Twarz i Ciało Uroda

Domowe sposoby na zaskórniki, genialnie proste i sprawdzone!

domowe sposoby na zaskórniki
Napisane przez Ania

Bez zbędnych wstępów przystępuję do rzeczy, poniżej aż 7 domowych sposobów na zaskórniki, większość z nich jest banalnie prosta i sprawdzona przeze mnie osobiście (nie byłabym sobą, gdybym nie wypróbowała np. kleju :-)). Domowe sposoby na zaskórniki są banalnie proste w stosowaniu. Sprawdź.

Oto one.

Domowe sposoby na zaskórniki

Sposób 1: zaskórniki weź na klej

Jeśli masz w domu klej, zwykły biurowy lub szkolny, grunt żeby nie był toksyczny i nie przylepiał się do skóry tak wściekle i trwale jak kropelka. Przygotuj go, a następnie: przyłóż do twarzy na chwilę chustkę, ściereczkę lub inną szmatkę nasączoną jak najgorętszą wodą, nałóż klej na miejscach w których masz zaskórniki, poczekaj aż wyschnie, zerwij klejową skorupkę ze skóry, zaskórniki powinny się do niej przylepić i “wyjść” razem z klejem.

Sposób 2: delikatne wyciskanie

Rozgrzej skórę, np. pod prysznicem albo robiąc parówkę, zdezynfekuj ręce, ujmij fragment skóry pomiędzy opuszki palców (nie paznokcie!) i delikatnie ściśnij starając się, żeby nacisk zadziałał na zaskórniki od dołu, jeśli nie są one zbyt głęboko wciśnięte w skórę, powinny bez problemu zostać wyciśnięte.

Sposób 3: szczoteczka do zębów i pasta

Weź nieużywaną wcześniej a przynajmniej porządnie zdezynfekowaną miękką szczoteczkę do zębów, polej ją wodą i wyciśnij na nią trochę pasty, przemyj twarz ciepłą wodą, “wyszczotkuj” newralgiczne, pokryte zaskórnikami miejsca – ten sposób najlepiej sprawdza się na nosie, uważaj jedynie by robić to delikatnie i nie doprowadzić do uszkodzenia skóry.

Sposób 4: metoda cytrynowa

Wymieszaj trochę soku z cytryny z olejkiem migdałowym (o ile go masz) i gliceryną. Przemyj tym twarz. Zaskórniki powinny się trochę rozpuścić, a skóra ulegnie rozjaśnieniu

Sposób 5: metoda miodowa

Jeżeli masz pod ręką miód podgrzej go trochę (jeśli jest skrystalizowany) i posmaruj nim skórę z zaskórnikami. Po wyschnięciu miodu zmyj tę maseczkę będącą jednocześnie zdrowym i delikatnym peelingiem.

Sposób 6: piana z białek

Ubij pianę z jednego białka (ma być sztywna). Nałóż ją równomiernie na twarz. W miejscach, w których masz zaskórniki przyłóż kawałki chusteczki higienicznej lub papieru toaletowego. Poczekaj aż wyschnie, najlepiej ok. pół godziny. Zerwij papierki, a twarz umyj. Zaskórniki powinny przynajmniej w części zniknąć.

Sposób 7: sól z cytryną

Też bardzo prosty: wyciśnij trochę soku z cytryny, wymieszaj go z solą, nałóż na nos, odczekaj kilkanaście minut (do całkowitego wyschnięcia) i zmyj.

O autorze

Ania

2 komentarze

Leave a Comment

WordPress Cookie Plugin od Real Cookie Banner