Twarz i Ciało Uroda

Kosmetyki organiczne – co to takiego i po co to komu?

nopalin
Napisane przez Ania

W czasach zaawansowanych technologii coraz częściej poszukujemy prostoty. Zwracamy się ku naturze sądząc, bardzo słusznie zresztą, że nie wszystkie nowoczesne wynalazki dobrze nam służą.

Trend powrotu do natury bardzo silnie zaznacza się w branży kosmetyków. Coraz częściej poszukujemy kosmetyków ekologicznych bądź też organicznych, a producenci wszelakich specyfików coraz usilniej zachęcają nas do ich kupowania reklamami stwierdzającymi, że ich produkty są naturalne.

Czy faktycznie tak jest w istocie? To akurat dość łatwo sprawdzić zerkając na skład preparatów kosmetycznych (o ile nie został on w jakiś sposób zafałszowany). A czy rzeczywiście warto wybierać przede wszystkim kosmetyki organiczne?

Kosmetyki organiczne – mnóstwo zalet mało wad

Jeśli tylko mamy taką możliwość zdecydowanie tak. Są one bezpieczniejsze z tego względu, że po pierwsze nie zawierają składników pochodzących np. z modyfikowanych upraw. Składniki pozyskuje się zupełnie naturalnie, przez co zachowując swoje właściwości upiększające, czy wręcz lecznicze, kosmetyki te nie szkodzą naszemu zdrowiu, są łatwiej tolerowane przez organizm i znacznie rzadziej wywołują reakcje alergiczne.

POLECAM!

O autorze

Ania

Leave a Comment

WordPress Cookie Plugin od Real Cookie Banner