Twarz i Ciało Uroda Włosy

Olejek rycynowy na włosy i nie tylko – poznaj kosmetyk wszech czasów

olejek rycynowy na włosy
Napisane przez Ania

Olejek rycynowy stosuje się najczęściej w ramach doraźnego leczenia zaparć, ale to nie jedyne zastosowanie tego specyfiku. Świetnie wpływa olejek rycynowy na włosy, zmarszczki i generalnie różne problemy urodowe.

Z uwagi na bardzo bogaty skład, przyjazną konsystencję, dobrą wchłanialność (przyswajalność) i łatwość zmywania olejek rycynowy jest też świetnym naturalnym kosmetykiem, który można stosować do pielęgnacji niemal całego ciała.

Olejek rycynowy na włosy

Od dziesięcioleci, a nawet wieków, olejek rycynowy należy do najpopularniejszych naturalnych środków wykorzystywanych w pielęgnacji włosów. Nawet współczesne kosmetyki bazują często na pozyskiwanych z niego składnikach. Olejek kondycjonuje skórę głowy, mieszki włosowe i same włosy. Odżywia je, nawilża i zabezpiecza, a dodatkowo stymuluje porost włosów.

Olejek rycynowy na skórę

Kupując najrozmaitsze kosmetyki przeciwzmarszkowe nie zdajemy sobie sprawy, że do walki ze zmarszczkami możemy wykorzystać środki apteczne i niektóre produkty spożywcze. Olejek rycynowy należy do takich właśnie środków. Doskonale nawilża skórę, wygładza ją i łagodzi podrażnienia. Co ciekawe bardzo dobrze wchłania się toteż nie pozostawia na niej na dłużej charakterystycznego olejowego filtru.

Polecam Wam na wszystkie skórne / włosowe problemy. Z włosów trochę trudno go zmyć, ale większość prostych szamponów daje radę. Skóra za to świetnie go przyjmuje, olejek bardzo dobrze się wchłania!

Olejek rycynowy + inne oleje

Olejek rycynowy można też łączyć z innymi olejami. Dzięki temu jeszcze bardziej podniesiesz jego właściwości kosmetyczne / pielęgnacyjne.

O autorze

Ania

Leave a Comment

WordPress Cookie Plugin od Real Cookie Banner