Twarz i Ciało Uroda

Sposoby na zmarszczki mimiczne – metody zabiegowe i ich domowe odpowiedniki

magnez na sen, sposoby na zmarszczki mimiczne
Napisane przez Ania

Medycyna estetyczna proponuje nam przynajmniej kilka rozwiązań, które okazują się być pomocne w zwalczaniu licznych niedoskonałości skóry twarzy.  Dzięki  nowoczesnym osiągnięciom technicznym i naukowym możemy wpłynąć na wygładzenie zmarszczek mimicznych . W  jaki sposób to uczynimy, zależy tylko od nas samych. Sposoby na zmarszczki mimiczne obejmują zarówno metody domowe, jak i zabiegowe.

Kilka słów o zmarszczkach mimicznych

Zmarszczki są zjawiskiem dobrze znanym każdemu. Wraz z postępującym upływem czasu włókna kolegenowe i elastyny – odpowiedzialne za jędrność skóry ulegają osłabieniu, co w efekcie powoduje wystąpienie zmarszczek. Początkowo tworzą się poprzez zbyt częste ruchy wszystkich mięśni twarzy ( nazywane mimiką). Jednakże są one pierwszą widoczną oznaką zaczynającego się procesu starzenia skóry.

 

Pierwsze  zmarszczki na skórze z pewnością zauważymy już w wieku dwudziestu pięciu – trzydziestu lat. Początkowo  najbardziej widoczne stają  się delikatne  linie wokół naszych  oczu, czoła, ust  oraz na linii między ustami a  nosem.

Zmarszczki mimiczne nie są tylko  i wyłącznie  problemem kobiet; pojawiają się one również  u mężczyzn. Jeśli chodzi o panów, to u nich uwidaczniają się one znacznie  później, jednakże  rozwijają się dużo szybciej.

Wygładzenie zmarszczek oraz  uzyskanie młodzieńczego  wyglądu można osiągnąć nie tylko poprzez   zabiegi chirurgiczne.

Kosmetyki na zmarszczki

Takie specyfiki powinny w swym składzie zawierać głównie filtry ochronne, witaminę A, przeciwutleniacze, hydrokwasy,  kwas hialuronowy oraz substancje działające jak  hormony.

Kremy przeciwzmarszczkowe doskonale sprawdzają się w redukcji oznak starzenia się skóry przez wzmocnienie tkanki łącznej.  Ponadto  powodują one zmniejszenie widoczności  zmarszczek,  kurzych  łapek i zmniejszają opuchnięcia okolicy oczu.

Jakie kremy? O tym przy następnej okazji. Polecam już dziś rozejrzenie się za produktami Transformulas – są dostępne i u nas, a niektóre z nich działają jak lifting!

Botoks

Jest to jedyna metoda, która pozwala na  wyraźną i szybką redukcję  zmarszczek mimicznych. Przy wykorzystaniu zastrzyków z botuliny  połączenia występujące pomiędzy  nerwami i  mięśniami zostają w sposób chemiczny zablokowane na pewien czas. Botulina hamuje  impuls nerwowy w taki sposób, by nie dotarł się  on do mięśnia i nie wywoływał jego kurczenia. Zabieg wygładza poprzeczne oraz  pionowe bruzdy.

Zabieg   może zostać przeprowadzony tylko  przez przeszkolonych lekarzy. Trwa  dosyć krótko i można powiedzieć, że jest bezbolesny. Rezultaty takiego zabiegu zazwyczaj utrzymują się blisko sześć miesięcy, czasami nawet i  dłużej. Zmarszczki mimiczne po botoksie zostają wygładzone stopniowo po dwóch – trzech dniach do nawet dwóch tygodni. Taka metoda wygładzania zmarszczek jest w opinii wielu lekarzy bezpieczna, gdyż działanie leku jest procesem odwracalnym, a ponadto nie wywołującym skutków niepożądanych i uczuleń. Po zabiegu czasem mogą wystąpić nieliczne  zaczerwienienia. Zabieg wygładzania zmarszczek botoksem trzeba powtarzać najlepiej w odstępie półrocznym. A po  każdym następnym  zabiegu rezultaty mogą się znacznie dłużej utrzymywać.

Alternatywą dla botoksu są kremy zawierające substancje paraliżujące (np. jad niektórych węży). Jeśli szukasz takiego kosmetyku rozejrzyj się za produktami Skinfluence.

Działa jak botoks (moim zdaniem, choć tak naprawdę botoksu nie robiłam, ale Skinfluence rozprostowało mi bruzdy między brwiami).

Wypełniacze zmarszczek –  kwas hialuronowy

Zabiegi wypełniania  polegają na skórnym, bądź też podskórnym wstrzyknięciu różnych substancji odmładzających, czyli  kwasu hialuronowego oraz preparatów kolagenowych.

Wypełnianie dokonywane jest przy pomocy cienkich  igieł i bardzo często  stosuje się do wygładzenia  fałdów nosowo-wargowych, zmarszczek mimicznych  wokół ust oraz  bruzd pomiędzy brwiami. Zabieg taki ( za pomocą kwasu hialuronowego) nie wywołuje  skutków ubocznych, bowiem kwas hialuronowy jest  identyczny jak naturalny związek występujący w skórze. Efekty zabiegu utrzymują się od ośmiu miesięcy do nawet dwóch  lat. Ponadto ten zabieg  może być wielokrotnie powtarzany.

Kwas hialuronowy świetnie zastępuje śluz ślimaka (to znowu moim zdaniem). Pięknie nawilża i wygładza skórę, niestety jest dość drogi.

Zabiegowe sposoby na zmarszczki mimiczne – Fotoodmładzanie

Niwelowanie  zmarszczek mimicznych uzyskuje się także poprzez  stymulowanie  produkcji włókien kolagenu  jak  też przebudowę i umocnienie  już istniejących. Zabieg fotoodmładzania polega na likwidacji niewielkich zmarszczek, zwłaszcza tych na twarzy, dekolcie i  szyi.  Ponadto pozytywnie wpływa na koloryt skóry, niweluje przebarwienia (w tym także te wywołane promieniami słonecznymi) oraz  poprawia  kondycję naszej skóry. Dla uzyskania lepszych rezultatów fotoodmładzanie  można połączyć z  mikrodermabrazją czy  mezoterapią.

Wszystkie te zabiegi można wykonać i we własnym domu. Przydają się urządzenia RIO, przy pomocy tej marki można wyposażyć się w naprawdę niezłe urządzenia do profesjonalnej i bezpiecznej kosmetyki.

O autorze

Ania

1 Komentarz

  • polecam śluz ślimaka, a z bardzo bardzo bardzo domowych sposobów – olejek rycynowy – genialnie nawilża i ujędrnia skórę!

Leave a Comment

WordPress Cookie Plugin by Real Cookie Banner