Czy kolagen faktycznie jest cudownym środkiem na wszystkie niedomagania ludzkiej skóry? Cudów może nie zdziała, ale za to… zredukuje rozstępy, pomoże pozbyć się cellulitu, ułatwi usuwanie blizn, pomoże w walce z trądzikiem, a przede wszystkim nada skórze sprężystość, nawilży ją i odmłodzi. Kolagen na rozstępy.
To możliwe?

W zasadzie tak, choć jeśli spodziewasz się cudów tj. szybkich (natychmiastowych) efektów zdecyduj się raczej na zabieg niż zastosowanie kolagenu. To białko, które do tego, by zadziałać potrzebuje czasu. Czasu potrzebuje też twoja skóra i cały organizm. Jeśli nie brak ci cierpliwości, samozaparcia i wolisz metody naturalne od inwazyjnych metod zabiegowych kolagen jest dla ciebie.

Oto co dzięki niemu osiągniesz:
– lepsze nawilżenie skóry,
– całkiem naturalny lifting skóry,
– zmniejszenie cellulitu dzięki wzmocnieniu i regeneracji tkanki łącznej,
– poprawę parametrów takich jak sprężystość i jędrność skóry,
– po kolagenie zmniejszy się intensywność przebarwień występujących na skórze, przebarwienia mogą wręcz całkowicie zniknąć,
– kolagen wspomagając procesy regeneracji wygładzi wszystkie blizny na skórze, zmniejszy intensywność zmian skórnych łagodząc przebieg trądziku młodzieńczego i różowatego,
– przyspieszy też procesy regeneracji po urazach (w tym oparzeniach),
– opóźni procesy starzenia.

Dlaczego kolagen na rozstępy?

Oprócz keratyny i elastyny kolagen jest podstawowym białkiem odpowiedzialnym za stan skóry, zresztą nie tylko skóry. W ludzkim organizmie stanowi on około 30 procent wszystkich białek. Od niego zależy funkcjonowanie stawów, wielu narządów wewnętrznych i przebieg procesów fizjologicznych.
Wraz z wiekiem organizm traci zdolność do produkcji kolagenu – wytwarza go ale w coraz mniejszych ilościach, poza tym włókna kolagenowe zanikają i ulegają uszkodzeniom pod wpływem stresu (zbyt dużych obciążeń psychicznych i fizycznych, przemęczenia i przetrenowania) co przejawia się występowaniem rozstępów czasem u osób w bardzo młodym wieku.

Kolagen rozpuszczalny

Z punktu widzenia skóry szczególnie istotna jest zdolność organizmu do syntetyzowania tzw. kolagenu rozpuszczalnego, bo to on odpowiada za szybką i sprawną regenerację. Ten rodzaj kolagenu możemy dostarczyć skórze od zewnątrz. Jak? W kremach.
Kosmetyki na bazie rozpuszczalnego, dobrze przyswajalnego kolagenu są w stanie zdziałać cuda i doprowadzić do regeneracji skóry oraz zniwelowania większości pojawiających się na niej defektów.