Twarz i Ciało Uroda

Czy Skinoren pomaga na trądzik, a jeśli tak to jak?

skinoren
Napisane przez Ania

Zainteresowałam się nim w związku z problemami bratanków. Skinoren jest jednym z często polecanych mazideł przeciwtrądzikowych, ale czy faktycznie pomaga?

Substancją czynną Skinorenu jest kwas azelainowy, którego skuteczność potwierdzają liczne badania naukowe. Skinoren jest także dostępny pod postacią żelu, który zawiera mniejszą dawkę aktywnego składnika.

Jak działa Skinoren?

Działanie kwasu azelainowego jest wielokierunkowe. Przede wszystkim hamuje on rozwój bakterii Propionibacterium acnes, które odpowiedzialne są za powstawanie pryszczy. Dodatkowo zmniejsza nadmierne rogowacenie naskórka i ilość kwasów tłuszczowych na powierzchni skóry. W efekcie zmniejsza się liczba zaskórników, które są zmorą osób z tłustą i mieszaną cerą. Dzięki takiemu działaniu, lek jest wyjątkowo skuteczny i już po dwóch miesiącach regularnego stosowania zapewnia widoczną poprawę, ale wyłącznie w przypadku trądziku o średnim lub słabym nasileniu.

Jak należy stosować Skinoren?

Zanim rozpoczniemy kurację, warto zapoznać się z informacjami, zawartymi w ulotce. Samo stosowanie kremu jest bardzo łatwe, ponieważ wystarczy dwa razy dziennie nałożyć go cienką warstwą na czystą skórę i delikatnie wklepać. Wcześniej najlepiej umyć twarz czystą wodą lub dowolnym kosmetykiem do skóry trądzikowej. Minimalny czas leczenia, to 4 tygodnie, ale najlepsze efekty można uzyskać dopiero po kilku miesiącach. Krem pozwala także na usunięcie niektórych przebarwień. Po każdej aplikacji trzeba dokładnie umyć ręce.

Czy Skinoren ma skutki uboczne?

Mogą się one pojawić zwłaszcza w początkowym okresie leczenia. Najczęściej jest to uczucie pieczenia lub parzenia. Rzadziej pojawia się świąd, rumień, suchość i łuszczenie skóry. Do najrzadziej występujących skutków ubocznych należy zapalenie lub odbarwienie skóry. W momencie, gdy któryś z tych objawów nasili się, należy przerwać leczenie na kilka dni albo stosować preparat tylko raz dziennie.

Czym różni się krem od żelu?

Krem Skinoren jest przeznaczony dla osób ze skórą normalną i suchą. Składa się on w 50% z wody i w 15% z lipidów. Jest on stosowany nie tylko w leczeniu trądziku, ale także przebarwień, ponieważ hamuje nieprawidłową aktywność melanocytów.

Żel Skinoren dobrze sprawdza się w leczeniu trądziku u osób ze skórą przetłuszczającą się. Jego skład jest nieco inny niż kremu, ponieważ zawiera 70% wody i 3% lipidów.

Czy Skinoren działa?

Jak każdy lek, tak i ten nie u każdego daje takie same efekty. U niektórych poprawę stanu cery widać już po tygodniu, a u innych dopiero po 3 miesiącach. Wiele zależy do tego, w jakim stopniu skóra jest zanieczyszczona. Nawet po uzyskaniu poprawy, warto raz na jakiś czas powtórzyć terapię, oczywiście w zależności od potrzeb.

Gdzie kupić i ile kosztuje Skinoren?

Zarówno krem, jak i żel można dostać w wielu aptekach, między innymi:

  • www.doz.pl,
  • www.aptekagemini.pl,
  • www.aleleki.pl,
  • www.cefarm24.pl.

Jeśli chodzi o Skinoren ceny, to są dość zróżnicowane. W przypadku kremu kwoty wahają się od 35zł do 43zł, natomiast w żel kosztuje od 35zł do 44zł.

O autorze

Ania

Leave a Comment

WordPress Cookie Plugin by Real Cookie Banner