O stronie i autorach

Mottem naszej strony z powodzeniem mógłby być refren piosenki kabaretu OT.TO, do której link załączamy.

Strona powstała dla osób takich, jak my tzn. wszystkich którzy samodzielnie poszukują rozwiązań mających na celu polepszenie zdrowia i jakości życia.

Nauczeni doświadczeniem staramy się świadomie odżywiać, suplementować, świadomie wybierać kosmetyki.

Znajoma ma chorą tarczycę, mamie po 60tce i lekach na nadciśnienie uaktywniła się łuszczyca. Generalnie wokół nas jest sporo przypadków osób, z których chorobami medycyna w ogóle sobie nie radzi, a co najgorsze lekarze w kontakcie z takimi osobami skupiają się na postawieniu diagnozy i wystawieniu recepty, nie interesuje ich nic poza tym.

Dieta? Kto by się bawił w dietę! Bierze Pani te tabletki i będzie okej.

Figa z makiem.

Podejście części “fachowców” świetnie obrazuje przypadek pewnego pana, który od zawsze ma łuszczycę. Zaczęło go boleć kolano. Do tego stopnia i tak długo, że poszedł z tym do lekarza, który dziwnym trafem nie zapytał go o to czy nie cierpi przypadkiem na jakieś choroby przewlekłe (jego łuszczycy nie widać, kryje się pod ubraniami, a w karcie nie miał jej wpisanej, bo pewnie “co ma dermatologia do interny???!!!!”).

Lekarz zalecił smarowanie jakimiś maściami na receptę (przeciwreumatycznymi), kiedy nie pomogło wysłał człowieka do ortopedy. U ortopedy (po parunastu tygodniach – kolejki!!!) trzeba było się rozebrać. Specjalista na pierwszy rzut oka, widząc że pacjent jest pokryty plamami zdiagnozował ŁZS – łuszczycowe zapalenie stawów. Badania potwierdziły diagnozę.

Wpadłby na to i internista. Gdyby zechciał się zainteresować pacjentem!!!

Tyle tytułem wstępu.

A konkluzja?

Na stronie chcemy się dzielić wynikami naszych eksperymentów i efektami poszukiwań. Wciąż buszujemy po specjalistycznych stronach (głównie zagranicznych) szukając nowych, dobrych rozwiązań pomocnych osobom takim jak my i być może Ty.

 

NOTA PRAWNA

  • Wyrażamy zgodę na przedruk zawartych tu informacji pod warunkiem podania źródła pochodzenia przedrukowanych materiałów (odnośnik do mojego bloga).
  • Wszystkie znaki towarowe i nazwy produktów, których używamy na stronie, a są znakami/nazwami zastrzeżonymi zostały przez nas użyte tylko i wyłącznie w celach informacyjnych.
  • Zebrane tu informacje zgromadziliśmy sami posługując się ogólnodostępnymi, wiarygodnymi źródłami, a opisy naszych doświadczeń są tylko i wyłącznie naszymi doświadczeniami.
  • Wszystkie treści i materiały zawarte na stronie mają wyłącznie charakter informacyjny, żadne materiały nie stanowią oferty sprzedaży produktów, czy usług.
  • Zawarte tu informacje w żadnym wypadku nie są poradami lekarskimi i nie mogą ich zastępować.

Leave a Comment

WordPress Cookie Plugin od Real Cookie Banner