Włosy

MERZ Special – kompleks witamin dla kobiet

merz specjal
Napisane przez Ania

Istnieje spora grupa preparatów witaminowych, które mają zapobiegać wypadaniu włosów (ewentualnie stosuje się je jako forma profilaktyki). Większość z nich mogą stosować zarówno kobiety jak i mężczyźni. Prawda jednak jest taka, że to u pań efekty ich działań będą bardziej widoczne. Tak też jest z MERZ Special.
Kompleksy witamin mają to do siebie,  że regulują stan skóry i włosów. Jednak jeśli dotyka nas łysienie androgenowe – charakterystyczne dla mężczyzn raczej na nic się nie zdadzą. Same w sobie nie posiadają związku, czy składnika, który blokował by tworzenie DHT, a więc nie walczy z główną przyczyną tego typu łysienia.

Dla kogo więc przeznaczony jest MERZ Specjal?

Głównie dla kobiet bo to u nich częściej występuje problem wypadania włosów związany z nadmiernym ich farbowaniem, czy suszeniem. Przeznaczony jest również ten preparat dla kobiet, którego z jakiegoś powodu mają braki witamin w organizmie (stres, odchudzanie), a to jak wiadomo wpływa niekorzystnie na wygląd skóry, paznokci no i przede wszystkim włosów. Niweluje też braki żelaza, a to dość istotny element na witaminowej mapie kobiecego organizmu. No dobrze, ale przejdźmy do konkretów.

 

W składzie MERZ Specjal znajdziecie witaminę A, kwas foliowy i biotynę. Te trzy związki odpowiedzialne są bezpośrednio w stanie naturalnym za kondycję włosów. One zapewniają im ładny wygląd. Dodatkowo wzmacniają włosy od samego mieszka włosowego. Zresztą taka właśnie jest idea działania MERZ Special. W każdym przypadku (czy to będzie trądzik, czy wspominane włosy) działanie ma się rozpoczynać u źródła problemu. Dostępny jest on w postaci kapsułek, które powinno się brać 2 razy dziennie.
Jest MERZ Special w założeniu pewną alternatywą dla preparatów witaminowym opartych na skrzypie. Co do skuteczności cóż, jak to zwykle bywa zdania są podzielone. Sporą grupę stanowią wypowiedzi, że jednak skrzyp sprawdza się przy zatrzymywaniu wypadania włosów lepiej. Z drugiej strony jest też bardzo dużo opinii, że właśnie MERZ Special robi to równie dobrze.

O autorze

Ania

Leave a Comment

WordPress Cookie Plugin od Real Cookie Banner