Acnezine a trądzik – warto czy nie? Recenzja w zastępstwie

 

Zestaw Acnezine sprezentowałam bratankowi, który od ponad pół roku usiłuje pozbyć się pryszczy na twarzy i plecach. Jest tzn. był naprawdę mocno “obsypany” zaskórnikami , grudkami i krostami.

We wrześniu, z okazji urodzin, dostał ode mnie Acnezine w prezencie. Używał regularnie przez dwa miesiące (zresztą wciąż jeszcze używa), a jego twarz i plecy wyglądają coraz lepiej. Na buzi zostało trochę zaskórników, na plecach kilka krost.

W porównaniu z tym, co na skórze Bartka działo się wcześniej – nawet nie ma o czym mówić. Poprawa jest rewelacyjna.

 

Czy polecam Acnezine? I tak i nie, bo:

Ogólne informacje

Acnezine to preparat skomponowany z naturalnych składników. Pomaga on rozprawić się z niechcianymi pryszczami. Acnezine to właściwie zestaw kosmetyków, które umożliwiają walkę z trądzikiem, zarówno od strony zewnętrznej, jak i wewnętrznej. W skład zestawu wchodzi krem nawilżający oraz suplement diety bogaty w witaminy i inne składniki niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Zarówno krem, jak i kapsułki zawierają składniki pochodzenia naturalnego.

Krem stworzono jednak na bazie nadtlenku benzoilu, przez co może przesuszać skórę. Tu uwaga – należy używać go rozsądnie i w najmniejszej możliwej ilości. Bartek stosował go początkowo codziennie, potem co drugi dzień, w końcu doszedł jedynie do dwóch aplikacji w tygodniu.

Kapsułki Acnezine

W kapsułkach Acnezine zawarto szereg substancji, mających właściwości antyoksydacyjne. Takie działanie ma między innymi witamina E zawarta w tym produkcie. Zwalcza one wolne rodniki. Ponadto odpowiada częściowo za dostarczenie składników odżywczych komórkom. Ważnym składnikiem kapsułek jest ostatnio bardzo popularny kwas hialuronowy. Zawarty jest on większości ekskluzywnych preparatów farmaceutycznych. Jego główne zadanie polega na wiązaniu wody i utrzymywaniu tkanek w odpowiednim stanie nawodnienia.

Kapsułki mają działanie ochronne – chronią przed wysuszającym działaniem kremu.

Krem Acnezine

Krem to krem nawilżający, który bezpośrednio działa na trądzik. Nadtlenek benzoilu o stężeniu 5 procent występuje tu jako substancja czynna. Do właściwości nadtlenku benzoilu należy przede wszystkim silne działanie utleniające, dzięki czemu likwidowane jest beztlenowe środowisko, sprzyjające bakteriom beztlenowym. Dzięki temu nadtlenek benzoilu przyczynia się do redukcji namnażania się tych drobnoustrojów, wywołujących stany zapalne. Ponadto w skład kremu  wchodzą wyciągi z różnych roślin, między innymi: zielonej herbaty, nagietka lekarskiego, rumianku, aloesu.

Dodatki wzmacniają działanie przeciwtrądzikowe, a jednocześnie chronią przed wpływem nadtlenku.

Summa summarum: warto Acnezine stosować, ale ostrożnie, szczególnie krem. Kapsułki są bezpieczne i wspaniale dbają o skórę.

Czytaj też o Nonacne – nowoczesnych tabletkach na trądzik.

2 komentarze

  1. fejsik
  2. Zuzka