Twarz i Ciało Uroda

Domowy body wrapping na cellulit – sprawdzony i przetestowany przepis

domowy body wrapping
Napisane przez Ania

Jak zapewne doskonale wiecie zdecydowaną większość zabiegów oferowanych nam przez gabinety kosmetyczne można dziś z powodzeniem wykonać również w domu. Coraz częściej producenci kosmetyków oferują nam profesjonalne rozwiązania do domowych zastosowań, a nam nie pozostaje nic innego jak z tych rozwiązań korzystać. Inną sprawą jest to, że niektóre zabiegi kosmetyczne tak czy inaczej możemy adaptować na własne potrzeby zupełnie samodzielnie.

Takim zabiegiem jest body wrapping niezwykle przydatny w usuwaniu cellulitu.

Jak zapewne doskonale wiecie cellulit bywa bardzo oporny i niechętnie poddaje się naszym zabiegom. Jeden z nich tj. na przykład skupienie się na diecie albo ćwiczeniach raczej na pewno nam nie wystarczy. Im bardziej kompleksowe będą nasze działania tym lepiej, a body wrapping na cellulit może być bardzo pomocny.

Zabieg jest o tyle przyjemny, że nie wymaga od nas jakichś szczególnych przygotowań czy pracy. W trakcie gdy jesteśmy owinięte folią, a nasza skóra wchłania środki odżywcze zawarte w kosmetykach, których użyłyśmy do wrappingu możemy z powodzeniem czytać książkę, oglądać telewizję czy też po prostu najzwyczajniej w świecie leniuchując relaksować się w dowolny sposób.

Pamiętajmy jedynie, że body wrapping nie jest takim zabiegiem, który mogą wykonać wszyscy. Tak jak w przypadku każdego innego zabiegu obowiązują tu też pewne przeciwwskazania. Jakie?

Przeciwwskazania do body wrappingu

Do przeciwwskazań należą między innymi problemy z krążeniem. Jeśli więc masz wysokie ciśnienie, cierpisz na jakąś chorobę serca lub masz miażdżycę wykonanie zabiegu zdecydowanie odradzam, nie przeprowadzi go też raczej żadna dyplomowana kosmetyczka. Body wrappingu nie powinny wykonywać osoby, które mają problemy z naczynkami krwionośnymi. Jeśli twoje naczynka z byle powodu pękają, albo masz żylaki również unikaj tego zabiegu.

Kolejnym przeciwwskazaniem są problemy z nerkami oraz niedawno wykonane zabiegi o dużym stopniu inwazyjności. Po wykonaniu takich zabiegów trzeba dość długo odczekać. Poczekaj też jeśli na twojej skórze pojawiają się jakieś niepokojące zmiany, jeśli generalnie miewasz problemy ze skórą zrezygnuj z body wrappingu albo zrób go bardzo ostrożnie i uważnie, a najlepiej skorzystaj z pomocy kosmetyczki. Jeśli masz skłonności do alergii bardzo uważnie wybieraj kosmetyki, które wykorzystasz w trakcie zabiegu.

Domowy body wrapping na cellulit

Zanim owiniesz się folią dokładnie umyj skórę, możesz też wykonać łagodny piling dzięki czemu pozbywając się zrogowaciałego naskórka przygotujesz swoje tkanki do lepszego wchłaniania wykorzystanego kosmetyku. Wysusz skórę i dokładnie wysmaruj się kremem lub żelem na cellulit.

I tu uwaga: do tego zabiegu staraj się wybierać najlepsze kosmetyki. Dlaczego? Body wrappingu nie będziesz przecież wykonywać codziennie tak więc nawet najdroższy kosmetyk wystarczy ci na dość długo. Ja polecam ⇒OligoDX, który potrafi naprawdę zdziałać cuda.

Dobry żel na cellulit zadziała efektywniej niż kosmetyk mizernej jakości, a przecież decydując się na body wrapping spodziewasz się jak najlepszych efektów tak więc ten element jest niezwykle istotny i może zadecydować o powodzeniu twoich działań.

Po wysmarowaniu skóry kosmetykiem owiń się folią dokładnie, od kolan do pasa mniej więcej, przykryj kocykiem i poczekaj od dwudziestu minut do godziny.

Jeśli chcesz więcej – spróbuj, ale wydłużanie czasu trwania zabiegu nie jest konieczne tym bardziej, że zbyt długie pozostawianie folii na skórze może jej zaszkodzić (brak dostępu tlenu etc.).

O autorze

Ania

Leave a Comment

WordPress Cookie Plugin od Real Cookie Banner