Ciało Featured Zdrowie

Polecany sklep ze sprzętem do rehabilitacji i masażu

sklep ze sprzętem do rehabilitacji
Napisane przez Ania

Możesz nawet nie wiedzieć, że takie sklepy istnieją. I nie wiesz do momentu, w którym nie pojawiają się problemy wymagające natychmiastowego działania – pomocy fizjoterapeuty i dodatkowych ćwiczeń (rehabilitacji) w warunkach domowych. Wtedy warto wyposażyć się w potrzebne akcesoria. Gdzie je kupować? W sklepach. Jakich?

Sami miewamy problemy z kręgosłupami i stawami. Postanowiliśmy więc zaopatrzyć się w odpowiednie sprzęty. Poleca Robert, bo to on robił zakupy i wybierał w sumie prosty, ale z drugiej strony diabelnie wymagający domowy sprzęt rehabilitacyjny w sklepie Juventas.

Co zwróciło naszą uwagę na ten sklep?

Nie sprzęt medyczny czy rehabilitacyjny sensu stricto, bo ani lekarzami, ani rehabilitantami nie jesteśmy, ale wykonujemy siedzącą pracę, a typowe treningi, jak się okazało po ostatnich kontuzjach, nie do końca spełniają swoje zadanie. Sklep poleciła znajoma masażystka, która zaopatruje się w nim w sprzęt i olejki do masażu. I tym sposobem właśnie tam trafiliśmy.

Oferta

Oferta jest tak rozbudowana, że nie sposób jej tu opisać. Robertowi spodobały się jakieś specjalistyczne sprzęty rehabilitacyjne, ale przeznaczone są one raczej dla profesjonalistów, niż do użytku domowego, za to do domu kupiliśmy poduszkę sensomotoryczną (właściwie dwie, bo używamy ich jednocześnie) i piłki do ćwiczeń kręgosłupa.

Te sprzęty autentycznie polecamy, i już wyjaśniamy dlaczego.

pilka do cwiczen kregoslupa

Rehabilitacja i profilaktyka w jednym

O piłkach chyba słyszał już każdy, jeśli jednak nie wiesz, na co konkretnie działa już wyjaśniam:

  • wzmacnia mięśnie brzucha i pleców, w zasadzie wszystkie te partie mięśni, które odpowiadają za utrzymanie prawidłowej postawy (prostych pleców),
  • relaksuje i zmniejsza napięcia mięśniowe, jeśli się na niej położyć,
  • podobno wzmacnia też mięśnie kegla i jest bardzo polecana kobietom w ciąży, tego akurat nie zauważyłam, ale być może rzeczywiście tak działa.

Oboje z Robertem przede wszystkim odciążamy w ten sposób kręgosłup i relaksujemy się po paru godzinach pracy za biurkiem.

Prawdziwe cudo to jednak poduszka sensomotoryczna, która:

  • poprawia balans, uczysz się na niej utrzymywać równowagę w trakcie ruchu np. po niestabilnym podłożu,
  • wzmacnia dosłownie wszystkie mięśnie, które odpowiadają za ruch i stabilność stawów, jeśli masz na przykład słabe kostki (staw skokowy), to balansowanie na tej poduszce wzmocni ci je jeszcze lepiej niż jazda na łyżwach czy rolkach.

To oczywiście przekłada się na silniejszy i sprawniejszy aparat ruchowy i zapobiega kontuzjom.

Ja używam poduszki w jeszcze jednym celu – podkładam ją pod pupę w czasie oglądania tv czy siedzenia przed komputerem. Ta poduszka autentycznie wymusza zachowanie prawidłowej pozycji w czasie siedzenia i sprawia, że odcinek lędźwiowy kręgosłupa (ale nie tylko on) nie zamiera w szkodliwym bezruchu w nieanatomicznej pozycji.

Zakupy, realizacja zamówienia, ceny i tym podobne kwestie

Sklep jest przyjazny dla użytkownika, a zakupy robi się w nim intuicyjnie. Przesyłka dochodzi w ciągu kilku dni i nie jest jakoś szczególnie droga. Kontakt z obsługą jest rewelacyjny, a jakość towarów, na pewno akcesoriów, które my zamówiliśmy i akcesoriów do masażu – bardzo dobra.

Reasumując: sklep polecamy ze względu na same pozytywne doświadczenia!

Adres sklepu: http://juventas.pl

Kupine i przetestowane produkty

piłki do ćwiczeń,

poduszki sensomotoryczne.

O autorze

Ania

Leave a Comment

WordPress Cookie Plugin od Real Cookie Banner