiście nie oznacza, że on tam nie występuje).

Ilość preparatów przeznaczonych do walki z wypadaniem włosów jest naprawdę ogromny i brakło by miejsca, aby wszystkie tu chociaż pobieżnie opisać. Opiszę więc ten jeden według opinii wielu najbardziej skuteczny.

Czym właściwie jest Procerin?

Odpowiedź dość prosta. To preparat przeznaczony do walki z łysieniem androgenowym, a także plackowatym (to co prawda często mija samo, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby mu „pomóc”). Dostępny jest w dwóch formach. Tabletek przyjmowanych doustnie i pianki, która nanosi się na głowę i wciera w skórę.

Jego skład oparty jest o ekstrakt z palmy sabałowej – popularnej rośliny, która kiedyś stosowana była do leczenie problemów z prostatą.

Potem zauważono, że można ją stosować także w walce z łysieniem. Zasada działania Procerinu jest dość prosta.

Zacznijmy od tego, że za wypadanie włosów typu androgenowego odpowiada pochodna testosteronu określana skrótem DHT. Zadaniem opisywanego preparatu jest redukcja tego enzymu. To z kolei ma zmniejszyć ilość wypadających włosów. Ale to nie wszystko. Oprócz tego jego stosowanie ma też aktywować „uśpione” mieszki włosowe, tak by pobudzić je do produkcji nowych włosów. Bardziej wytrzymałych i gęstszych. Tak po prawdzie, żeby uzyskać jak najlepsze efekty warto stosować obie dostępne formy tego preparatu. Można powiedzieć, że nawzajem się uzupełniają.

Teraz rzecz najbardziej istotna, czyli odpowiedź na pytanie kiedy pojawią się pierwsze efekty?

Cóż generalnie zależy to od naszego indywidualnego przypadku (zresztą jak w przypadku stosowanie każdego preparatu na łysienie). Jednak widoczne zmiany powinniście zauważyć już po mniej więcej 2 miesiącach. Pełne pojawią się miesiąc później. Tymi pierwszymi efektami jest zmniejszenie ilości wypadających włosów i poprawienie ich gęstości. Do tego nasza skóra głowy będzie zdrowiej wyglądała.

Za to odpowiedzialny jest jeden ze składników – wyciąg z liści Uwa Ursi ( Mącznicy lekarskiej). Roślina ta występuje głównie na północnej półkuli. Pojawia się również i w Polsce, ale jest dość rzadka. A jak już tak zacząłem wymieniać składniki i efekty, które dzięki nim uzyskamy, to jeszcze parę przykładów. Aktywnym blokerem DHT jest wspominany przeze mnie wcześniej wyciąg z palmy sabałowej. Nie jest on jednak jedyny.

W składzie Procerinu znajdziecie też wyciąg z pokrzywy – on również zmniejsza ilość DHT. Zresztą to bardzo popularny składniki różnych preparatów na wypadanie włosów. A na skórę głowy działa też jeden ze składników pianki Procerin. Jest to kwas azelainowy. On działa bakteriobójczo i powstrzymuje rogowacenie się naskórka.

Skutek?

Zdrowo wyglądająca skóra głowy odporna na choroby skórne, które zresztą też – tak nawiasem mówiąc – również mogą wpływać na zwiększoną ilość wypadających włosów.

I tak zupełnie na koniec myślę, że dość istotna sprawa. Przy preparatach na łysienie androgenowe, częstym problemem jest to, że poprzez zmiany w naszej gospodarce hormonalnej mogą wpływać na naszą męską seksualność. Mówiąc prościej, obniżają libido. W przypadku Procerinu taki efekt nie ma miejsca. A to przyznacie kolejna przesłanka za tym, żeby się nim zainteresować. Jest on po prostu całkowicie naturalny i właściwe większych skutków ubocznych nie stwierdzono. Poza ewentualnymi dolegliwościami żołądkowymi, ale te też występują w niewielu przypadkach.

 

Aktualizacja:

Z kupnem Procerinu możesz mieć problem, dlatego przeczytaj >>> tę recenzję – tu są opisane nowsze, łatwo dostępne w Polsce tabletki na łysienie.

O autorze

Robert Ciszewski

Leave a Comment

WordPress Cookie Plugin od Real Cookie Banner