Featured Twarz i Ciało Uroda

Makijaż permanentny – zabieg, na który warto się skusić!

medycyna estetyczna, makijaż permanentny
Napisane przez Ania

Oszczędza czas, podkreśla urodę, a nawet koryguje pewne niedoskonałości, nie rozmazuje się i jest trwały, naprawdę trwały – makijaż permanentny, bo o nim mowa, jest zabiegiem, na który naprawdę warto się skusić!

makijaz permanentny

Czekam do końca upałów i zaczynam. Nie ma co dłużej zwlekać. Właśnie olśniła mnie moja bratowa – niby ta sama, a jednak trochę inna. Zawsze ładna, a teraz po prostu śliczna. Długo nie mogłam zorientować się, co się w niej zmieniło, aż sama przyznała, że zrobiła właśnie ten makijaż. Autentycznie delikatny, autentycznie trwały i, jak się okazuje, całkiem tani!

Makijaż permanentny – dla kogo i po co?

Myślę, że zachwyci się nim każda kobieta. Makijaż permanentny sprawia, że zwykły make up właściwie przestaje być potrzebny. Można nim podkreślić oczy (kreski na górnej i dolnej powiece, prawie niewidoczne, a jednak wyraźnie zacieniające oprawę oczu), można podkreślić i skorygować usta – sam ich kontur lub kontur z wypełnieniem, można nadać ładny rysunek rzadkim i nieregularnym brwiom. Takiego makijażu nie musisz zmywać, sam też się nie zmyje ( możesz się w nim pocić, pływać, siedzieć w saunie, a on nic), a resztę czynności związanych z make’upem możesz ograniczyć jedynie do nałożenia kremu BB.

To niesamowita wygoda.

Wyobraź sobie – wstajesz rano i już olśniewająco wyglądasz. Nie musisz rysować kresek, żeby podkreślić oczy, nie musisz konturować ust, nie musisz robić dosłownie nic. Wygodne nie?

Ja zawsze miałam z tym problem i mam zamiar to zmienić.

Poza tym makijaż permanentny polecany jest:

kobietom aktywnie uprawiającym sporty – wiadomo, pod wpływem potu makijaż spływa, a w trakcie treningu też dobrze jest fajnie wyglądać,

kobietom, które mają alergie na kosmetyki kolorowe (makijaż permanentny to rozwiązanie idealne dla nich),

paniom, które mogą mieć problemy z samodzielnym wykonaniem makijażu (niesprawne ręce, brak umiejętności i / lub wprawy, słaby wzrok).

Jak wygląda wykonanie makijażu permanentnego?

Przed wykonaniem makijażu lingeristka przeprowadza wywiad celem ustalenia, czy aby na pewno nie ma przeciwwskazań do jego wykonania, a przeciwwskazaniami mogą być: cukrzyca, skłonność do tworzenia się bliznowców, łuszczyca czy ciąża.

Kolejną fazą jest projektowanie makijażu – dobór kolorów i rodzajów kresek i jego przymiarka tzn. wstępny makijaż normalnymi kosmetykami. Na tym etapie decydujemy się, co tak naprawdę chcemy mieć na twarzy. Makijaż powinien być dyskretny na tyle, by nie rzucał się w oczy, a jednocześnie wyraźny na tyle, by zauważalnie podkreślić atuty naszej urody i / lub zamaskować jej niedoskonałości.

Przy pomocy makijażu permanentnego można przede wszystkim:

nadać wyrazistość brwiom, które są nieregularne i rzadkie,

przyciemnić oprawę oczu tj. wizualnie zagęścić i przyciemnić rzęsy (przy pomocy kresek),

nadać kontur ustom, lekko powiększyć je wizualnie, wypełnić je całe barwnikiem.

Co do pozostałych możliwości (cieniowania powiek, maskowania niedoskonałości) wolę się nie wypowiadać, bo efektów nie widziałam na własne oczy, ale można o to podpytać lingeristkę.

Zabieg

Sam zabieg jest banalnie prosty, o ile wykonuje go doświadczona osoba. Przed wykonaniem makijażu na skórę nakładany jest krem znieczulający, a potem specjalnym małym urządzonkiem barwniki wprowadzane są do naskórka. Zabieg trwa od pół godziny do trzech godzin. Barwniki są naturalne – roślinne i / lub mineralne, bezpieczne, atestowane i nie powinny powodować uczuleń.

Po zabiegu

Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona i obrzmiała, będzie się też złuszczał naskórek, i to przez kilka dni – nawet do tygodnia. W tym czasie należy przemywać skórę delikatnymi środkami myjącymi, można natłuszczać ją i nawilżać kremami łagodzącymi podrażnienia. Nie wolno jej malować i nie należy wystawiać na słońce. Tak naprawdę należy ze słońcem uważać nawet 6 do 8 tygodni, bo w tym czasie skóra w pełni się zagoi. Opuchlizna, zaczerwienienie i podrażnienia znikają po tygodniu, w tym też czasie makijaż przybiera bardziej naturalny wygląd, bo początkowo efekt jest przerysowany.

Widziałam się z bratową po dwóch tygodniach od zrobienia przez nią makijażu i, tak jak pisałam wyżej, na początku nie domyśliłam się nawet, że jest po tym zabiegu.

Czy makijaż permanentny może się nie udać?

Jeśli oddasz się w ręce profesjonalnej lingeristki, makijaż permanentny nie ma prawa się nie udać. A jeśli już masz taki makijaż i uważasz go za nieudany – wiedz, że można go skorygować.

Gdzie wykonać makijaż permanentny?

W jakimś dobrym gabinecie, w którym pracuje doświadczona i certyfikowana lingeristka. Sprawdź wcześniej opinie i dopiero na tej podstawie dokonaj wyboru gabinetu.

Jeśli mieszkasz w stolicy lub okolicach mogę ci polecić makijaż permanentny w Warszawie w studio urody Sophia.

Ceny są tam umiarkowane, powiedziałabym nawet dość przyjazne dla portfela, personel wykwalifikowany, a makijaże… makijaże wychodzą jak z bajki.

O autorze

Ania

2 komentarze

  • ja też się chyba w końcu skusze, kilka moich koleżanek miało taki zabieg na powieki, trochę mnie osobiście to przeraża – perspektywa tatuowania powiek, ale z drugiej strony jak pomyślę jaka to wygoda to az mnie skręca i chyba w końcu się zdecyduję

  • hej, ja właśnie zrobiłam makijaż na oczy, trochę na razie jeszcze to wszystko świeże, ale z dnia na dzień wygląda coraz lepiej, makijaż zdecydowanie polecam!

Leave a Comment

WordPress Cookie Plugin od Real Cookie Banner