Informacje Ogólne

Lipid Control Plus na wysoki cholesterol — czy warto go stosować?

opakowanie lipid control plus
Napisane przez Anna Ciszewska

Przy okazji ostatniej wizyty u lekarza rodzinnego dowiedziałam się o ogólnopolskim programie profilaktyki chorób serca i układu krążenia. W ramach tego programu wykonałam dostępne badania. Okazało się, że mam podręcznikowe ciśnienie, ale za wysoki cholesterol. Nie mam jeszcze powodów do tego, żeby wpadać w panikę, ale muszę to mieć na uwadze. Co więc robię? Internetowe rozpoznanie, a w jego trakcie wyskakuje mi informacja o suplemencie Lipid Control Plus. Czy warto go kupić? Trochę się waham, ale być może skorzystam. Zaraz ci powiem dlaczego.

Spis treści

Czym jest Lipid Control Plus?

Lipid Control Plus to innowacyjny suplement żywieniowy oparty na naturalnych składnikach, które przyczyniają się do redukcji poziomu cholesterolu i blokują dostęp cholesterolu LDL do krwi. Produkt stworzono z myślą o osobach chcących zadbać o zdrowie poprzez wyregulowanie poziomu lipidów. Ma zapewniać kompleksowe wsparcie w utrzymaniu właściwej równowagi lipidowej organizmu.

Dlaczego warto blokować cholesterol LDL?

Tu myślę, że warto pokusić się o krótkie wyjaśnienie kwestii cholesterolu. Być może już wiesz, że w ludzkim organizmie występują dwie frakcje tej substancji. Cholesterol LDL i HDL. Jeden jest dobry a drugi zły. Osobiście miałam zawsze ogromny problem z zapamiętaniem, który jest którym cholesterolem, ale tłumaczę sobie tak:

  • LDL od pierwszej litery to cholesterol do “Likwidacji”
  • HDL — od pierwszej litery skrótu to cholesterol, który można “Hołubić”.

Oczywiście nie jest to tak proste. Zdrowa dla organizmu jest przede wszystkim równowaga. Tak więc i w tym przypadku konieczny jest zdrowy balans.

Przyjmuje się, że cholesterol całkowity nie powinien przekraczać 200 mg / dl. W czym frakcja HDL powinna stanowić od 40 do 50 mg /dl. Ta wyższa wartość odnosi się do kobiet.

Szczegółowe wyjaśnienie, łącznie z normami rozpisanymi dla poszczególnych grup wiekowych i płci znajdziesz na > tej stronie.

A teraz trochę teorii:

Cholesterol HDL (High-Density Lipoprotein) i cholesterol LDL (Low-Density Lipoprotein) to dwa główne rodzaje cholesterolu występującego w naszym organizmie. Różnica między nimi polega na ich funkcjach i wpływie na zdrowie.

Cholesterol HDL, zwany “dobrym” cholesterolem, ma korzystny wpływ na zdrowie serca. HDL pomaga usuwać nadmiar złego cholesterolu z tkanek i transportuje go do wątroby, gdzie jest przetwarzany i wydalany z organizmu. Wysoki poziom cholesterolu HDL jest pożądany, ponieważ może chronić przed rozwojem chorób sercowo-naczyniowych.

Cholesterol LDL, nazywany “złym” cholesterolem, ma tendencję do gromadzenia się na ściankach tętnic, tworząc tzw. płytki. To prowadzi do zwężania naczyń krwionośnych i zwiększa ryzyko wystąpienia chorób serca. Wysoki poziom cholesterolu LDL jest niekorzystny dla zdrowia serca.

W związku z tym, im wyższy poziom cholesterolu HDL i niższy poziom cholesterolu LDL, tym lepiej dla zdrowia serca. Właściwa równowaga między tymi dwoma rodzajami cholesterolu jest istotna dla ogólnego stanu zdrowia i zmniejsza ryzyko chorób sercowo-naczyniowych.

Lipid Control Plus — działanie

Składniki Lipid Control Plus mają pomagać nie tylko w redukcji poziomu złego cholesterolu (tego LDL, do likwidacji, pamiętasz?). Dodatkowo wspierają prawidłowe funkcjonowanie wątroby, co jest istotne dla metabolizmu lipidów. Ich działanie przyczynia się również do zdrowia serca, chroniąc przed ryzykiem chorób sercowo-naczyniowych. Ponadto mogą zapobiegać nadmiernemu gromadzeniu się tłuszczów, co jest szczególnie istotne dla utrzymania zdrowej masy ciała i uniknięcia nadwagi.

Składniki Lipid Control Plus

Żeby sprawdzić, czy suplement rzeczywiście ma obiecywany potencjał (przynajmniej potencjał, bo działanie przecież “wychodzi w praniu”), zawsze zaglądam na listę składników. Tu wygląda to naprawdę nieźle (patrz załączona poniżej etykieta).

Jak działają poszczególne składniki? Wyjaśniam pod etykietą.

Działanie najważniejszych składników Lipid Control Plus

Lista składników Lipid Control Plus jest stosunkowo długa, więc postanowiłam nie opisywać dokładnie działania każdego z nich. Choćby dlatego, że stworzyłabym pewnie przy okazji długaśny i niekoniecznie lekkostrawny elaborat. Działanie składników dość dobrze omawia producent na oficjalnej stronie preparatu, którą >> znajdziesz tutaj (kliknij). Poniżej prezentuję jedynie najciekawsze i na pierwszy rzut oka najbardziej tajemnicze składniki.

Super ekstrakt z owoców drzewa oliwnego

Oli-Ola™ to specjalny ekstrakt z owoców oliwki europejskiej o nazwie botanicznej Olea europea L. Jest on pozyskiwany z odmiany drzew oliwnych rosnących w południowym rejonie Morza Śródziemnego. Głównym składnikiem Oli-Ola™ jest hydroksytyrozol, który jest silnym antyoksydantem. Ten naturalny związek ma bardzo korzystne właściwości dla zdrowia układu sercowo-naczyniowego. Badania wykazały, że hydroksytyrozol może również wspomagać ochronę cząsteczek LDL (zwanego “złym” cholesterolu) przed stresem oksydacyjnym.

Oli-Ola™ może pomóc w utrzymaniu zdrowia serca i ogólnej równowagi lipidowej organizmu.

Czapetka z kocanką dla zdrowej wątroby

Hepure™ to innowacyjne połączenie ekstraktów z kwiatów czapetki pachnącej (Syzygium aromaticum) oraz kocanki włoskiej (Helichrysum italicum). Ten specjalny składnik wykazuje korzystne działanie na wątrobę, zapewniając jej ochronę i wsparcie.

Dzięki właściwościom hepatoprotekcyjnym, Hepure™ wzmacnia procesy detoksykacyjne w organizmie, co pomaga w eliminacji toksyn i szkodliwych substancji. Dodatkowo, składnik ten posiada działanie przeciwutleniające, co oznacza, że chroni komórki wątroby przed działaniem szkodliwych wolnych rodników, które mogą powodować uszkodzenia i stres oksydacyjny.

Co więcej, Hepure™ uruchamia specjalny mechanizm nutrigenomiczny, który ma na celu zwiększenie kodowania ekspresji określonych genów w wątrobie, w szczególności Nrf2 pathway. To prowadzi do wzmocnienia obronności antyoksydacyjnej komórek wątroby, dzięki czemu narząd ten może lepiej radzić sobie z działaniem czynników zewnętrznych i wewnętrznych, które mogą wpływać na jego funkcjonowanie.

Niezastąpiona kurkuma

Curcumin C3 Complex® to ekstrakt pochodzący z kłącza ostryżu długiego, botanicznie znany jako Curcuma longa. Skład tego składnika został specjalnie standaryzowany na aż 85% kurkuminoidów, co czyni go niezwykle efektywnym.

Dzięki Curcumin C3 Complex®, wspomagane jest wydzielanie soków żołądkowych, co korzystnie wpływa na procesy trawienne. Działa też jako wsparcie dla prawidłowego funkcjonowania jelit, pomagając w utrzymaniu zdrowego układu pokarmowego.

Badania naukowe dowodzą, że połączenie Curcumin C3 Complex® z BioPerine® (również obecnym w kapsułkach Lipid Control Plus) przyczynia się do obniżenia poziomu cholesterolu nie-HDL i Lp(a). Co ciekawe, jednocześnie zwiększa poziom HDL, czyli “dobrego” cholesterolu, a także poprawia jego funkcjonalność.

Dzięki właściwościom Curcumin C3 Complex® ten ekstrakt stanowi cenny składnik diety, który wspiera nasze zdrowie sercowo-naczyniowe oraz ogólną równowagę lipidową organizmu. To naturalny dodatek, który pomaga zadbać o serce i układ krążenia, co jest niezwykle istotne dla naszego dobrej kondycji i dobrego samopoczucia.

Wszystko pięknie i fajnie, tylko czy w ogóle można obniżyć cholesterol naturalnie?

Jak obniżyć cholesterol naturalnie?

Cieszyłabym się, gdybym mogła napisać, że wystarczy pobrać sobie jakiś suplement przez dłuższy czas i cholesterol LDL (ten do likwidacji — pamiętasz 🙂 ) spadnie. Niestety, jak mawiał mój bratanek w życiu “nie ma letko” i doskonale zdaję sobie sprawę, że suplementacja nie wystarczy.

W wielu przypadkach nawet zmiana diety to zdecydowanie za mało. Pytałam o to swojego lekarza rodzinnego, któremu w kwestiach medycznych ufam jak mało komu. Mój doktor stwierdził, że zmianą diety można zbić cholesterol o ok. 10% i to wszystko. Łatwo sobie wyobrazić, że przy poziomach cholesterolu rzędu kilkuset (300, 400 i więcej) mg / dl te dziesięć procent, to zdecydowanie za mało.

Mimo wszystko przejść na dietę zdecydowanie warto. A co poza tym? Wszystko wyjaśniam pokrótce poniżej.

Dieta obniżająca cholesterol

Nie byłabym sobą, gdybym nie rozejrzała się szerzej w internecie, szukając danych na temat diety obniżającej cholesterol. Okazało się, że tak — lekarz rodzinny, jak najbardziej miał rację, ale te 10% obniżki odnosi się do zmniejszenia spożycia tłuszczów nasyconych. Odnośną informację znalazłam na stronie Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej Państwowego Zakładu Higieny >>> tutaj możesz dokładnie przeczytać o tym, jaki wpływ na cholesterol może mieć dobrze skomponowana dieta.

Z lektury artykułu na ww. stronie dowiedziałam się, że :

 Spożywanie 2 gramów steroli lub stanoli roślinnych dziennie może obniżyć poziom cholesterolu LDL o około 10%.

To mnie skłoniło do przejścia z masła na margarynę ProActiv, akurat ta najczęściej jest w najbliższym sklepie, ale z tego, co wiem, są jeszcze inne margaryny o odpowiednich właściwościach.

Właśnie: jeśli chcesz wprowadzić do diety zdrową, obniżającą cholesterol margarynę, wybierz taką, która zawiera ww. sterole lub stanole.

Kolejnym dietetycznym krokiem jest wprowadzenie suplementacji obniżającej cholesterol. Wybór suplementów wpływających na poziom cholesterolu jest przeogromny. Jednym z nich jest tytułowy > Lipid Control Plus (klik), trochę droższy od typowych suplementów aptecznych, ale i dużo lepszy od zdecydowanej większości z nich.

Aktywność fizyczna a poziom cholesterolu

Aktywność fizyczna poprawia wszystkie parametry życiowe. Z tym stwierdzeniem nie można dyskutować. Tak więc i dla poprawy poziomu cholesterolu zdecydowanie warto ćwiczyć.

Jakiego rodzaju ćwiczenia są najlepsze? Kiedyś wydawało mi się, że najodpowiedniejszy będzie HIIT, ale po przeanalizowaniu wniosków z przeprowadzonych dotąd badań, przekonałam się, że tak naprawdę rodzaj treningu nie ma znaczenia. Po prostu należy ćwiczyć.

Jeśli chcesz się nieco bardziej zagłębić w temat, polecam np. lekturę > tych artykułów w PubMed (kliknij).

Podsumowanie

Myślę, że jeśli chodzi o poziom cholesterolu, to zdecydowanie warto postarać się zbić go naturalnie. Naczytałam się kiedyś sporo nieciekawych rzeczy o statynach, dlatego mam zamiar trzymać się właśnie tej naturalnej drogi. O statynach oczywiście dowiem się jeszcze nieco więcej i na pewno podzielę się z tobą odświeżoną nieco wiedzą. Jednak dopóki nie jest to konieczne — wolę ich unikać.

Nad cholesterolem naprawdę warto zapanować. Jak stwierdził mój lekarz rodzinny – gdyby nie był szkodliwy ludzie by z jego powodu nie umierali. I w tym przypadku ufam lekarzowi. Będę czuwać nad swoimi cholesterolami, tobie również polecam ostrożność.

A jeśli chodzi o Lipid Control Plus -myślę, że zdecydowanie warto wypróbować i ten suplement. Na pewno nie zaszkodzi, a pomóc może, i to bardzo.

Więcej informacji na temat Lipid Control Plus znajdziesz na >>> tej stronie (klik).

O autorze

Anna Ciszewska

Leave a Comment

WordPress Cookie Plugin od Real Cookie Banner