Kondycja i kształtowanie sylwetki Treningi i ćwiczenia

Odżywki do treningu na rzeźbę

trening na rzeźbę
Napisane przez Robert Ciszewski

Wyrzeźbienie mięśni to bardzo ciężki wysiłek, który wymaga poświęceń. Wykonując trening na rzeźbę powinieneś liczyć się z treningiem, który trzeba przeprowadzać nawet sześć razy w tygodniu. Jednakże w tych ćwiczeniach można sobie pomóc stosując odpowiednie suplementy. Odżywki do treningu na rzeźbę są dosyć popularne i każdy mężczyzna może z nich skorzystać.

O treningu na rzeźbę

Ćwiczenia składające się na trening na rzeźbę powinieneś wykonywać przez dwa  dni w ciągu tygodnia, zwracając uwagę na ćwiczenia każdej grupy mięśni. Ten trening jest jednym  z trudniejszych form  sportowych, który wymaga systematyczności i niejednokrotnie wielu poświeceń. Bowiem tylko w taki  sposób możesz osiągnąć wymarzony cel.

Trening na rzeźbę, w odróżnieniu od treningu na masę,  winien  być dosyć  krótki, ale  jednak nieco intensywniejszy. Miedzy poszczególnymi seriami możesz wykonywać niewielkie przerwy, które będą wynosiły zaledwie jedną  minutę. Bardzo istotne jest byście odpowiednio zadbali  o urozmaicanie wykonywanych ćwiczeń. Może się to odbywać poprzez powiększenie ilości  “izolowanych” ćwiczeń. Na przykład możesz wykonywać  rozpiętki leżąc, ćwiczenia na maszynach treningowych czy krzyżowanie linek. Niektórzy stosują  tak zwaną  „super serię”, która polega na wykonywaniu więcej niż trzy ćwiczenia na tę samą partię  mięśni – i to w jak najkrótszych odstępach czasowych.

Na znacznie większe partie mięśniowe możesz wykonywać  9  czy 12serii, a z kolei na te nieco mniejsze  7 do 10 serii. Natomiast każda seria powinna składać się z  10  czy  12 powtórzeń. Korzystnym rozwiązaniem jest także wykonywanie ćwiczeń aerobowych, na  przykład steper, rowerek, bieżnia.  Powinny być wykonywane tuż po zakończeniu treningu właściwego. Trening aerobowy może trwać nie dłużej  jak sześćdziesiąt minut; minimalny czas tego treningu to 30 minut.  Zbudowany w ten sposób trening na rzeźbę, jak również poświecenie osoby trenującej, daje nam duże gwarancje sukcesu; zapewnia  efektowne i szybkie rezultaty.

A oto zasady poprawnego treningu na rzeźbę. Po pierwsze obciążenie winno stanowić nawet  50 procent  maksymalnego obciążenia. Po drugie trening ma być  intensywny, a jednocześnie krótki. Z kolei przerwy między poszczególnymi  sesjami nie powinny wynosić więcej niż jedna minuta. Ponadto istotne są różnorodne ćwiczenia, których powtórzenia wynosić będą około 10 razy.

Trening na rzeźbę – jakie odżywki będą najlepsze?

W całym cyklu treningu na rzeźbę bardzo istotną role spełniają odżywki wysokobiałkowe oraz te z niską zawartością tłuszczu – proteiny serwatkowe oraz  aminokwasy. Ponadto  dobrym wspomagaczem przy treningu pomocne okazują się fat-burnery oraz ewentualnie L -karnityna. Zmniejszenie masy  mięśniowej w czasie każdego  cyklu zapewniają antykataboliki – BCAA i HMB.

Dla wspomagania treningu na rzeźbę po pierwsze polecane są odżywki białkowe. Składają się one z różnych kombinacji białek. W składzie tego typu preparatów znajdziemy między innymi izobat białka, serwatki, białko z mleka, białko z jaja kurzego, oraz białko sojowe. Przy wyborze odżywki białkowej należy wziąć pod uwagę na skład oraz na zawartość aminokwasów – szczególną uwagę należy zwrócić na egzogenne aminokwasy. Oprócz tych składników ważnymi elementami składowymi odżywek białkowych są witaminy oraz niezbędne mikro – i makroelementy. Tego typu odżywkę możemy stosować zawsze gdy nie mamy możliwości dostarczyć organizmowi wystarczających ilości białka zawartego w pożywieniu. Odżywek białkowych nie należy przyjmować bezpośrednio przed albo tuż po posiłku ( zwłaszcza mięsnym), gdyż organizm nie przyswoi tak dużych ilości białka naraz.Czy dla Was taka odżywka była odpowiednia?

Spalacze tłuszczufat-burnery to specjalna kombinacja substancji  termogenicznych oraz lipotropowych, które mają wpływ na przyspieszenie spalania tłuszczu, a ponadto znacznie zwiększają odporność organizmu na zmęczenie fizyczne i psychiczne. Na spalacze tłuszczu składają się liczne substancje, którymi zwykle są  L – karnityna, CLA, a także chrom i zielona herbata.

Spalacze tłuszczu zwykle polecane są kulturystom w czasie startowym,  czy zawodnikom sportów wytrzymałościowych.

Z kolei Aminokwasy rozgałęzione BCAA są to 3 aminokwasy mające właściwości anaboliczne oraz antykataboliczne.  Tymi aminokwasami są: leucyna, walina oraz izoleucyna. Te aminokwasy korzystnie wpływają na podwyższenie siły mięśni i przyspieszenie odbudowy powysiłkowej.

Sprawdzą się też niektóre odżywki na masę – sprawdź np. tę.

Dodatkowo, oprócz odżywek na trening na rzeźbę powinieneś przyjmować również odpowiednie witaminy i minerały. Są to konieczne substancje, które mają wpływ na prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu ludzkiego. Trzeba widzieć, że zarówno ich niedobory, jak też nadwyżki mogą negatywnie odbijać się na zdrowi każdego z nas.

Na zakończenie dodać trzeba, że przyjmowanie samych odżywek nie zapewni Ci uzyskanie dobrych efektów- konieczne jest również stosownie diety oraz wykonywanie dobrego treningu.

O autorze

Robert Ciszewski

Leave a Comment

WordPress Cookie Plugin od Real Cookie Banner