Diety i odchudzanie

Chcesz schudnąć 2 kg? To proste!

odchudzać się, schudnąć 2kg
Napisane przez Ania

Chcesz schudnąć 2 kg? Odpowiem – nic prostszego. Nie musisz nawet przechodzić na jakąś specjalną dietę

Możliwości są dwie, a właściwie trzy: zrzucasz wagę odwadniając organizm, spalasz rezerwy nagromadzonego tłuszczyku, zamieniasz tłuszcz na mięśnie, czyli de facto kilogramy zostaną te same, ale zgubisz parę centymetrów w obwodzie.

Przypadek 1, czyli jak ekspresowo schudnąć 2 kg

2 kg można wagi można pozbyć się ekspresowo odwadniając organizm. Wystarczy, że przejdziesz na dietę głodową (ograniczysz do minimum spożywane pokarmy) i zaserwujesz sobie kilka moczopędnych herbatek, by w ciągu 1 do 3 dni stracić sporo wody, co oczywiście zaowocuje wyraźną redukcją wagi, nawet większą niż 2 kg

Ten sposób trudno polecać, bo nie wpływa dobrze na organizm, nie powoduje trwałej utraty wagi (czy raczej tłuszczyku). No, ale w sytuacjach podbramkowych może Ci się przydać.

Na pewno zmniejszy co nieco obwód w pasie i ułatwi Ci wciśnięcie się w zbyt ciasną kreację. Pod warunkiem, że nie jest to kreacja za ciasna o kilka rozmiarów. Przy jednym rozmiarze (szczególnie w pasie) może się jednak udać.

Przypadek 2, czyli jak schudnąć 2 kg spalając nadmiar tłuszczu

To ci się uda nawet bez głodówek czy restrykcyjnych diet. Jeśli chcesz w miarę szybko pozbyć się tkanki tłuszczowej czyli tych zbędnych 2 kg tłuszczyku, a jednocześnie nie umęczać się zbytnio i chronić organizm wyeliminuj z diety produkty, które najłatwiej zmieniają się w tłuszcz i są najprzystępniejszymi źródłami energii.

Mowa o prostych węglowodanach.

W ciągu miesiąca, dwóch (maksymalnie, z reguły trwa to dużo krócej) pozbędziesz się 2 kg usuwając z menu: słodycze, kluski i inne produkty mączne, ziemniaki i ryż, pieczywo.

Pieczywo możesz ew. zmienić na ciemne, ale najlepiej zrobisz zamieniając wymienione wyżej produkty na warzywa. Naprawdę schudniesz po tym ekspresowo i, co najważniejsze, Twój organizm pozbędzie się tłuszczu, a nie wody tak jak w przypadku nr 1.

Przypadek 3, czyli zamiana 2 kg tłuszczu na 2 kg mięśni

W tym przypadku nawet nie musisz przechodzić na dietę. Jeśli Twoja waga utrzymuje się na stałym poziomie możesz zapomnieć o jakichkolwiek wyrzeczeniach dietetycznych, a tłuszcz zamienisz na mięśnie. Czyli zmniejszysz np. oponkę na brzuchu czy obwód ud ćwicząc.

Rodzaj ćwiczeń ma w tym przypadku spore znaczenie. Jeśli naprawdę zależy Ci na mięśniach (pamiętaj, że to swego rodzaju gwaranty zdrowia i dobrego metabolizmu) wybierz ćwiczenia siłowe. Oczywiście nie musisz od razu zostawać mistrzynią kulturystyki – czyli np. przysiady, ćwiczenia z hantlami czy po prostu któryś trening Ewy Chodakowskiej ukierunkowany na kształtowanie sylwetki.

Możesz też wybrać dowolny rodzaj treningu HIIT, który zapewni Ci optymalne spalanie tłuszczu, optymalną poprawę kondycji i maksymalne wzmocnienie (bez rozbudowy!) mięśni.

O autorze

Ania

1 Komentarz

Leave a Comment

WordPress Cookie Plugin od Real Cookie Banner