Informacje Ogólne

Gdzie szukać informacji o suplementach?

o suplementach
Napisane przez Ania

Jeśli chodzi o informacje o suplementach  znam jedynie dwa, naprawdę dobre źródła. Niestety obydwa w języku angielskim. W polskojęzycznym internecie trudno by szukać ich odpowiedników. Na szczęście osobom, które angielskiego nie znają (lub znają słabo) z pomocą przyjdzie google translator – tłumaczenia nie są może zbyt składne, ale da się z nich wyczytać i przyswoić najważniejsze informacje.

 

Na początek polecam portal WEBMD.COM

Znajdziesz tam naprawdę wartościowe informacje na tematy związane ze zdrowiem i suplementacją. Mają świetną bazę danych o suplementach (raczej ich składnikach). Wszystkie (lub prawie wszystkie – tego akurat nie byłam w stanie sprawdzić) są dobrze opisane, każdy opis zawiera:

  • informacje podstawowe o działaniu danego suplementu,
  • informacje na temat zastosowań,
  • wykaz skutków ubocznych i interakcji z lekami bądź innymi suplementami,
  • dane odnośnie dozowania (oparte na badaniach)
  • opinie użytkowników dodawane z panelu webmd (komentowanie jest możliwe na bieżąco),
  • wykaz publikacji naukowych nt. działania i badań nad tymi substancjami.

Informacje są już przetworzone tzn. przedstawione tak, że są łatwe do odczytania i przyswojenia przez przeciętnego odbiorcę.

Strona jest czytelna, łatwo się na niej poruszać, wyszukiwanie też jest łatwe.

Stronę znajdziesz pod TYM LINKIEM.

Kolejna strona to PubMed

To właściwie baza danych, wykaz i abstrakty publikacji naukowych na temat leków, suplementów, chorób. Znajdziesz tam najprawdopodobniej informacje o wszystkim, co Cię może interesować (z tematyki zdrowotnej oczywiście).

To też strona po angielsku, ale nie tak przyjazna dla niewprawnego czytelnika jak poprzednia. Abstrakty opisujące wyniki badań napisane są językiem naukowym. Trzeba trochę zaangażowania żeby przez nie przebrnąć. Wyszukiwanie też nie jest łatwe, ale to jedno z cenniejszych źródeł informacji.

Stronę znajdziesz pod TYM LINKIEM.

O autorze

Ania

Leave a Comment

WordPress Cookie Plugin od Real Cookie Banner