Twarz i Ciało Uroda

Laser do depilacji w domu – warto czy nie?

laser do depilacji w domu, usuwanie owłosienia
Napisane przez Ania

Postęp techniczny i technologiczny jest nieubłagany i tak naprawdę kwestią czasu było stworzenie bezpiecznych urządzeń do domowej depilacji laserowej. Ze względu na zastosowane w nich zabezpieczenia nadają się one do użytku domowego, ale poza tym rządzą się tymi samymi prawami co lasery profesjonalne. Innymi słowy laser do depilacji w domu może sprawdzić się podobnie, jak laser gabinetowy. Choć oczywiście ma znacznie mniejszą moc.

Domowa depilacja laserowa wymaga takich samych zabiegów przygotowujących, zachowania takich samych środków ostrożności przed, w trakcie i po depilacji oraz takiego samego, systematycznego podejścia do depilacji. Jeśli istnieją jakieś przeciwwskazania co do depilacji w gabinecie nie możemy wykonać depilacji laserowej w domu. W razie jakichkolwiek podrażnień powinniśmy zastosować te same środki łagodzące.

Innymi słowy musisz przestrzegać tych samych zakazów i nakazów, które obowiązują kosmetyczkę w gabinecie. Mimo to domowa depilacja laserowa jest znacznym ułatwieniem, bo żeby ją wykonać nie trzeba w ogóle wychodzić z domu. Nawet urządzenie do depilacji można w tej chwili kupić za pośrednictwem internetu. Jedyne co trzeba zrobić to stosować się do wskazań, zaleceń i zastrzeżeń producenta.

Dla kogo przeznaczona jest taka depilacja?

Urządzenie laserowe Rio Laser Hair Remover emituje światło o długości fali 808nm co stawia je w rzędzie najnowocześniejszych i najbezpieczniejszych, ale też najbardziej uniwersalnych urządzeń. Niemniej jednak osoby o ciemnej karnacji tj. niewielkim kontraście pomiędzy barwą skóry i barwą włosów z urządzenia korzystać nie powinny. Kolejną przeszkodą jest posiadanie owłosienia w kolorze białym lub siwym – takie włosy nie zawierają barwnika, generalnie jasne włosy mają go mniej, toteż w tym przypadku depilacja laserowa też nie jest najlepszym pomysłem. Osobom tak obdarzonym przez naturę pozostaje więc skorzystanie z innych metod depilacji. Jeśli chodzi o depilację trwałą to jedynym wyjściem w takim przypadku jest raczej droga elektroliza.

Laser do depilacji w domu – efekty?

Podczas jednorazowego, dokładnie przeprowadzonego zabiegu możemy usunąć wszystkie te włoski, które są widoczne i które w danej chwili znajdują się w fazie wzrostu. Włoski te wypadną z upływem kolejnych kilku dni. Podobnie jak w przypadku depilacji profesjonalnej zabieg usuwania włosów trzeba będzie po pewnym czasie powtórzyć ponieważ kolejne włosy wejdą w fazę wzrostu, a dopiero w tej fazie można je usunąć. Z czasem, po wykonaniu kilku lub kilkunastu (rzadko kilkudziesięciu) zabiegów usuniemy wszystkie zbędne włosy. Depilator laserowy do użytku domowego jest więc bardzo ekonomicznym urządzeniem, koszt jego zakupu rozkłada się na wiele depilacji i jest nieporównywalnie niższy w stosunku do zabiegów profesjonalnych.

Przykład z życia wzięty: taki depilator (najprostszy) ma moja siostra. W tej chwili już go nie używa. Kilka miesięcy trwało zanim naświetliła wszystkie włosy na nogach, w strefie bikini i pod pachami, ale jej się udało – od pół roku nie musi robić żadnych depilacji.

Ja niestety nie mogę sobie na to pozwolić – zbyt jasne włosy, laser się ich nie ima.

Jakich przygotowań wymaga depilacja laserowa?

Niezależnie od tego czy zdecydujesz się na depilację laserową w salonie czy też wykorzystasz własny depilator laserowy musisz przygotować skórę, czyli przede wszystkim zaniechać opalania przed depilacją. Niewskazane jest też używanie samoopalaczy, bo one również zmniejszają kontrast pomiędzy kolorem skóry i włosów. Podobnie jeśli chodzi o włoski – przed depilacją nie można ich rozjaśniać. Oprócz tego wskazane jest ich skrócenie na przynajmniej 3 mm długości. To długość optymalna, której nie należy przekraczać ani w jedną ani w drugą stronę. Pamiętaj też, że żeby depilacja była skuteczna i nie doszło do podrażnień skóry promień domowego lasera należy kierować na włosy, nie na skórę.

sposób użycia Rio

Jak zachowywać się po depilacji?

Podobnie jak w przypadku depilacji profesjonalnej tak i po użyciu domowego depilatora laserowego musisz przez jakiś czas zapewnić  skórze optymalne warunki funkcjonowania. Nie narażać jej na podrażnienia, nie opalać, nie stosować pilingów. U niektórych osób mogą wystąpić nieznaczne obrzęki i lekkie zaczerwienienia. Skórę w tych miejscach należy pielęgnować substancjami łagodzącymi, unikając silnie działających kosmetyków.

Nawet jeśli podrażnienia się nie pojawią nie przesadzaj z częstotliwością używania depilatora. Co prawda domowy depilator laserowy może być użyty nawet następnego dnia na tej samej partii skóry, ale lepiej poczekać aż wszystkie wydepilowane włoski wypadną i pojawią się nowe, wchodzące w fazę wzrostu.

Najczęściej po około dwóch, trzech tygodniach zabieg wymaga powtórzenia i dopóki całkowicie nie pozbędziesz się włosów. Depilacja może zająć nawet dwa miesiące, ale i tak się opłaca bardziej od innych metod!

O samych laserach czytaj tutaj:

https://opiniomat.co.pl/depilacja-laserowa-w-domu-najlepszy-domowy-depilator-laserowy/

O autorze

Ania

1 Komentarz

  • właśnie się zastanawiam nad takim laserem. Jakiego używała Twoja siostra?

Leave a Comment

WordPress Cookie Plugin od Real Cookie Banner