Twarz i Ciało Uroda

Medycyna estetyczna alternatywą dla chirurgii

medycyna estetyczna
Napisane przez Ania

Nie musisz oddawać się w ręce chirurga, by wyglądać pięknie i młodo. Medycyna estetyczna, ta nieinwazyjna lub mniej inwazyjna, bo o całkowitym braku inwazyjności nie może być mowy, coraz lepiej radzi sobie z różnego rodzaju defektami natury estetycznej, których większość z nas chciałaby się pozbyć.

Trudno uwierzyć? Oto przykłady!

skóra bez skazy
Laser może wszystko

Lasery frakcyjne, hit ostatnich czasów, umożliwiają niemal bezbolesną i mało inwazyjną korektę wszelkich zmian skórnych. Od defektów kosmetycznych obejmujących wierzchnie, zewnętrzne tkanki, po zmiany ulokowane w głębiej położonych warstwach. Laser umożliwia usunięcie zmian takich jak:

  • przebarwienia skórne o różnym charakterze (zarówno potrądzikowe, jak i typowe zmiany starcze),
  • blizny pooperacyjne i powypadkowe (po oparzeniach) oraz rozstępy,
  • zmarszczki – możliwe jest ich spłycenie, a nawet całkowite usunięcie,
  • zamknięcie i usunięcie pękniętych naczynek z całego obszaru ciała.

Medycyna estetyczna posługuje się różnymi typami laserów, a oprócz zastosowań dermatologicznych urządzenia te wykorzystywane są również do poważniejszych zabiegów. Przykładowo w klinice Sfera lasery używane są do korekcji wyglądu intymnych części ciała (korekta pochwy i sromu), a nawet nieinwazyjnego leczenia nietrzymania moczu.

Zastrzyk zamiast skalpelalaboratorium krew

Nieinwazyjna medycyna estetyczna od lat opiera się na zastrzykach. Oprócz wciąż modnego botoksu stosowanego od niemal półwiecza (początki przypadają na lata 70′ XX wieku), ogromną skutecznością i popularnością cieszą się zabiegi mezoterapii (igłowej i bezigłowej) oraz tzw. wampirzy lifting, który polega na wstrzyknięciu w skórę osocza bogatopłytkowego, pozyskiwanego z krwi osoby poddającej się zabiegowi.

W przeciwieństwie do innych metod zabieg ten odbywa się z wykorzystaniem substancji aktywnych pobranych z organizmu pacjenta / pacjentki – i niczego więcej. Siła działania osocza tkwi w jego składzie – dzięki przetworzeniu krwi pobranej z organizmu, w osoczu pozostają jedynie komórki i czynniki wzrostu (peptydy), które silnie stymulują procesy regeneracji, wzrostu i kompletnej odnowy biologicznej skóry.

Moc leczniczych koktajli

Mezoterapia, bo to ona wykorzystuje lecznicze koktajle, umożliwia skuteczne leczenie wypadania włosów, usuwanie cellulitu, a nawet redukcję rozstępów. Zabiegi i w tym przypadku polegają na wprowadzeniu w tkanki substancji aktywnych, tyle tylko, że w mezoterapii wykorzystywane są specjalne koktajle – mieszanki substancji aktywnych dobranych pod kątem problemu (defektu kosmetycznego), który mają zwalczyć.

Mezoterapię można przeprowadzić metodą igłową i bezigłową, czyli bez naruszania integralności tkanek. Zabiegi, mimo niewielkiej inwazyjności, cechuje wyjątkowa skuteczność. Efekty mezoterapii cellulitu u pacjentek kliniki Sfera możesz obejrzeć >>> tutaj.

To nie wszystkie możliwości medycyny estetycznej. Z ich pełnym katalogiem zapoznasz się na stronie kliniki Sfera, oferującej pełne spektrum najnowocześniejszych i najskuteczniejszych zabiegów >>> przejdź na stronę już teraz.

O autorze

Ania

Leave a Comment

WordPress Cookie Plugin od Real Cookie Banner