Ciało Zdrowie

Domowe sposoby na nadciśnienie: sok z buraka i coś jeszcze

buraki ćwikłowe, domowe sposoby na nadciśnienie
Napisane przez Ania

To będą naprawdę proste domowe sposoby na nadciśnienie. W zasadzie do ich wykorzystania nie potrzebujesz jakichś szczególnych ziół czy specyfików. Zwykłe produkty spożywcze, które kupisz w każdym (lub prawie każdym sklepie), które masz w spiżarni lub w lodówce – wystarczą.

Najstarsze znane domowe sposoby na nadciśnienie opierają się na… warzywach, w tym na czerwonych burakach. Od nich zaczniemy.

Sposoby na nadciśnienie:

Sok z buraków z grejpfrutem lub miodem

Wyciśnij sok z dwóch buraków – możesz użyć sokowirówki, albo po prostu zmielić buraki lub zetrzeć na jak najdrobniejszej tarce, a potem wycisnąć. Podgrzej sok w jakimś naczyniu (najlepiej garnuszku włożonym do większego garnka z ciepłą wodą, nie gotuj) i dodaj do niego łyżeczkę soku grejpfrutowego (też świeżo wyciśniętego) albo łyżeczkę miodu. Sprawdź ile soku otrzymasz i następnym razem przygotuj go tyle, by wyszły dwie szklanki (będzie najwygodniej), bo sok trzeba pić po śniadaniu i kolacji (dwa razy dziennie), każdorazowo po jednej szklance.

Kwas buraczany z miodem

Przygotuj kwas buraczany, taki jak na barszcz.

Przepis: 1 kg buraków opłucz, obierz i pokrój w grube plastry. Włóż je do kamiennego garnka albo sporego słoika i zalej przegotowaną, ostudzoną wodą w takiej ilości, by woda przykryła buraki. Wrzuć do buraków skórkę z chleba, przyciśnij całość czymś (spodkiem) i obciąż np. małym słoiczkiem z wodą lub dokładnie wyszorowanym kamieniem. Odstaw na tydzień.

Po tygodniu zlej kwas, przecedź go, przelej do butelek, zamknij butelki i odstaw w chłodne miejsce. Pij dwa razy dziennie, po jedzeniu – 1 szklankę kwasu z łyżeczką miodu.

Sok z selera z dodatkiem soku z marchwi

Metodą opisaną w sposobie 1 przygotuj sok z selera tak, by wyszła przynajmniej 1 szklanka. Dodaj odrobinę soku z marchwi, pomarańczy albo dzikiego bzu. Pij dwa razy dziennie po pół szklanki.

Sok z kiszonej kapusty lub ogórków małosolnych

Je musisz kupić, albo najlepiej przygotować (to trochę pracochłonne). Pij pół szklanki soku 2 razy dziennie.

Pamiętaj też o:

  • pestkach dyni, już zjedzenie ok. 50 pestek dziennie powinno korzystnie wpłynąć na ciśnienie,
  • zielu tasznika, kupisz je w sklepach zielarskich, pij napar z tego zioła 2 razy dziennie, a ciśnienie powinno się obniżyć,
  • koniecznie pamiętaj o aronii, jedz / pij produkty z niej w każdej postaci, staraj się ich nie dosładzać, albo słodzić jak najmniej w miarę możliwości,
  • w sezonie “koperkowym” dodawaj koperek do tylu potraw, w ilu nie będzie Ci przeszkadzał.

O autorze

Ania

Leave a Comment

WordPress Cookie Plugin od Real Cookie Banner