Uroda Włosy

Jak zwiększyć objętość włosów?

Napisane przez Ania

Przyda się to nie tylko w przypadku problemów z nadmiernie wypadającymi włosami, ale także po prostu w codziennym życiu. W przypadku łysienia  na przykład po porodzie zwiększanie objętości włosów nie jest metodą walki z tym problemem, a jedynie pewnego rodzaju maskowaniem go. Wiadomo, że trzeba przeprowadzać odpowiednią kurację powstrzymująca wypadanie włosów.

Zacznę od paru tricków które pozwalają optycznie zwiększyć objętość fryzury.

Jak zwiększyć objętość włosów? Proste triki.

Najprostszą metodą jest obcięcie włosów w konkretny sposób (na przykład równo do ucha).

Kolejny prosty trick polega na rozjaśnieniu swojego naturalnego koloru o mniej więcej dwa tony. Powoduje to otworzenie łusek włosów i powiększenie ich objętości.  Natomiast musi to być koniecznie  trwała farba, ponieważ tonery nie dają takiego efektu.

Następny trick: można też zmienić nieco kolejność zastosowania preparatów pielęgnacyjnych na włosy. Jak wiadomo odżywki zazwyczaj obciążają włosy. Dlatego też można najpierw nałożyć na głowę maseczkę, albo odżywkę a dopiero później umyć włosy szamponem. Fryzura będzie odżywiona, ale jednocześnie odżywka jej nie obciąży a przez to zwiększy się jej bujność i objętość.

Można też po prostu suszyć włosy w inny niż zazwyczaj sposób. Przed suszeniem nałożyć na włosy piankę lub lakier, a potem trzymać suszarkę kilkanaście centymetrów od głowy. W ten sposób włosy będą swobodnie poruszane przez ciepłe powietrze, a to pozwoli stworzyć fryzurę z optycznie powiększoną objętością.

Kosmetyki zwiększające objętość włosów

Nie będę polecać konkretnych produktów, za to polecę sklep, w którym znajdziesz mega wybór różnych kosmetyków do włosów. Jest nim sklep LokiKoki.pl >>> SPRAWDŹ TĘ GENIALNĄ OFERTĘ.

O autorze

Ania

Leave a Comment

WordPress Cookie Plugin od Real Cookie Banner