Ciało Informacje Ogólne Zdrowie

Oczyszczanie organizmu w kilku prostych krokach

samooczyszczanie organizmu, oczyszczanie organizmu
Napisane przez Ania

Nasze przyzwyczajenia żywieniowe powodują, że w organizmie zalegają niekorzystne dla naszego zdrowia substancje. Toksyny należy w jakiś sposób usuwać, jednak większość z nas nie martwi się tym problemem, dopóki nie odbije się to na naszym zdrowiu. O tym trzeba jednak myśleć dużo wcześniej. Oczyszczanie organizmu nie jest niczym strasznym, nie zakłóca naszego rytmu dobowego a daje świetne efekty zarówno w kwestii zdrowia fizycznego i psychicznego.

Zanim jednak przejdę do przedstawienia sposób na oczyszczanie organizmu, chciałabym wspomnieć, jakie to substancje lubią zalegać w naszych ciałach. Najgorszymi z możliwych są oczywiście metale ciężkie. Kadm i ołów to bardzo ‘popularny’ składnik żywności, którą się zajadamy. Rosnące przy drogach warzywa i owoce mają z nimi stały kontakt. To jednak tylko czubek góry lodowej. Przecież istnieje mnóstwo innych niekorzystnych substancji, które możemy zwyczajnie wyplenić z naszego organizmu stosując poniższe sposoby.

Niech to wszystko spłynie

Podstawowym składnikiem każdego procesu oczyszczania powinna być woda. Picie jej w większych ilościach znakomicie wpływa na wydalanie niekorzystnych dla organizmu substancji. Picie wody samo w sobie nie jest idealnym sposobem na pozbycie się toksyn, jednak bez tego, każda inna metoda może spalić na panewce. Dlatego wodę pić warto w połączeniu z innymi sposobami na oczyszczenie organizmu.

Picie wody powinno stać się naszym nawykiem tak jak zdrowe odżywianie. Doprowadzenie do tego nie jest wcale trudne. Wystarczy kupić sobie kilka butelek wody na zapas. Warto postawić je w tych miejscach, gdzie przebywamy najczęściej. A więc przy biurku w pracy, obok łóżka czy przy wygodnym fotelu. Nawet nie zorientujemy się, jak szybko będzie trzeba wymieniać butelki na nowe. Ci, którzy wolą nieco bardziej owocowe klimaty, mogą dodać soku z cytryny lub innego owoca cytrusowego. Dzięki temu poprawi się smak wody oraz jej właściwości oczyszczające. Korzyść jest więc podwójna.

Zielona herbata na oczyszczanie organizmu

Bardzo dobrym wspomagaczem w okresie oczyszczania organizmu jest zielona herbata. Jednak nie może to być ‘zielona herbata instantt’. W takim czymś nie ma zbyt wiele substancji, które wspomagają oczyszczanie. Raczej znajdziemy tam więcej tych, które chcemy z organizmu usunąć. Najlepiej więc korzystać z herbaty liściastej lub ekspresowej, pod warunkiem wysokiej jakości produktu.

Dlaczego zielona herbata? Otóż ma ona właściwości rozpuszczające. Dzięki jej regularnemu spożywaniu, toksyny przemieniają się w postać łatwą do rozpuszczenia w wodzie. Uzyskanie takiego efektu powoduje, że są one natychmiastowo usuwane z naszego organizmu drogami moczowymi lub przez skórę. Jeżeli nie lubimy zielonej herbaty, to możemy spróbować Yerba Mate, która również ma podobne właściwości. Trzeba jednak uważać, gdyż Yerba ma właściwości uzależniające, a spożywana w nadmiernej ilości może mieć odwrotne działanie.

Uf jak gorąco, puch jak gorąco…

Nie, nie mam zamiaru cytować tutaj Juliana Tuwima. Wspominając o gorącu, chciałam przypomnieć o zbawiennym działaniu sauny na nasz organizm. To nie tylko świetna forma relaksu po całym dniu ciężkiej pracy. To także cudowne narzędzie oczyszczające nasz organizm. Pod wpływem ciepła pocimy się, a wraz z potem wydalane są różne szkodliwe substancje. Wspomaga to nie tylko skuteczne odchudzanie, ale także oczyszczanie organizmu z toksyn. Pamiętajmy jednak, aby po wizycie w saunie sumiennie uzupełnić płyny, bo bez tego nie uda nam się dokładnie usunąć toksyn.

O autorze

Ania

2 komentarze

  • Bardzo dobrym sposobem na oczyszczenie organizmu jest picie herbaty
    Ninghong. Ja stosuję od dawna i jestem bardzo zadowolona, można ją znaleźć w kawa-czy-herbata

Leave a Comment

WordPress Cookie Plugin od Real Cookie Banner