Informacje Ogólne

Odchudzające herbatki, które odmładzają- warto je znać!

czerwona herbata, odchudzające herbatki
Napisane przez Ania

Większość osób na pewno słyszała już o tym, że herbaty są zdrowe. O właściwościach zdrowotnych herbaty mówi się najczęściej na przykładzie herbaty zielonej. Ale jak dowodzą badania nie tylko zielona herbata wpływa na zdrowie i urodę. W jednym z takich badań stwierdzono wręcz, że dzienna dawka herbaty na poziomie mniej więcej 750 ml może opóźnić biologiczne starzenie się organizmu o co najmniej kilka lat w stosunku do naszych, nie przepadających za herbatą, rówieśników. Takie działanie wykazują wszystkie gatunki herbat, bo też każda z nich zawiera (co do zasady) te same związki. Choć oczywiście herbaty różnią się detalami jeśli chodzi o skład poszczególnych gatunków. No dobrze, w czym więc może nam pomóc herbata i jak konkretnie działają poszczególne jej gatunki? Jakie są odchudzające herbatki?

Herbata zielona

Zielona herbata ma przede wszystkim właściwości silnie ochronne. Jest znana z tego, że to bardzo mocny przeciwutleniacz, ale też napar z liści zielonej herbaty ma działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. To ostatnie działanie wykazuje szczególnie zawarty w zielonej herbacie galusan epigalokatechiny. Co prawda badania nad tym związkiem wciąż jeszcze trwają, ale seria już przeprowadzonych doświadczeń pozwala stwierdzić, że jest to substancja o silnym działaniu przeciwnowotworowym, przy czym szczególnie pozytywny wpływ wywiera ona na kobiece ciało.

Ponieważ akurat zielona herbata zawiera sporo fitohormonów (a konkretnie fitoestrogenó) mężczyźni powinni uważać z jej spożyciem, ale umiarkowane ilości tego naparu niemal na pewno nikomu nie zaszkodzą.

Odchudzające herbatki – Herbata czerwona

Czerwona herbata ceniona jest za swoje odchudzające właściwości, ale szczerze mówiąc pijąc ją nie można liczyć na to, że ot tak po prostu sami z siebie tylko dlatego że pijemy herbatę będziemy tracić na wadze. Czerwona herbata faktycznie poprawia metabolizm, jest też silnym przeciwutleniaczem, a na dodatek działa na organizm oczyszczająco (jest doskonałym remedium między innymi na kaca), ale jej działanie odchudzające jest raczej łagodne, podobnie zresztą wygląda odchudzające działanie zielonej herbaty, którą również warto wykorzystać w odchudzaniu, bowiem lekko poprawia ona metabolizm.

Biała herbata

Prawdziwym zdrowotnym ewenementem jest biała herbata. Podobno to napar gatunkowo najlepszy i najzdrowszy. Z badań wynika, że biała herbata hamuje procesy starzenia znacznie lepiej niż inne gatunki herbat. Poprawia metabolizm, podnosi poziom energii czyli generalnie zwiększa też naszą witalność. I ona jest silnym przeciwutleniaczem i ona może pomóc nam w odchudzaniu. Cóż… pozostaje wybierać pomiędzy tymi gatunkami herbat nie zapominając też o czarnej herbacie, która bywa równie pozytywnym stymulatorem.

Herbata zdrowa ale bez przesady

Herbata jest zdrowa, to fakt, ale należy pamiętać, że spożywając ją w nadmiarze możemy niestety narazić się na pewne niekorzystne zjawiska. W nadmiarze wszystko szkodzi – nawet najzdrowsze i najdoskonalsze herbaty. Przy okazji warto dodać, że kupując herbaty powinniśmy wybierać te, które są gatunkowo najlepsze. Najlepszym rozwiązaniem jest kupowanie ich w herbaciarniach, starajmy się unikać bardzo tanich i podejrzanych mieszanek. Jeśli nie lubimy herbaty cóż wcale nie musimy z niej całkowicie rezygnować. Działanie odchudzające zielonej herbaty (i nie tylko) wykorzystują między innymi producenci suplementów diety, znajdziemy ją w naprawdę wielu tabletkach.

Zielona i biała herbata bardzo często dodawane są też do kosmetyków, na ich bazie powstało już całkiem sporo linii kosmetycznych i opracowywane są następne.

O autorze

Ania

Leave a Comment

WordPress Cookie Plugin od Real Cookie Banner