Twarz i Ciało Uroda

Bratek polny – oczyści organizm i uwolni Cię od pryszczy

bratek polny
Napisane przez Ania

Ach, gdyby można było pokonać trądzik  – marzą miliony nastolatków na całym świecie (rzesza nastoletnich dzieci moich znajomych również) zastanawiając się, dlaczego matka natura postanowiła tak uprzykrzyć im lata młodości i ozdobiła ich twarze wągrami i pryszczami. Osoby te nie wiedzą, że matka natura dysponuje czymś takim jak bratek. Podobnie jak obdarowuje nas trądzikiem – natura pomoże się z nim uporać.

Poznaj bratek – skuteczne remedium na trądzik, jakie rośnie na naszych łąkach i w ogrodach.

Bratek, czyli fiołek trójbarwny to roślina niepozorna i bardzo popularna, a przez to niedoceniana. Mało kto wie, że bratek ma bardzo wiele właściwości leczniczych i upiększających. O tym, że fiołek trójbarwny jest skuteczny w zwalczaniu trądziku może świadczyć choćby fakt, że wyciąg z tej rośliny wykorzystują renomowane firmy kosmetyczne w swoich preparatach na pryszcze.

Jakie jest działanie fiołka trójbarwnego vel bratka polnego?

W medycynie ludowej bratek był uznawany za znakomity środek niemal na wszystkie dolegliwości. Mawiano, że pozwala oczyścić krew. Dziś nie używamy już tego określenia, ale było w tym dużo intuicyjnie wyczuwanej prawdy.

Otóż bratek ma przede wszystkim działanie detoksykujące co oznacza, że ułatwia wydalanie z organizmu toksyn. Pozytywnie wpływa też na układ krążenia i poprawia krzepliwość krwi. Fiołek trójbarwny ma tez lekkie działanie pobudzające pocenie co też wiąże się z detoksykacją organizmu. Napar z bratka ma też właściwości przeciwbakteryjne i jest bogaty w przeciwutleniacze. Fiołek trójbarwny stosuje się na przykład w leczeniu chorób nerek i układu moczowego. Jest też uważany za dobry dodatek kuracji leczącej drogi oddechowe, bo ułatwia nawilżenie śluzówki i odkrztuszanie. A jak ma sie bratek do zwalczania trądziku? Tutaj najistotniejsze jest jego działanie antybakteryjne, bo trądzik jest efektem działania bakterii. Bardzo często też pryszcze to efekt poważnego zanieczyszczenia organizmu, więc bratek, ktory ułatwia pozbycie się toksyn i oczyszczenie organizmu jest skutecznym środkiem na trądzik.

Napar z bratka na trądzik

Napar z bratka możesz robić korzystając z ziołowego suszu, ale znacznie szybciej przyrządzisz go z ekspresowej herbatki, jaką kupisz a aptece lub sklepie ze zdrową żywnością. Jesli chcesz pozbyć się trądziku, musisz pić dwie filiżanki takiego naparu dziennie. Warto wiedzieć, że na początku objawy trądziku mogą się nawet nasilić. dlaczego tak się dzieje? Wspomnieliśmy wcześniej, że bratek ma działanie ułatwiające usuwanie toksyn z organizmu. Otóż gdy procesy detoksykacji nasilają się, toksyny są usuwane nie tylko przez na przykład pot, ale także przez pory skóry. to dlatego kuracja naparem z fiołka trójbarwnego powoduje nieraz na początki istną eksplozję pryszczy, jednak już po około sześciu tygodniach regularnego stosowania cera oczyszcza się, jest gładka, a trądzik jest wyraźnie zmniejszony.

Wywar z bratka jako kosmetyk

Napar z fiołka trójbarwnego możesz stosować nie tylko do picia, ale tez do pielęgnacji cery trądzikowej. To znakomity, naturalny płyn do przemywania skóry objętej trądzikiem, możesz nim zastąpić tonik lub mleczko. Jesli masz duży problem z trądzikiem i wągrami, raz w tygodniu możesz wykonać tak zwaną parówkę. Na dnie średniej wielkości szklanej miski połóż kilka torebek herbatki z bratka, zalej je gorącą woda. Nachyl się nad naczyniem i nakryj głowę ręcznikiem. Gorąca para wodna rozgrzeje skórę i sprawi, że pory otworzą się. Dzięki wywarowi z bratka para będzie miała właściwości antybakteryjne. Po piętnastu minutach możesz delikatnie nacisnąć rozpulchnioną skore, by przyspieszyć jej oczyszczanie się z nagromadzonego sebum, nie może to mieć jednak formy typowego, brutalnego wyciskania pryszczy.

Parówka jest dobrym domowym sposobem oczyszczania cery trądzikowej, ale nie mogą jej stosować osoby, które mają problem z rozszerzonymi i pękającymi naczynkami na twarzy i tak zwanymi pajączkami.

 

O autorze

Ania

Leave a Comment

WordPress Cookie Plugin od Real Cookie Banner