Informacje Ogólne Uroda Włosy

Kultowe, Stare i Nowe Tabletki na Łysienie Androgenowe

profolan tabletki na łysienie by Robert Ciszewski
Napisane przez Robert Ciszewski

Jak dla mnie tabletki na łysienie to temat rzeka. Wypróbowałem chyba wszystkie, z różnymi skutkami. Poniżej artykuł  – epopeja. Opis kultowych tabletek i info o całkiem nowych.

Moim celem nie jest wskazywanie najlepszego z tych preparatów (tu musisz zdecydować samodzielnie), ale wskazanie mocnych stron najpopularniejszych tabletek na całym świecie – tak świecie, bo opiszę też tabletki, które ostatnio coraz trudniej dostać w Polsce.

Zacznę od nowości, z którą się “bratam” od kilku miesięcy, czyli → Profolanu, potem będą kolejno środki, których używałem wcześniej.

Przebojowa nowość, czyli tabletki na łysienie Profolan

Tak jak pisałem powyżej, na solidną recenzję przyjdzie jeszcze czas. Na dzień dzisiejszy stwierdzam, że to działa równie dobrze jak stosowany przeze mnie wcześniej Procerin, a nawet lepiej, bo używam nieco mniej, a włosy w dalszym ciągu trzymają się głowy.

Pomimo iż w składzie nie ma “wszechobecnego” saw palmetto Profolan daje radę i jest naprawdę niezły!

Na tę chwilę więcej informacji o Profolanie znajdziesz na tej stronie → http://opiniomat.co.pl/profolan-najlepsze-tabletki-na-lysienie-androgenowe-mezczyzn/, a ja niedługo też skrobnę pełną recenzję.

Procerin – tabletki na łysienie z pianką i szamponem

Procerin to właściwie zestaw, w którego skład wchodzą tabletki i specjalna pianka. Oczywiście można kupić je oddzielnie. Tym lepiej, bo dzięki takiej możliwości można po prostu wypróbować jeden z dostępnych środków przekonując się (dość szybko) czy działa czy też nie i w razie potrzeby dokupując drugi element zestawu zintensyfikować dodatkowo walkę z łysieniem. Procerin zawiera składniki, które blokują proces miniaturyzacji mieszków włosowych poprzez:

 • wychwytywanie enzymu 5 alfa reduktaza (składniki są inhibitorami enzymu) przez co nie dochodzi do nadprodukcji DHT,
 • blokowanie receptorów androgennych w mieszkach włosowych przez co mieszki nie są obciążane przez cząstki dihydrotestosteronu,
 • aktywację mieszków włosowych i pobudzenie produkcji nowych włosów.

Tabletki te działają więc wielotorowo. Ich głównym składnikiem jest wyciąg z Saw Palmetto, ale to nie jedyny element wpływający na poprawę wyglądu przerzedzającej się czupryny. Wszystkich zainteresowanych pełnym składem i opiniami odsyłam na tę stronę. Na niej poznacie szczegóły działania tego suplementu i pianki, jeśli będziecie i nią zainteresowani.

Kuracja Procerinem jest stosunkowo droga, ale to i tak nic w porównaniu z kosztami zabiegowej odbudowy włosów, przy czym akurat w jego przypadku nie ma mowy o uzyskaniu sztucznych czy nienaturalnych efektów. Procerin wzmacnia włosy naturalnie i naturalnie blokuje mechanizmy odpowiedzialne za ich utratę. To jego ogromna zaleta, którą potwierdzam, bo Procerin w różnych konfiguracjach (same tabletki / tabletki + szampon / tabletki + pianka) stosowałem przez ponad rok.

Provillus – tabletki na łysienie dla kobiet i mężczyzn

Pod marką Provillus kryją się de facto dwa odrębne preparaty. Producent tego suplementu przygotował bowiem inne tabletki dla kobiet i mężczyzn. Jest to jak najbardziej uzasadnione z uwagi na fakt, iż nawet jeśli u kobiet te same mechanizmy są odpowiedzialne za łysienie proces utraty włosów przebiega zupełnie inaczej, poza tym wszystkie procesy związane z wypadaniem włosów mogą być z jednej strony znacznie bardziej zróżnicowane i skomplikowane, z drugiej natomiast bywa i tak, że przyczyny wypadania włosów u pań są tak prozaiczne iż nie potrzeba przedsiębrać jakichś szczególnie poważnych środków by sobie z wypadaniem włosów poradzić. Z jednej strony ważna jest więc ostrożność, z drugiej natomiast kompleksowość działań. Tę zapewnia Provillus, choć muszę uczciwie przyznać, iż preparat ten na pewno nie poradzi sobie w każdej sytuacji. Do rzeczy jednak.

Provillus dla kobiet

Zawiera składniki, które są w zasadzie neutralne dla żeńskiej gospodarki hormonalnej, ale poradzą sobie ze wzmocnieniem i stymulacją wzrostu włosów wtedy, gdy ich przerzedzanie się jest spowodowane kiepską kondycją (ogólną), złymi nawykami pielęgnacyjnymi czy chwilowym „rozchwianiem” organizmu. Gdy w grę wchodzą kwestie zaburzeń endokrynologicznych preparat może nie osiągnąć pożądanej skuteczności.

W skład tabletek wchodzą: witamina B6, biotyna, skrzyp polny,  magnez. Są to w mniejszym lub większym stopniu składniki odżywcze, ale też ważne regulatory procesu wzrostu włosów. W zasadzie trudno stwierdzić, który z tych składników jest najistotniejszy, ale wszystkie razem są w stanie autentycznie, bardzo szybko wzmocnić włosy. Dodam jeszcze, że składników tych (o takim działaniu) bardzo często brakuje w kobiecej diecie bądź też cierpimy na ich niedobory wywołane różnymi innymi niż dieta czynnikami.

Provillus dla mężczyzn

To tabletki bardziej złożone i ukierunkowane na konkretne problemy czyli męskie łysienie spowodowane nadwrażliwością mieszków włosowych na DHT. Oprócz składników zawartych w Provillusie dla kobiet tabletki przeznaczone dla mężczyzn zawierają wyciągi z roślin oddziałujących na męską gospodarkę hormonalną (łagodnie i bezpiecznie dodam, bo to ważne!). Znajdziecie wśród nich Saw Palmetto czy nawet wyciąg z nasion dyni (nasion potencji!) i korzenia pokrzywy (testosteron!). Wszystko razem z jednej strony chroni włosy, z drugiej zapewnia zdrowie narządom płciowym chroniąc jednocześnie męską potencję. Wszystkie składniki długo by wymieniać.

 

Advecia – hit zza Oceanu

Pewne wątpliwości może budzić fakt, iż w Advecii znajdziemy wyciąg z Saw Palmetto, ziółka które jest u nas z reguły kojarzone raczej z mężczyznami. Saw Palmetto jest owszem odpowiedzią na niektóre męskie problemy, ale i w przypadku niektórych pań sprawdza się wyśmienicie lecząc również niektóre kobiece dolegliwości.

Tradycyjnie używano go w leczeniu bolesnych miesiączek czy niektórych problemów laktacyjnych. Jeśli chodzi o włosy (a czasem również o cerę) Saw Palmetto jest naturalnym blokerem łysienia, bowiem zawarte w nim związki blokują aktywność enzymu 5 alfa reduktaza odpowiedzialnego za przekształcanie się testosteronu w DHT, który jak wiadomo obciążając nadwrażliwe mieszki włosowe prowadzi do utraty włosów. Ponieważ u pań również daje się zaobserwować ten mechanizm Saw Palmetto może być rozwiązaniem, choć oczywiście zastosowanie tego ziółka nie zawsze jest najwłaściwszym rozwiązaniem. W takich problematycznych sytuacjach z pomocą przychodzą pozostałe składniki Advecii, czyli….

Arginina i zielona herbata

Drugim blokerem DHT jest lizyna, która wchłania enzym 5ar przez co jeszcze bardziej wzmaga lecznicze działanie Advecii, bardzo ciekawym dodatkiem do tej pary jest arginina. To aminokwas występujący w pożywieniu i w jakimś stopniu syntetyzowany również przez ludzki organizm. Jego rola polega na stymulacji wzrostu włosów. Dzięki dodatkowi argininy włosy po Advecii odrastają grubsze i szybciej rosną. Jeśli chodzi o zieloną herbatę jej działanie może wydać się nieco kontrowersyjne, bowiem znamy ją z nieco innych właściwości, ale producent Advecii twierdzi , że dzięki niej uzyskiwany jest efekt wydłużenia fazy anagenowej oraz aktywizacja wzrostu włosów. Arginina i zielona herbata oraz wyciąg z pestek winogron, o którym napiszę za moment, przydają się w leczeniu łysienia o podłożu hormonalnym.

Ekstrakt z pestek winogron

Osoby, które wiedzą mniej więcej co dzieje się w kosmetyce na pewno słyszały o ekstrakcie i jego zastosowaniach. Swego czasu stał się on wręcz podstawowym składnikiem kremów i mazideł wszelakich na co dzień i do zadań specjalnych. Okazało się jednak, że zawarte w nim procyjanidyny są nie tylko tarczą obronną przed utratą kolagenu, elastyny czy ubytkami kwasu hialuronowego w skórze (również w obrębie skóry głowy), ale przy okazji aktywne związki z procyjanidami włącznie wzmacniają naczynka krwionośne, regulują wydzielanie łoju (ważne w łysieniu łojotokowym!) oraz wpływają stymulująco na porost i kondycję włosów (pobudzają mieszki do wejścia w fazę wzrostu).

Fachowcy twierdzą wręcz, że to jedna z najlepszych tarcz ochronnych przed problemami cywilizacyjnymi.

Dodatkowo ekstrakt z winogron ma właściwości przeciwzapalne, ale wykazuje je w działaniu miejscowym więc raczej na tym polu trudno spodziewać się poprawy.

Sterole zawarte w Advecii wykazują działanie stabilizujące na gospodarkę hormonalną. Ich wpływ jest dość złożony toteż opisywać go chyba nie ma sensu (zainteresowanych odsyłam do specjalistycznych opracowań).

Jako całość Advecia prezentuje się nieźle i wydaje się, że warto ją wypróbować. Na pewno na tle innych preparatów, choćby tych prezentowanych nieco wcześniej, wydaje się bardziej złożona i lepiej dopracowana.

W PL chyba niestety na ten moment niedostępna, a za granicą droga jak diabli!

Jest w czym wybierać: niestety lub stety. Trudno powiedzieć czy lepszy tak duży wybór czy lepsze byłoby jego ograniczenie. W każdym razie mamy jakieś (coraz to nowe!) perspektywy, więc chyba jest całkiem nieźle.

Na dzień dzisiejszy mężczyznom polecam > Profolan, a kobietom niestety drogą Advecię lub saw palmetto + jakieś apteczne tabletki na włosy.

 

O autorze

Robert Ciszewski

7 komentarzy

 • mi bardzo długo pomagał loxon 2%, ale jakiś miesiąc temu zauważyłem że włosy zaczęły mocniej wypadać, postanowiłem wzmocnić kurację tabletkami, ale wybrałem folisin (o ten) wydaje mi siętrochę lepszy od profolanu chociaż trochę podobny. Nasilone wypadanie skończyło się już po dwóch tygodniach. Więc na razie będę kontynuował.

 • Te 6 m-cy wystarczy? A zastanawiam się co by było gdyby dodatkowo stosował też loxon?

  • Robert mówi że to minimum, a z loxonem na pewno będzie szybciej

 • Profolan działa tak sobie potrzebował 6miesiecy żeby pobudzić wzrost włosów, trochę długo i drogo

 • Ja od trzech lat używam procerinu ale zakupy są coraz uciążliwa że, zastanawiam się czy ten profolan działa podobnie bo może bym wypróbował

 • hm… mogę taniej kupić provillus, co tak naprawdę sądzisz na jego temat?

  • Robert mówi , że jeśli taniej to warto, bo w cenie nominalnej jest za drogi jak na swój skład, oby tylko nie okazało się, że jest taniej bo to podróbka

Leave a Comment

WordPress Cookie Plugin od Real Cookie Banner