Treningi i ćwiczenia

Nocne podjadanie sposobem na masę???

nadmierny apetyt przyczyny
Napisane przez Robert Ciszewski

Od czasu do czasu zdarza się spotkać z opiniami jakoby jedzenie w nocy było dobrym sposobem na zyskanie większych przyrostów masy mięśniowej, która jak wiadomo jest jednym z głównych kulturystycznych celów. Czy nocne podjadanie rzeczywiście jest sposobem na masę czy to jakiś wymysł?

Odpowiedź jest niejednoznaczna, brzmi ona: i tak i nie.

Podjadanie dla sterydowców

Normalnie funkcjonujący organizm w nocy się regeneruje i regeneracja ta jest mu niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania w dzień oraz do tego, by móc budować masę w efekcie treningów. Noc to czas największej aktywności bardzo istotnych z punktu przyrostu masy mięśniowej hormonów. Wtedy wydzielany jest hormon wzrostu, wtedy też wzrasta poziom testosteronu. Przerywając sen tylko po to by coś zjeść zaburzamy procesy związane z wytwarzaniem i działalnością hormonów przez co doprowadzamy do rozregulowania organizmu i pojawienia się pewnych dysfunkcji.

Jednak podjadanie w nocy jest praktykowane i bywa nawet zalecane. Kiedy? W sytuacji, gdy zamiast hormonów nad masą mięśniową pracują sterydy. Przyznanie się do nocnego podjadania jest de facto komunikatem jednoznacznie wskazującym na to, że dana osoba stosuje niedozwoloną i bardzo niezdrową suplementację (de facto sterydy trudno nawet określić tym mianem – to degeneratory zdrowia i deregulatory ludzkiego organizmu).

Dla kulturystów tzw. “naturalnych” – zdrowy, nieprzerwany sen

Nie jest ważne to, o której kładziemy się spać i o której wstajemy rano. Każdy z nas ma inny rytm dobowy i w miarę możliwości powinniśmy żyć w zgodzie z tym rytmem. Co się dzieje w sytuacji, w której budzimy się po to by nocą serwować sobie posiłki? Rozregulowujemy naturalne mechanizmy. Zaburzamy rytm, a przez to nasz organizm pomimo dostarczania mu w nocy budulca i paliwa zaczyna funkcjonować nieefektywnie.

Noc jest czasem na sen, który powinien trwać nieprzerwanie przez co najmniej 7 godzin (wzwyż).

Jeśli zaburzymy rytm snu trudno nawet marzyć o dobrych przyrostach masy. Organizm nie będzie w stanie się zregenerować i nie wyprodukuje odpowiedniej ilości hormonów, między innymi to one determinują tempo przyrostów.

A co poza tym? Dobra dieta i dobre odżywki >>> sprawdź np. http://odzywkanamase.pl.

O autorze

Robert Ciszewski

Leave a Comment

WordPress Cookie Plugin od Real Cookie Banner