Musisz_To_Mieć Twarz i Ciało Uroda

Kosmetyki z retinolem – świetne remedium na zmarszczki (dla każdego!)

Napisane przez Ania

Stajesz codziennie przed lustrem i zastanawiasz się, w jaki sposób pozbyć się zmarszczek i odzyskać młody wygląd? Wystarczy nałożyć retinol na twarz i …. poczuć się o dziesięć lat młodziej!

Czym jest retinol?

Każdy z nas pewnie słyszał o retinolu, ale niewielu z nas bliżej interesowało się tym „czymś”. A więc co to jest ? Otóż jest to substancja, która stanowi pochodną witaminy A. Jak wiadomo – witamina ta wraz z witaminą E i C nazywana jest witaminą młodości. Niektórzy mówią, że retinol jest witaminą A w czystej postaci.

Gdzie znajdziemy retinol?

W związku z tym, że retinol ma możliwości odmładzania naszej skóry, można go znaleźć w różnorodnych preparatach kosmetycznych wykazujących działanie przeciwzmarszczkowe. Jeżeli więc chcemy, by ubyło nam kilka lat, warto sięgnąć po kosmetyki, które zawierają w swoim składzie witaminę A w czystej postaci.

Dlaczego retinol jest ważny?

Trzeba wiedzieć, że nasz organizm ma możliwość samodzielnego wytwarzania witaminy A. Do tego celu potrzebuje jednak pożywienia stanowiącego źródła beta-karotenu. Aczkolwiek w miarę upływu czasu (a wraz z wiekiem), jak również pod wpływem promieniowania ultrafioletowego (a więc słonecznego) stajemy się ubożsi o witaminę A. A to z kolei skutkuje tym, że nasza skóra staje się coraz cieńsza i słabsza.

Włókna białkowe – kolagen i elastyna – tracą swoją elastyczność, a co za tym idzie – na naszej skórze pojawiają się zmarszczki.

Jak działa retinol stosowany w kosmetyce?

Jak już wyżej wspomniałam retinol ma znaczący i niezwykle korzystny wpływ na proces odnowy komórek. Dzięki czemu substancję tę cechują właściwości odmładzające.

Witamina A dostarczona naszej skórze w postaciretinolu z kremuma korzystny wpływ na pogrubianie się naskórka, który wygląda młodziej.

Retinol i działanie przeciwzmarszczkowe

Retinol wykazuje również działanie przeciwzmarszczkowe.Dzięki oddziaływaniu na fibroblasty, możliwa jest synteza niezbędnych włókien białkowych, które odpowiadają za elastyczność skóry. A trzeba wiedzieć, że osłabianie i ubywanie wraz z wiekiem kolagenu i elastyny są przyczyną dodających lat zmarszczek.

Kosmetyki z retinolem a złuszczanie naskórka

W związku z tym, że retinol wykazuje właściwości złuszczające, nasza skóra po potraktowaniu jej kremem z tą substancją staje się lekko zaróżowiona, odzyskuje zdrowy koloryt i przede wszystkim wygląda znacznie młodziej. Złuszczanie naskórka za pomocą retinolu jest całkowicie bezpieczne. Trzeba jednak pamiętać, że stosując kremy z retinolem, musimy zrezygnować z preparatów zawierających w swoim składzie kwasy owocowe.

Jeżeli decydujemy się na „retinolową” kurację, zrezygnujmy również z peelingów mechanicznych. Takie dwukrotne, silne złuszczanie naskórka może bowiem wywołać niepotrzebne podrażnienia skóry i sprawić, że stanie się ona bardziej wrażliwa na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych.

Retinol może zredukować przebarwienia

Witamina A w czystej postaci, a więc retinol ma zdolności redukowania plam hiperpigmentacyjnych. Przebarwienia spowodowane promieniami słonecznymi bądź też związane z hormonami mogą być usunięte za pomocą kosmetyków zawierających retinol. Substancja ta bowiem wywiera wpływ na melanosomy, powodując ich zmniejszenie. A co za tym idzie – zmniejszeniu ulega ilość gromadzonego w melanosomach barwnika – melaniny.

Co najmniej dziesięć lat odejmiemy sobie, jeżeli będziemy stosować kosmetyki z retinolem. Musi to być jednak systematyczna kuracja – najlepiej cowieczorna. Zaskakujące rezultaty będzie można ujrzeć po kilku miesiącach stosowania, nieco mniejsze po kilku tygodniach, natomiast pierwsze zmiany w naszym wyglądzie – na przykład promienność twarzy – mogą pojawiać się już po kilku dniach stosowania kremów.

Świetne kosmetyki z retinolem

To nimi się ostatnio zachwyciłam i polecam każdemu, kto chce wyglądać młodziej:

O autorze

Ania

Leave a Comment

WordPress Cookie Plugin od Real Cookie Banner