Włosy

Loxon i piloxidil na łysienie androgenowe – czy warto?

loxon
Napisane przez Robert Ciszewski

Łysienie androgenowe mimo, że jest problemem typowo męskim przydarzyć się może również kobietom. Oczywiście trafia się ono dużo rzadziej niż u mężczyzn. Sprawia jednak większe problemy z leczeniem.

Wynika to przede wszystkim ze specyfiki samego łysienia androgenowego i sposobów leczenia.

Większość preparatów i związków wykorzystywanych w walce z tym typem łysienia nie może być stosowana przez kobiety z racji ich oddziaływania na hormony.

Chyba najlepszym przykładem związku, którego kobiety bezwzględnie nie powinny stosować jest finasteryd.

Loxon dla obydwu płci

Są jednak produkty który przeznaczone są do walki z łysieniem androgenowym tak dla mężczyzn jak i kobiet. Jednym z takich preparatów jest Loxon. Dostępny w Polsce w dwóch wersjach odpowiednio 2 i 5 procentowej. Jest to produkt który kupić można w aptekach.

Na czym opiera się jego działanie? Głównym składnikiem jest  minoxidil. To najczęściej wykorzystywany składnik w produktach walczących z łysieniem androgenowym. Niektórzy specjaliści twierdzą, że to najlepszy związek na ten typ wypadania włosów. Co ciekawe początkowo minoxidil przeznaczony był do walki z całkowicie innym problemem (podobnie zresztą jak finasteryd, czy palma sabałowa), ale potem odkryto jego możliwości w walce z łysieniem. I zaczęło się pojawiać coraz więcej produktów zawierających go w swoim składzie.

Jednym z nich jest właśnie Loxon. I taka mała uwaga..

Teoretycznie oba preparaty przeznaczone są  dla kobiet i mężczyzn, jednak panie powinny uważać. Szczególnie jeśli są w okresie ciąży, albo zaraz po urodzeniu dziecka, kiedy karmią je piersią. Zresztą wtedy na wypadające włosy u kobiet stosuje się całkowicie inne sposoby, gdyż łysienie po porodzie nie ma nic wspólnego z łysieniem androgenowym.

 

Stosowanie Loxonu

Wróćmy do Loxonu. Preparat dostępny jest pod postacią płynu, który stosuje się  bezpośrednio na skórę głowy, wcierając go w nią. Cały więc problem polega na tym, aby Loxon odpowiednio wchłonął się w skórę głowy.  Przy stosowaniu preparatu mogą wystąpić zaczerwienia i łuszczenie się skóry. Teoretycznie powinny one dość szybko zniknąć. Jeżeli jednak cały czas są, a do tego rozwijają się, trzeba odstawić Loxon i udać się do lekarza.

Być może jesteś nadwrażliwi na minoxidil. Wtedy do leczenia łysienia androgenowego będziecie musieli wybrać inne preparaty.

Loxon powinno się stosować dwa razy dziennie, albo co 12 godzin. Nie należy pod żadnym pozorem przekraczać dozwolonej dawki ( 1ml płynu). Nie zwiększy i nie przyśpieszy ona efektów działania, a może nam dość istotnie zaszkodzić.

Pamiętajmy o tym, że minoxidil może wywołać skutki uboczne dość poważne. Nie jest to oczywiście reguła, raczej wyjątek, ale ryzyko istnieje.

No dobrze, a same efekty?

Jak to zwykle bywa w przypadku każdego preparatu tego typu są one zależne od indywidualnego przypadku. Istotą działania jest powstrzymanie łysienia, a jednocześnie pobudzenie mieszków włosowych do produkcji nowych włosów. Producent podaje, że taki efekt powinien pojawić się u około 70% stosujących produkt . Pierwsze widoczne znaki zwycięstwa nad łysieniem powinno się pojawić po około 2 miesiącach. Po 4 miesiącach regularnego stosowania powinien pojawić się zauważalny porost włosów. Jednak maksymalne efekty uzyskacie po roku stosowania Loxonu.

Uwagi na koniec

Przede wszystkim jeżeli zamierzacie stosować Loxon warto wcześniej zorientować się czy w ogóle możecie. Produkt zawiera minoxidil, a ten składnik powinni omijać wszyscy którzy mają problem z sercem i układem krwionośnym. Istotne jest też to, że panie raczej powinny omijać Loxon 5%, lepiej skupić się na tym pierwszym z mniejszym udziałem minoxidilu.

 Gdzie kupić Loxon?

Loxon 2% na pewno dostępny jest w większości aptek (powinien być we wszystkich), jeśli w swojej aptece go nie znajdziesz możesz nabyć go online.

>SPRAWDŹ W CENEO GDZIE MOŻNA GO KUPIĆ<

O autorze

Robert Ciszewski

1 Komentarz

  • używam loxonu 2 % i chyba tylko dzięki niemu mam jeszcze włosy, tylko trochę źle działa na skórę, ale to można przeżyć

Leave a Comment

WordPress Cookie Plugin od Real Cookie Banner