Musisz_To_Mieć TheBestOf Uroda Włosy

Czy jakiś szampon na wypadanie włosów może powstrzymać męskie łysienie?

szampon na wypadanie włosów
Napisane przez Robert Ciszewski

Typowe męskie łysienie ma bardzo specyficzny charakter. Jest uwarunkowane genetycznie i, w pewnym sensie, hormonalnie. Czy na takie hormonalne łysienie pomoże jakiś zampon na wypadanie włosó?

Nadmierne wypadanie włosów u panów jest skutkiem aktywności pochodnej głównego męskiego hormonu (testosteronu) i faktu, iż mieszki włosowe zdecydowanej większości panów są wyjątkowo wrażliwe na działanie tej pochodnej.

Jest nią DHT. Wrażliwość mieszków włosowych jest dziedzina, chociaż dziedziczona jest też skłonność do wytwarzania dużych ilości DHT – tę ostatnią warunkuje obecność i aktywność enzymu o nazwie 5 alfa reduktaza.
Pod wpływem wszystkich tych czynników pojawia się u mężczyzn wypadanie włosów. Leczenie tego zjawiska opiera się zaś na wykorzystaniu substancji (czasem również zabiegów), które blokują mechanizmy odpowiadające za łysienie lub w jakimś stopniu poprawiają kondycję mieszków włosowych sprawiając, że stają się one bardziej odporne na oddziaływanie DHT. De facto należy więc sięgnąć po odpowiedni, profesjonalnie dopracowany szampon na wypadanie włosów.

Mechanizm męskiego łysienia czyli na czym to wszystko polega

Męskimi organizmami zarządza głównie testosteron – to najważniejszy hormon warunkujący cechy płciowe, choć nie pozostający również bez wpływu na męską osobowość. Testosteron decyduje o męskości i w pewnym sensie również skazuje panów na wypadanie włosów, aczkolwiek nie jest on jego głównym sprawcą i pokutujące w społeczeństwie przekonanie jakoby łysina świadczyła o męskości (i, co za tym idzie o większej potencji) jest mitem. Z testosteronu powstaje DHT czyli dwuhydrotestosteron. Do transformacji hormonu dochodzi pod wpływem enzymu 5 alfa reduktaza. Po transformacji DHT łączy się z receptorami androgenowymi znajdującymi się w mieszkach włosowych i w efekcie obciąża mieszki – i to w stopniu ogromnym. Obciążone mieszki przestają wytwarzać włosy i przesuwają się ku górze zmniejszając się. Zjawisko to nazywane jest miniaturyzacją mieszków. Co ciekawe zminiaturyzowane mieszki w dalszym ciągu wytwarzają włosy, są one jednak słabiutkie i jasne, to charakterystyczny meszek pojawiający się na łysinach tracących włosy panów.

Na czym polega leczenie i co powinien zawierać szampon na wypadanie włosów?

Należy tu wyróżnić dwa przypadki:

  1. Leczenie wypadania włosów samym szamponem
  2. Użycie szamponu jako środka wspomagającego przyswajanie substancji aktywnych zawartych w środkach przeciw wypadaniu włosów.

Przypadek nr 1

Jedynym znanym mi szamponem o silnym działaniu antyandrogennym i wyraźnie (w revita2stopniu znaczącym) redukującym intensywność wypadania włosów jest Revita stworzona przez DS Laboratories. Innego, tak dobrego szamponu nie znam. O jego skuteczności decyduje:

  • zawartość składników o działaniu antyandrogennym, pobudzającym porost włosów w łysieniu męskim (procyjanidyny),
  • zawartość składników regenerujących, pobudzających porost włosów w każdym przypadku (peptydy miedzi),
  • zawartość składników usprawniających proces odżywiania i dotleniania mieszków i włosów (roiboos, winian l-karnityny, msm),
  • zawartość składników przeciwzapalnych, przeciwłojotokowych i przeciwgrzybiczych (olejki z roślin plus dwa leki imidazolowe).

W początkach łysienia u mężczyzn, u kobiet którym wypadają włosy  Revita sprawdza się w ok. 80% przypadków.

Z silnym łysieniem raczej sobie nie poradzi, ale na pewno wspomoże inną stosowaną kurację.

Więcej informacji na temat szamponu szukaj na ⇒TEJ STRONIE.

Przypadek nr 2

Szampon może działać jak czynnik przygotowujący włosy, mieszki włosowe i otaczające je tkanki do wchłonięcia substancji aktywnych zawartych w innych środkach np. wcierkach z minoxidilem czy specjalistycznych zaawansowanych odżywkach.

Szczególną uwagę warto zwrócić na minoxidil. Ze swoją ponad 90-cio procentową skutecznością jest jednym z najlepszych środków przeciwko łysieniu. Dzięki niemu mieszki włosowe otrzymują więcej substancji odżywczych, poprawia się ich kondycja i stają się mniej podatne na wpływ DHT. Mechanizm ten zauważono już dawno, choć lecznicze działanie minoxidilu odkryto przypadkowo w trakcie testowania tego leku u osób leczonych na nadciśnienie (to leczeniu nadciśnienia miał służyć początkowo ten specyfik). Minoxidil powstrzymuje wypadanie włosów w ponad 90% przypadków. Jego skuteczność zależy:

  • od stężenia (ilości substancji aktywnej),
  • od tego w jakiej ilości zostanie on przyswojony przez tkanki wokół mieszków włosowych i same włosy.

Jeśli uważasz, że Twoje włosy za słabo reagują na minoxidil a nie chcesz zwiększać stosowanych dawek spróbuj połączyć jego stosowanie ze stosowaniem szamponu uwrażliwiającego mieszki na minoxidil albo inaczej – przygotowującego je na wchłonięcie substancji leczniczej – tu też przyda się ⇒ REVITA.

O autorze

Robert Ciszewski

2 komentarze

  • To bardzo dobry szampon jest, używałam na wypadanie włosów po ciąży i szybko mi włosy odrosły, polecam ale radzę uważać na podróbki

Leave a Comment

WordPress Cookie Plugin od Real Cookie Banner