Twarz i Ciało Uroda

Jak pozbyć się cellulitu możliwie szybko?

jak pozbyć się cellulitu, maseczki na cellulit, cellulit lipidowy
Napisane przez Ania

Twoje ciało opanował cellulit? Chcesz się go za wszelką cenę pozbyć? Nie obiecuję, że pozbędziesz się go w tempie ekspresowym, ale jeśli wcielisz w życie choć kilka z poniższych rad jak pozbyć się cellulitu, a w ciągu kilku tygodni wygląd Twojej skóry poprawi się, i to bardzo.

Mnie osobiście nic tak nie deprymuje, odstrasza, czy po prostu zniesmacza, jak widok pożłobionych górkami i dołkami damskich nóg. Wiem, że cellulit jest przypadłością kobiet, wiem że trudno się go pozbyć, ale to możliwe.

Na dobrą sprawę wystarczą po prostu masaże, naprzemienne prysznice (ciepło, zimno) i praca w ogródku – skłony plus przysiady! I NIC WIĘCEJ!!!

Wymagający przeciwnik

Cellulit to osłabienie tkanki łącznej. Jeżeli chcesz się go skutecznie pozbyć, musisz przygotować się do walki – oko w oko z niezwykle wymagającym przeciwnikiem. Sporadyczne czynności na pewno nie przyniosą rezultatu. Dlatego jeśli nie zamierzasz działać regularnie i zdecydowanie, lepiej w ogóle nie angażuj się w walkę, bo nie ma sensu tracić czasu oraz pieniędzy.

 

Skórka pomarańczowa powstaje na skutek zawirowań  estrogenów. Żeńskie hormony płciowe powodują, że zwiększa się przepuszczalność naczyń krwionośnych oraz limfatycznych zlokalizowanych w tkance podskórnej. Na skutego tego powstają obrzęki o charakterze miejscowym. Do tego dochodzi powiększanie się komórek tłuszczowych. Cellulit tworzy się szybciej, gdy nieprawidłowo się odżywiamy oraz prowadzimy siedzący tryb życia. Jeśli chcesz usunąć cellulit, musisz się zmienić!

 

Usuwanie cellulitu krok po kroku

Zanim  w ogóle przystąpisz  do usuwania cellulitu pamiętaj, że najważniejsze jest indywidualne podejście do problemu. Walka powinna być prowadzona na kilka frontach. Po pierwsze – bezpośrednio, czyli poprzez stosowanie masaży, wspomnianych wyżej pryszniców i  kosmetyków pielęgnacyjnych, które wzmocnią warstwę rogową. Po drugie – usuwanie cellulitu powinno odbywać się również „od środka” – wewnętrznie, czyli konieczne są preparaty wzmacniające tkankę łączną oraz naczynia krwionośne, albo wprowadzenie niewielkich zmian w diecie.

Po pierwsze – masuj się, po drugie – smaruj  kosmetykami

Masaże drenują, wzmacniają skórę i usuwają jej “zużyte” warstwy, a preparaty antycellulitowe zawierają w swoim składzie substancje, które: po pierwsze – przyspieszają proces spalania tłuszczu zgromadzonego w komórkach tłuszczowych, po drugie – wzmacniają oraz zmniejszają przepuszczalność naczyń krwionośnych, a po trzecie – stymulują mikrokrążenie.

W dobrych kosmetykach na cellulit powinny znaleźć się między innymi:

– wyciąg z bluszczu – usprawniający mikrokrążenie, przyspieszający metabolizm komórkowy, wspomagający proces odpływania limfy z tkanek

– kofeina – pobudza krążenie krwi oraz limfy, przyspiesza proces rozkładu zbitego tłuszczu (trójglicerydów) na wolne kwasy tłuszczowe, wspomaga odpływ limfy z tkanek

– ekstrakt z guarany i kakaowca – zawierają kofeinę, która korzystnie wpływa na redukcję cellulitu

– karnityna – kolejna substancja, która przyspiesza proces redukcji tkanki tłuszczowej, ponadto ułatwia ewakuację toksycznych substancji z organizmu, przyspieszając jednocześnie metabolizm

– wyciąg z kasztanowca – substancja, która zmniejsza przepuszczalność naczyń krwionośnych, wykazuje działanie antyzapalne, dzięki zawartości escyny

– ekstrakt z alg morskich (morszczyna i listownicy) – zwiększają aktywność enzymu lipazy, powodującego rozkład trójglicerydów na wolne kwasy tłuszczowe – dzięki zawartości jodu

– wyciąg z liści miłorzębu japońskiego – wzmacnia naczynia krwionośne oraz zmniejsza ich przepuszczalność, redukuje ilość tłuszczu zgromadzonego w tkankach

Jeśli chcesz skutecznie usunąć cellulit za pomocą kosmetyków, pamiętaj, że sporadyczne wcieranie specyfików na niewiele się zda. Chcąc efektywnie zwalczyć skórkę pomarańczową należy aplikować preparaty poprzez ….masowanie. Tylko masaż jest w stanie odpowiednio zaktywować dobroczynne składniki, a tym samym przyczynić się do skutecznego usunięcia cellulitu.

 

Ruszaj się

Ćwiczenia na cellulit to kolejny krok zbliżający  do redukcji skórki pomarańczowej. Aktywność fizyczna przyczynia się  do pobudzenia krążenia oraz poprawy metabolizmu, co skutkuje przyspieszeniem procesów redukcji tkanki tłuszczowej.

By zwalczyć uporczywą skórkę pomarańczową można biegać, jeździć na rowerze, pływać, skakać na skakance, czy trenować stretching, albo zadbać o przydomowy ogródek! Jak mawiają – wszystkie chwyty dozwolone. Tylko regularny wysiłek fizyczny przyniesie oczekiwane rezultaty. Ćwiczyć należy codziennie.

Po trzecie – jak pozbyć się cellulitu od środka

Dwa pierwsze kroki związane były z usuwanie cellulitu bezpośrednio. Tymczasem, jak już wyżej wspomniałam – niezbędna jest walka od wewnątrz. Ułatwi to odpowiednia dieta. Nie chodzi jednak o to, by zrzucać zbędne kilogramy, lecz o to, by prawidłowo się odżywiać. Prawidłowo, czyli jak?

Zrezygnować z soli, która zatrzymuje wodę w organizmie, sprzyjając obrzękom – to po pierwsze. Ponadto należy wyeliminować ze swojego jadłospisu słodycze oraz tłuste i smażone potrawy, w tym fast-foody.  Jeść można natomiast owoce i warzywa, ryby, ciemne pieczywo, kasze, orzechy.

Problematyczna jest kawa – ja jej nie unikałam nigdy, ale niektórzy twierdzą, że należy ją wyeliminować.

To właściwie wszystko, choć moje rady sprowadzają się w sumie do trzech rzeczy: masuj się i spaceruj (to nic nie kosztuje), używaj dobrych kosmetyków (jeśli chcesz wzmocnić działanie masaży) i rób przysiady 🙂 albo po prostu ruszaj się tak, jak najbardziej lubisz.

 

O autorze

Ania

2 komentarze

  • A czy używała Pani tego Oligo.DX? Bo weszłam na tę stronę i tam piszą, że aplikacja kremu wcale nie wymaga jakichś intensywnych masaży, a krem działa i bez nich.
    To możliwe?

    • osobiście nie używałam, ale z tego co wiem jest naprawdę niezły, używała go przyjaciółka i bardzo go polecała

Leave a Comment

WordPress Cookie Plugin od Real Cookie Banner