Informacje Ogólne

Problem: reumatyzm. Rozwiązanie?

leki na stawy, glukozamina pomaga na stawy, reumatyzm, bolące stawy
Napisane przez Ania

O tym, że ziołami można leczyć wszystko na pewno nie trzeba przekonywać naszych babć, które właściwie na każdą dolegliwość potrafili zaaplikować miksturę niekoniecznie smakującą, ale bez wątpienia działającą. W dzisiejszych czasach coraz więcej firm przestawia się na produkty w których skład oparty jest właśnie na wyciągach z roślin i ziół. Nie inaczej jest  z problemem reumatyzmu.

Choroba starych ludzi?

Reumatyzm to choroba kojarzona przede wszystkim ze starszymi ludźmi, a nie jest to do końca prawda.

Przede wszystkim zacznijmy od tego, że pod określeniem reumatyzm kryje się tak naprawdę spora liczba typów bólu. Z tego powodu trudno określić dokładne przyczyny tego schorzenia. Jest ich po prostu zbyt dużo. Łatwiej wskazać osoby które są  w  grupach ryzyka.

Znajdą się w nich osoby narażone:

  • na częste przeciążenia stawów,
  • na oddziaływanie niskich temperatur lub powietrza o dużej wilgotności,
  • nieaktywne fizycznie lub aktywne w znikomym stopniu.

Objawami reumatyzmu poza  bólami i zniekształceniem stawów mogą być wysoka gorączka, znaczna utrata masy ciała i ogólne osłabienie organizmu. Dochodzą do tego problemy z poruszaniem się i problemy ze snem (zmęczenie) – a to wskutek tego, że dolegliwości często nasilają się nocą.

Leczenie

Problem z leczeniem reumatyzmu polega na tym, że często po prostu nie jesteśmy w stanie dokładnie określić jego przyczyn. Dlatego też zazwyczaj terapia polega na łagodzeniu objawów. Metody walki z tym schorzeniem można podzielić na dwie grupy.

Do jednej zaliczamy wszelkie metody określane jako konwencjonalne. Mowa o wszelkiego rodzaju naświetleniach, masażach, zimnych i ciepłych kąpielach. Tę grupę nazywa się sposobami fizykalnymi. Ostatnio coraz częściej stosuje się krioterapię w przypadku której chory staw wystawia się na działanie bardzo niskiej temperatury (do –180 stopni Celsjusza). Można również stosować  maści przeciwbólowe i przeciwzapalne oraz leki doustne – najczęściej pod postacią niesterydowych leków przeciwzapalnych.

Druga grupa sposobów to metody naturalne

W leczeniu reumatyzmu stosuje się zioła i rośliny które mają działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe.

Pierwsza roślina, którą polecam to gorczyca – w łagodzeniu dolegliwości reumatycznych pomagają materace i poduszki gorczycowe.

Doustnie polecam stosowanie imbiru (jest rewelacyjny na stany zapalne) i SARSAPARILLI – polecanej szczególnie na reumatoidalne zapalenie stawów, jej skuteczność prawie potwierdzono, a to ze względu na zawarte w niej saponiny steroidowe, które świetnie radzą sobie ze stanami zapalnymi.

A poza tym? Poza tym standard: kolagen, glukozamina, trany etc. czyli to, co wskaże pierwszy z brzegu farmaceuta.

O autorze

Ania

1 Komentarz

Leave a Comment

WordPress Cookie Plugin od Real Cookie Banner