Featured Twarz i Ciało Uroda

Laserowe usuwanie włosów od podstaw, czyli wszystko, co musisz wiedzieć o depilacji laserowej w domu i w salonie

laserowe usuwanie włosów
Napisane przez Ania

Laserowe usuwanie włosów jest chyba najlepszą ze wszystkich dostępnych metod depilacji. To znaczy, byłoby metodą najlepszą, gdyby nie fakt, iż jest metodą najdroższą i nie każdy może skorzystać z jej dobrodziejstw.

Depilacja laserowa czy to w salonie, czy to we własnym domu wiąże się z koniecznością wydania co najmniej kilkuset złotych, podczas gdy depilacja innymi metodami kosztuje grosze. To chyba główny powód, dla którego zdecydowana większość z nas wciąż jeszcze korzysta z metod depilacji nietrwałej.

Tym artykułem chcę was przekonać, że laserowe usuwanie włosów jest mimo ceny najlepszym rozwiązaniem i że związane z nim wydatki wcale nie muszą być astronomicznie wysokie. Dodatkowo chcę też wam uświadomić fakt, iż laserowe usuwanie włosów jest dziś całkowicie bezpieczne i bezproblemowe. Trzeba oczywiście zachować pewne środki ostrożności, ale stosując się do obowiązujących zaleceń na pewno nie wyrządzimy sobie szkody.

Laserowe usuwanie włosów a inne metody

Nad wszystkimi innymi metodami depilacji laserowe usuwanie włosów ma jedną ogromną przewagę – to metoda depilacji trwałej. Włosy po niej nie odrastają, a jeśli nawet dojdzie do ich odrostu, pojawiają się na ciele po bardzo długim czasie i odrastają znacznie słabsze. To ogromna wygoda w czasach, gdy posiadanie gładkiego ciała stało się estetycznym i higienicznym wymogiem. Z drugiej strony jednak cena laserowego usuwania włosów może nas nieco przerażać – w takiej sytuacji wystarczy… zaopatrzyć się we własny depilator laserowy. Dzięki takiemu zakupowi możemy zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy, bo depilacja laserowa w salonie generuje znacznie większe koszta.

Bezpieczeństwo laserowego usuwania włosów

Laserowe usuwanie włosów, nawet jeśli przeprowadzimy je w domu, jest dziś w pełni bezpieczne. Staje się coraz bezpieczniejsze, a to dzięki coraz nowocześniejszym urządzeniom. Niemniej jednak przystępując do depilacji, należy ściśle stosować się do zaleceń producenta urządzenia, które wykorzystamy i do ogólnych zaleceń odnoszących się do laserowego usuwania włosów. Bodaj najbezpieczniejsza i najwygodniejsza jest depilacja laserowa IPL, która polega na użyciu nieco innego światła niż światło używane w trakcie tradycyjnej depilacji laserowej. Czy taka depilacja jest skuteczniejsza? Trudno powiedzieć, ale na pewno depilacja laserowa IPL pozwala na jednorazowe usunięcie większej ilości włosów.

Depilatory laserowe – zalety i wady

Chociaż depilacja laserowa jest najskuteczniejszą i w zasadzie najłatwiejszą metodą depilacji bezpodstawne byłoby stwierdzenie, że ma ona jedynie zalety. Jak każda metoda depilacji tak i depilacja laserowa nie jest niestety pozbawiona wad i wcale nie chodzi w tym przypadku o koszt depilacji, bo koszt można nieco ograniczyć. Kwestię wad sprowadzić można do przeciwwskazań odnośnie możliwości wykonania zabiegu laserowego usuwania włosów. Jednym słowem depilatory laserowe nie są dla każdego. Dlaczego?

Depilatory laserowe – przeciwwskazania

Depilatory laserowe są co prawda skuteczne i bezpieczne, ale nie mogą z nich korzystać osoby, których cera jest bardzo ciemna, a włosy zbyt jasne. Odpowiedni kontrast pomiędzy barwą skóry i barwą włosów jest niezbędny, bo ciemny kolor jest swego rodzaju magnesem przyciągającym emitowane przez depilatory laserowe światło. Światło to trafiając w mieszki włosowe uszkadza je, a dzięki temu my pozbywamy się włosków które najprawdopodobniej nigdy już nie odrosną, choć u niektórych osób dochodzi do regeneracji mieszków. Nie trzeba się jej jednak obawiać, bo nawet jeśli mieszki włosowe się zregenerują do pełnej regeneracji nie dochodzi w zasadzie nigdy toteż nawet jeśli włoski się pojawią będą jasne i słabe i będzie ich oczywiście znacznie mniej.

Reasumując czynnikiem warunkującym możliwość wykonania depilacji jest odpowiednio ciemna barwa włosów i odpowiednio jasna barwa skóry.

Pozostałe przeciwwskazania dotyczą osób borykających się z niektórymi chorobami, w tym chorobami skóry. Paletę przeciwwskazań bez problemów znajdziecie w internecie.

Depilatory laserowe – wskazania

Za najdroższą metodę depilacji uważana jest właśnie depilacja laserowa. Koszt tej metody usuwania włosów, jeśli podsumujemy ceny wszystkich wykonanych zabiegów i wszystkich niezbędnych powtórzeń okazuje się naprawdę wysoki. Depilatory laserowe mają tę zaletę, że można posłużyć się nimi w depilacji domowej. Specjalne urządzenia tego typu można bez problemów kupić nawet w sklepach internetowych. De facto to w nich możemy znaleźć stosunkowo tanie urządzenia do domowej depilacji laserowej renomowanych i znanych na całym świecie firm.

Czy depilacja laserem jest skuteczna?

Depilacja laserowa często określana jest mianem depilacji trwałej. Należałoby więc sądzić, iż to najskuteczniejsza ze wszystkich dostępnych i popularnych metod depilacji. Czy aby na pewno decydując się na nią, możemy liczyć na trwałe usunięcie wszystkich niechcianych włosków? Z tym niestety bywa bardzo różnie i to niezależnie od tego, czy depilację laserową przeprowadzimy w salonie czy w domowym zaciszu.

Depilacja laserowa w salonie a depilacja w domu

Depilacja laserowa w salonie nie różni się niczym od depilacji w domu. Depilatory laserowe działają na tych samych zasadach, a nas obowiązują te same zalecenia i przeciwwskazania. Największe różnice wynikają z całościowego kosztu depilacji. Depilacja laserowa w salonie jest summa summarum znacznie droższa od depilacji domowej, i to nawet wtedy, gdy zdecydujemy się na zakup najdroższego i najwygodniejszego domowego depilatora laserowego.

 

A jak to jest ze skutecznością depilacji?

Skuteczność depilacji laserem

Wróćmy teraz do skuteczności. Depilacja laserem faktycznie jest skuteczna, ale niestety nie w stu procentach. Jej skuteczność uzależniona jest nie tyle od specyfiki samych depilatorów laserowych ile od specyfiki i zdolności regeneracyjnych naszych organizmów. Światło lasera trafiając do mieszków włosowych, uszkadza je. Przez to mieszki stają się niezdolne do wytwarzania włosków. Naświetlone włoski wypadają, a na ich miejsce nie wyrastają nowe. Może jednak zdarzyć się tak, że mieszki się zregenerują. Wtedy niestety dochodzi do odrostu usuniętych włosów, ale nawet jeśli włoski się pojawią, będą jaśniejsze, słabsze, często praktycznie niezauważalne.

Kolejne zastrzeżenie, o którym koniecznie trzeba wspomnieć, to fakt, iż depilatory laserowe działają jedynie na włoski, które w trakcie przeprowadzania depilacji laserem znajdują się w fazie wzrostu, a ponieważ włoski na naszym ciele naprzemiennie rosną, odpoczywają i obumierają, niemożliwe jest usunięcie wszystkich włosów jednorazowo. Depilacja laserem, dla zyskania pełnej skuteczności tj. usunięcia wszystkich włosków, wymaga więc serii kilku powtórzeń. Zazwyczaj wystarczy pięć lub sześć, czasami mniej, a czasem więcej.

To dlatego depilacja laserowa w domu jest znacznie bardziej opłacalna i de facto wygodniejsza od depilacji w salonie.

Własny depilator laserowy a depilacja laserowa w salonie

W dzisiejszych czasach nic nie stoi na przeszkodzie by zaopatrzyć się we własny depilator laserowy. Dzięki depilatorom laserowym do domowego użytku depilacja laserowa zyskała nowy wymiar i stała się tak łatwo dostępna jak nigdy dotąd. Oczywiście domowe depilatory laserowe nie eliminują wszystkich przeciwwskazań do laserowego usuwania włosów tzn. jeśli mamy zbyt ciemną karnację lub zbyt jasne włosy depilacji laserowej w domu wykonywać tak czy inaczej nie powinniśmy, ale posiadanie depilatora laserowego jest bardzo dużym ułatwieniem.

Depilator laserowy do użytku domowego pracuje dokładnie tak, jak depilator gabinetowy choć urządzenie jest odpowiednio mniejsze, ale charakteryzuje się wysokim (rzec by można, że nawet podwyższonym) poziomem bezpieczeństwa.

Cena depilacji laserowej w salonie

Cena depilacji laserowej w salonie uzależniona jest od tego, jaką część ciała depilujemy i od tego, ile razy musimy poddać się depilacji. Jeden raz nie wystarczy w trakcie depilacji usuwane są jedynie te włoski, które znajdują się w fazie wzrostu, a ponieważ włoski pojawiają się naprzemiennie i w tym samym czasie przechodzą bardzo różne fazy powtórki depilacji są niezbędne. Zazwyczaj wystarczy pięć do sześciu powtórzeń, aczkolwiek nikt nie może zagwarantować nam, że aby całkowicie pozbyć się włosków taka ilość powtórzeń wystarczy. Cena depilacji w salonie jest więc de facto sumarycznym kosztem poszczególnych zabiegów, a jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, iż depilacja każdej części ciała wyceniana jest osobno koszt depilacji okaże się naprawdę spory.

Cena depilacji laserowej w domu

Cena depilacji laserowej w domu jest nieporównywalnie niższa i to nawet wtedy, gdy zdecydujemy się na zakup najdroższego i najbardziej zaawansowanego depilatora laserowego IPL. Takie urządzenie kosztuje niecałe dwa tysiące złotych. Na depilacji laserowej w domu można więc sporo zaoszczędzić.

Najlepszy depilator laserowy

Depilacja laserowa jest najlepszą, bo najskuteczniejszą metodą depilacji. A jaki domowy depilator laserowy jest najlepszy? Czy taki, który może być wykorzystany jedynie przez profesjonalistów czy też na miano to zasługują też niektóre depilatory laserowe do użytku domowego? Na to pytanie trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi, bo wszystko zależy od tego, jakie mamy priorytety.

Od siebie mogę tylko powiedzieć, że razem z siostrą używałyśmy depilatora RIO i byłyśmy bardzo zadowolone.

Jeśli zależy nam na w miarę bezproblemowej depilacji i nie chcemy się przy tym jakoś szczególnie angażować teoretycznie najlepiej i najwygodniej będzie skorzystać z zabiegu depilacji laserowej w salonie.

Jeśli przerażają nas koszta, ale jesteśmy w stanie poświęcić odrobinę czasu i uwagi zabiegowi depilacji możemy spokojnie korzystać z depilatorów do depilacji domowej. Dostępne na rynku urządzenia różnią się głównie tymi parametrami pracy, które decydują o wygodzie depilacji i czasie, jaki trzeba będzie poświęcić na laserowe usuwanie włosów. Poniżej krótki przegląd możliwości i próba odpowiedzi na pytanie o najlepszy depilator laserowy na rynku.

Markowe depilatory laserowe kontra urządzenia no name

Akurat w tym przypadku nie ma wątpliwości co do tego, że najlepszy dla nas depilator laserowy powinien być urządzeniem znanego, doświadczonego i renomowanego producenta. Jakkolwiek depilatory laserowe do użytku domowego są dziś praktycznie stuprocentowo bezpieczne nie zmienia to jednak faktu, iż kwestia zabezpieczeń jest kwestią priorytetową, a i na tym polu może dojść do pewnych niedopatrzeń czy zaniedbań. Jedynie znane marki i certyfikowane urządzenia zapewnią nam bezpieczeństwo na najwyższym poziomie.

Laserowe usuwanie włosów – wygoda

Depilatory laserowe do użytku domowego i depilatory IPL można podzielić pod kątem ilości usuwanych włosów. Najprostsze i najtańsze urządzenia usuwają pojedyncze włoski. Trzeba więc się trochę napracować, ale i w tym przypadku przysłowiowa skórka jest warta wyprawki. Taka depilacja to zajęcie na długie zimowe wieczory.

Bardziej zaawansowane urządzenia usuwają pod kilkadziesiąt włosków, a depilatory laserowe IPL mogą jednorazowo usunąć ich nawet około dwustu. Depilacja takim urządzeniem staje się więc nie tylko depilacją ekspresową ale i wyjątkowo wygodną.

Dodam jeszcze, że nawet tak zaawansowane urządzenia kosztują znacznie mniej niż wynosi całościowy koszt depilacji laserowej w salonie.

 

O autorze

Ania

Leave a Comment

WordPress Cookie Plugin od Real Cookie Banner