Diety i odchudzanie Kondycja i kształtowanie sylwetki Leksykon Suplementy

African Mango – jak działa, czy odchudza, co wynika z badań, a co z opinii?

african mango
Napisane przez Ania

Afrykańskie mango (african mango, irvingia gabonensis) jest jednym z bardziej poszukiwanych suplementów. Jako jeden z nielicznych może też pochwalić się bardzo pozytywnymi wynikami badań.

Wynika z nich, że mango autentycznie wspomaga odchudzanie. Poniżej znajdziesz skrót (wyciąg) informacji na temat tego owocu opublikowanych na jednym z anglojęzycznych portali poświęconych zdrowiu i, między innymi, suplementom wspomagającym odchudzanie.

African Mango – opis ogólny

Suplementy zawierające African Mango zawierają tak naprawdę ekstrakt z pestek owocu Irvingia gabonensis. Drzewo to, podobne do innych gatunków mango, jest rośliną endemiczną, o specyficznych właściwościach.

Ekstrakt z mango stosowany jest w kuracjach wspomagających odchudzanie, regulujących gospodarkę cholesterolem (i ogólnie gospodarkę lipidami) oraz mających na celu wyregulowanie gospodarkę insuliną.

Jak działa African Mango?

Z badań wynika, że mango może:

  • zmniejszać poziom cholesterolu,
  • redukować wagę poprzez redukcję rozwoju komórek tłuszczowych,
  • zmniejszać wyrzuty leptyny (jednego z hormonów otyłości),
  • regulować gospodarkę insuliną (redukuje insulinoodporność).

Skutki uboczne African Mango

Poważnych skutków ubocznych nie stwierdzono. Na pewno nie występują u osób, które przyjmowały ekstrakt przez okres od 4 do 10 tygodni. Zauważono jedynie, że mango silnie energetyzuje co może skutkować np. problemami z bezsennością, sporadycznie pojawiały się bóle głowy i wzdęcia.

Dla bezpieczeństwa ekstraktu z mango nie powinny stosować kobiety w ciąży i karmiące piersią. Nie badano jego wpływu na organizm matki i dziecka w takich sytuacjach. Na wszelki wypadek przyszłe matki i kobiety karmiące powinny suplementacji mango zaniechać.

Interakcje z innymi lekami i suplementami

Jak dotąd niczego takiego nie stwierdzono.

Sposób użycia African Mango

W ramach kuracji odchudzających lub w celu zredukowania poziomu cholesterolu należy przyjmować ok. 150 mg standaryzowanego ekstraktu z mango dwa razy dziennie. Obficie popijając wodą.

Opinie o African Mango

Pełen przegląd opinii znajdziesz na webmd.com (tu wybrane z tego serwisu opinie nt. african mango).

W skrócie: mango przede wszystkim energetyzuje, co odczuwa się już po tygodniu, dwóch tygodniach suplementacji. Po tym czasie użytkownicy zaczynają też zauważać spadek wagi.

Nieliczne osoby stwierdzają, że na nie mango nie działa w ogóle.

African Mango w suplementach

Prawdopodobnie najlepiej dopracowanym suplementem jest ⇒ African Mango 6000mg.

Poniżej wyjaśniam dlaczego.


 Nie miałam czasu na wnikliwe studiowanie i przeglądanie wszystkich informacji i ofert, ale twierdzę tak na podstawie wniosków, które wyciągnęłam po lekturze artykułu na stronie “African mango gdzie kupić je taniej i z darmową dostawą“, w którym wbrew pozorom nie ma mowy wyłącznie o cenie.

W przypadku tego afrykańskiego owocu, który nawiasem mówiąc wcale nie jest typowym mangowcem, a jedynie mangowce przypomina, kluczową rolę odgrywa ilość zaserwowanego ekstraktu i jego jakość. Przejrzałam osobiście składy dwóch produktów, które mango zawierają, czyli wspomnianego wyżej African Mango 6000mg i Mango Afrykańskie od Alter Medica. Ten pierwszy to praktycznie czysty ekstrakt z pestki dzikiego mango, podczas gdy w tym drugim jest też sporo wypełniaczy i zbędnych dodatków np. konserwujących, które w tym przypadku nie są aż tak potrzebne.

Większa ilość mango działa intensywniej, o czym przekonują zresztą opinie osób stosujących mango, dlatego przed zakupem tego, niewątpliwie ciekawego suplementu, warto dość dokładnie i wnikliwie rozejrzeć się po rynku i sprawdzić, jakie produkty oferują nam poszczególni producenci.

O autorze

Ania

Leave a Comment

WordPress Cookie Plugin od Real Cookie Banner