Diety i odchudzanie Kondycja i kształtowanie sylwetki

Pasy odchudzające – czy to działa?

pasy odchudzające
Napisane przez Ania

Wszechobecne reklamy w tv i kolorowych czasopismach nie sprzyjają niestety pasom. Patrzymy na nie jak na zwykłe naciągactwo, ale w pewnych warunkach pasy odchudzające mogą okazać się urządzeniem bardzo przydatnym w odchudzaniu. Trzeba tylko wiedzieć jak go użyć, jak często to robić i w jakich warunkach. Ale przede wszystkim nie należy łudzić się, że sam pas załatwi za nas sprawę odchudzania. Tak łatwo i lekko jeszcze nigdy nie było i nie będzie. Niestety, ale mamy już przecież jakiś tryb ułatwień.

Miejscowe odchudzanie

Wielu osobom spośród nas niepotrzebne jest odchudzanie całej sylwetki. Zależy nam raczej na ukształtowaniu brzucha, ud czy pośladków poprzez spalenie tkanki tłuszczowej z tych właśnie partii ciała. Niestety, jak wiadomo, w czasie odchudzania tłuszcz spalany jest równomiernie. I to niezależnie od tego jaką dietę zastosujemy czy jaki program ćwiczeń wprowadzimy do codziennego treningu. W tym kontekście pasy odchudzające mogą okazać się przydatne, bo podwyższają nieco temperaturę oplecionej nimi części ciała (np. brzucha), a w efekcie tkanka tłuszczowa w tym rejonie spalana jest szybciej niż gdzie indziej.
Tyle tylko, że samo założenie pasa nie wystarczy. Trzeba dodać do tego trening, a najlepiej zacząć od treningu i diety, a dodatek w postaci pasa wprowadzić dopiero po pewnym czasie.

Jakie pasy odchudzające takie odchudzanie

Żeby odchudzić jedynie brzuch tudzież inną część ciała znajdującą się pod pasem trzeba wywołać silną reakcję termogeniczną, a w tej roli najlepiej sprawdzi się pas z neoprenu. W sprzedaży znajdziesz też pasy lateksowe, ale jeśli zależy ci na osiągnięciu widocznych efektów neopren jest zdecydowanie najlepszym materiałem.

Efekty pojawią się jedynie wtedy, gdy noszeniu pasa będzie towarzyszył naprawdę intensywny wysiłek (np. trening typu HIIT), a jeśli chcesz wzmocnić te efekty możesz zastosować krem podwyższający temperaturę (przyspieszający metabolizm) smarując nim brzuch, lub inną część ciała, pod pasem.

Pamiętaj, że samym pasem, nawet z dodatkiem kremu, nic nie zdziałasz. Pierwszym i podstawowym warunkiem jaki musisz spełnić jest: trening i zmiana modelu odżywiania.

O autorze

Ania

Leave a Comment

WordPress Cookie Plugin od Real Cookie Banner